2019-11-13 | W magazynie

Cyfrowe zarządzanie

W opinii stowarzyszenia branżowego Bundesvereinigung Logistik cyfryzacja procesów handlowych i transparentne procesy w łańcuchu dostaw należą obecnie do najważniejszych trendów w przedsiębiorstwach. Duże wyzwanie polega na tym, aby zintegrować nowe oprogramowanie z istniejącą strukturą systemów.

Remmert, ekspert ds. inteligentnych rozwiązań w automatyzacji i intralogistyce, poza sprawnie działającymi systemami magazynowania blach i elementów długich, opracował również narzędzia oprogramowania. Stanowią one wsparcie dla użytkowników, podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką. Elementy te odpowiednio uzupełniają modułowe portfolio Remmerta, które od zawsze wspiera przepływ materiałów w całej produkcji. Główną zaletą rozwiązania jest fakt, że oprogramowanie i sprzęt firmy Remmert można szybko i bezproblemowo zintegrować z maszynami do obróbki, jak też z systemami HOST użytkowników.

SMART Control to rozwiązanie opracowane przez Remmerta dla inteligentnego sterowania i obsługi jego modułów FLEX przeznaczonych do automatyzacji procesu. Poza nowoczesną architekturą oprogramowania system zyskuje, dzięki wbudowanej funkcji zarządzania użytkownikami i uprawnieniami, rozbudowanym funkcjom serwisu, a także udostępnianiu informacji o statusie, tak by zarządzać danymi materiałów i magazynu.

Koncentrujemy się na wartości dodanej dla użytkownika

SMART Control wspiera użytkownika, zapewniając strukturalną obsługę podłączonych modułów. Prosta i intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że system wymaga krótkiego czasu przeszkolenia pracowników. Ponadto zapewnia identyfikowalność aktualnych zleceń oraz nieskomplikowane zarządzanie stanami magazynowymi i ich korektami. Jego modułowa koncepcja i niezależność od innych producentów pozwalają w prosty sposób rozwijać istniejące systemy oraz wykorzystywać najwyższy poziom wiedzy technicznej.

Opierające się na intuicyjnej obsłudze dotykowej oprogramowanie logistyczne firmy Remmert zostało opracowane we współpracy z projektantami przemysłowymi. Jego modułowy system ułatwia przyłączenie do systemów HOST oraz integrację maszyn do obróbki niezależnie od producenta. Szybka i intuicyjna obsługa obejmuje procesy – od zarządzania magazynem podstawowym, do systemu kierowania produkcją. Ponadto daleko idąca konfiguracja zapewnia wysoki stopień indywidualizacji.

Całościowa strategia cyfryzacji na bazie procesów połączonych w sieci

Pakiet oprogramowania PRO WMS Professional zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania i wydawania z magazynu. Zapewnia maszynom zaopatrzenie w materiał i zajmuje się przyjęciem obrobionych części do magazynu. W drugim stopniu rozbudowy system oprogramowania steruje i optymalizuje wszelkie powiązane magazyny oraz podłącza zewnętrzne jednostki produkcji, które można obsługiwać ręcznie albo w sposób w pełni lub w połowie zautomatyzowany. Dzięki temu różne maszyny do obróbki mogą być bezpośrednio połączone z magazynem, aby za pośrednictwem interfejsów danych wywoływać stamtąd materiał lub przyjmować części po obróbce. PRO WMS Enterprise przesyła do systemu HOST komunikaty zwrotne o wszystkich ruchach magazynowych.

„Nasze portfolio obejmuje magazyny blach, elementów długich czy modułowe oprogramowanie logistyczne, które zapewnia wysoce zautomatyzowane procesy wzdłuż całego łańcucha dostaw– od zawsze bowiem koncentrowaliśmy uwagę na korzyściach naszych produktów dla użytkownika” – objaśnia Ralf Kruse, Kierownik techniki przetwarzania danych w firmie Remmert. „Cyfryzacja zapewnia nam perspektywę tworzenia wyższej wartości na bazie kompleksowej strategii automatyzacji. Dlatego poprzez dopasowane rozwiązania, zarówno sprzętu, jak i oprogramowania, opieramy się na niej w perspektywie długofalowej, przybliżając o krok bezpieczną przyszłość”.


Zobacz także

Tomasz Baryła, Prezes Zarządu Anter System Polska Sp. z o.o. w rozmowie z Łukaszem Mikołajczakiem.
Warto inwestować w bezpieczną i komfortową pracę magazynierów kompletujących zamówienia
Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio na urządzenia z systemem Android
Czy sortery automatyczne w magazynach to tylko innowacja techniczna w przygotowywaniu zleceń?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Automatyzacja optymalizuje przepływu materiałów
Czy rynek regałów magazynowych może być innowacyjny i konkurencyjny?
Automatyzacja dla małych i dużych – jakie rozwiązania wybierają polskie firmy?
Remmert prezentuje kluczowe trendy w obszarze intralogistyki
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA