2020-06-10 | W magazynie

Tam i z powrotem

Sporo firm ma wysoką świadomość konieczności zmniejszania śladu węglowego i stosowania wysoce wydajnego obiegu zamkniętego w zakresie opakowań przemysłowych. Jednak nie wszyscy rozumieją potrzebę i zasadność wykorzystywania rozwiązań sprzyjających bezpiecznemu środowisku w tym samym stopniu. Na rynku polskim wiele firm wciąż szuka najtańszych rozwiązań, które nie uwzględniają potrzeb proekologicznych.

Każda branża ma swoją specyfikę i potrzebuje rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. Georg Utz Polska, która jest częścią szwajcarskiego holdingu Georg Utz Group współpracuje na polskim rynku z Klientami wielu branż: motoryzacyjnej, chemicznej, spożywczej, logistycznej czy handlowej. Jesienią 2020 na polskim rynku wprowadzony zostanie nowy program opracowany przez Georg Utz we współpracy z fundacją „my climate”, do którego zaproszeni zostaną polscy kontrahenci firmy, a którego celem jest świadome podejmowanie decyzji proekologicznych zarówno w prywatnym życiu jak i w biznesie.

W cyklu zamkniętym

Oprócz słów, firma od lat udowadnia czynem, że idea opakowań przemysłowych funkcjonujących w obiegu zamkniętym nie jest jej obca. Przykładem takiego rozwiązania jest pojemnik EUROTEC, stosowany w magazynach automatycznych, gdzie pojemniki muszą być bardzo trwałe, mocne i dopasowane do obowiązującego w firmie systemu magazynowania - takie właśnie cechy opisują produkty Georg Utz.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest również kultowy już pojemnik RAKO produkowany przez Georg Utz od 1965r., a więc obchodzący w tym roku swoje 55. urodziny. Jest on również najbardziej wszechstronnym pojemnikiem magazynowym i transportowym, znajdującym zastosowanie we wszystkich możliwych do pomyślenia sytuacjach, zarówno w obsłudze manualnej, podczas sztaplowania czy na automatycznych przenośnikach. W ofercie jest około 350 wariantów RAKO. Nie istnieje drugi taki pojemnik z tworzywa sztucznego, który cechowałby się taką uniwersalnością i tak szeroką możliwością zastosowania.

„Wszystkie produkty z naszej oferty, jak np. pojemniki EUROTEC, pojemniki do składowania w stosie, obrotowe i składane a także palety przemysłowe z tworzywa sztucznego, skrzyniopalety KOLOX korzystają z surowców odnawialnych”- zaznacza Mariusz Urbanowski, Sales Manager Poland w Georg Utz sp. z o.o.

Z kolei EUROWAVE to nowy system pojemników Utz do uniwersalnego zastosowania podczas magazynowania i transportu. Pojemniki te posiadają wiele cech charakteryzujących produkty Utz m.in. łatwość obsługi, stabilna konstrukcja, uchwyty muszlowe, zapewniające wygodną obsługę ręczną czy praktyczna możliwość układania pojemników EUROWAVE w stosie również z pokrywą. Ich cechą wyróżniającą jednak jest fakt, że wytwarzane są zgodnie z zasadami zrównoważonej produkcji, z kontrolowanych surowców UIC® (Utz Industrial Compound) – wysokiej jakości surowcu wtórnym, który pozwala obniżyć ślad węglowy produkcji danego pojemnika aż do 50%. Pojemniki są dostępne w pięciu różnych wymiarach.

Wielokrotne wykorzystanie

Georg Utz jest także właścicielem marki UIC® (Utz Industrial Compound). Znak chroniony UIC® to marka dla tworzywa sztucznego z recyklingu o sprawdzonych i udokumentowanych właściwościach oraz trwałej jakości Utz. Wyroby wykonane z surowca UIC® posiadają takie same parametry techniczne, jak te z surowców pierwotnych i spełniają przy tym wysokie wymogi jakościowe Utz. Tym samym UIC® jest zgodne z zasadami co do zrównoważonej produkcji i oszczędności surowców.

„Dla naszych Klientów ważne jest, aby pojemniki miały gładkie, wzmocnione dno, gwarantujące bezpieczną pracę oraz ciche przemieszczanie się. Dodatkowo pojemniki systemowe dla tych procesów wyposażone są w różne wypusty ułatwiające pewny uchwyt robotom przemysłowym lub właściwie zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Oczywiście po zakończeniu cyklu życia Klient może oddać nam używane produkty. Surowiec uzyskany z ich zmielenia może być użyty w kolejnym procesie produkcyjnym” informuje Mariusz Urbanowski z Georg Utz sp. z o.o.

Podstawową koncepcją działalności Georg Utz jest cykl wielokrotnego wykorzystania wyprodukowanych palet czy pojemników. Od samego początku firma oferuje opakowania wielokrotnego użytku, których zadaniem jest służenie przez długi czas, a nie zaleganie na wysypiskach po jednokrotnym użyciu. Stąd też Grupa Utz chętnie przyjmuje produkty po zakończeniu ich cyklu życia, które są mielone do postaci granulatu i wykorzystywane dalej do produkcji nowych wyrobów. Jest to wielokrotne wykorzystanie w najczystszej formie.


Zobacz także

AGV w magazynie – w jakich obszarach warto wdrożyć samojezdne wózki?
Jak zrealizować strategię dystansowania fizycznego w magazynie?
Czwarta rewolucja przemysłowa nie uda się bez logistyki
Szeroka gama produktowa na rynku podnośników do pracy na wysokości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szmaragdowy jubileusz pojemnika RAKO
55. urodziny pojemnika RAKO od Georg Utz
Pojemniki Utz w nowym magazynie firmy ASMET
Nowy system pojemników ECOBIN od Georg Utz
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA