Przejdź do artykułu
2022-09-15 | Głos z rynku

Remmert automatyzuje centrum cięcia laserowego

We wrześniu 2022 roku zostanie uruchomione jedno z najbardziej wydajnych centrów cięcia laserowego w Holandii. W tym celu specjalista w zakresie stali nierdzewnej, firma Hoekman Roestvaststaal BV zainwestowała w wycinarkę laserową o mocy 30 kW firmy Eagle. Aby wykorzystać pełną wydajność szybkiej maszyny, rozwiązanie firmy Remmert w zakresie magazynowania i logistyki z systemem transportowym bez kierowcy zapewnia stały przepływ materiałów.

Od momentu założenia w 1986 r. rodzinne przedsiębiorstwo Hoekman z siedzibą w Nieuwleusen w Holandii specjalizuje się w produkcji części z blachy i elementów ze stali nierdzewnej. Oferta usług obejmuje cały zakres obróbki metali, jak również usługi inżynierskie. Aby móc sprostać rosnącym wymaganiom klientów, firma zdecydowała się na budowę nowego centrum cięcia laserowego, które wyznaczy nowy wzorzec wydajności. Jego rdzeniem będzie najbardziej wydajna obecnie wycinarka laserowa „iNspire” firmy Eagle. Maszyna o mocy 30 kW zapewnia wysokie prędkości i najniższy koszt na jeden element obrabiany.

Wymiana płyt w mniej niż 90 sekund

– Nawet najszybsza wycinarka laserowa na świecie jest tylko tak szybka, jak przepływ materiału przed i za nią – mówi Jan Schwiertz, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Remmert odpowiedzialny za region Beneluksu. Wspólnie z osobami odpowiedzialnymi w firmie Hoekman opracował koncepcję logistyczną nowego centrum laserowego. Remmert wyposaża centrum w rozwiązanie w zakresie magazynowania i automatyzacji, które zapewnia w pełni automatyczną i ciągłą pracę lasera. – Korzystamy z naszej linii automatyzacji 'LaserFLEX' z dwoma wózkami bramowymi, które poruszają się na równoległych płaszczyznach nad stołem wymiennym, łącząc laser z magazynem blachy. Podczas gdy dolny wózek pobiera przycięte arkusze ze stołu wymiennego, górny wózek może pobrać nowy arkusz z podłączonego magazynu arkuszy. W ten sposób zarządzamy szybką wymianą płyt w mniej niż 90 sekund – wyjaśnia Jan Schwiertz.

Zautomatyzowany magazyn blach, wyposażony w system składowania i pobierania, również dostarczony przez firmę Remmert, ma dużą pojemność magazynową, co pozwala na kryzysowe przechowywanie blach ze stali nierdzewnej. Ponadto resztki blachy również można umieścić w magazynie w sposób zautomatyzowany.

FTS automatyzuje ruch wahadłowy pomiędzy laserem a systemem sortowania

Sortowanie wyciętych elementów w firmie Hoekman odbywa się poza centrum laserowym. Ruch wahadłowy pomiędzy centrum laserowym a stacją sortowania jest zautomatyzowany dzięki systemowi transportowemu bez kierowcy (FTS). System transportowy bez kierowcy firmy Remmert został specjalnie zaprojektowany do transportu palet z blachą 3015. – W przeciwieństwie do transportu wahadłowego z użyciem wózków widłowych, system FTS może być stosowany w trybie trzyzmianowym przy niskich kosztach osobowych. Ponieważ może poruszać się we wszystkich kierunkach, przestrzeń potrzebna do manewrowania dużymi arkuszami blachy lub odległości są znacznie mniejsze – mówi Schwiertz.


Zobacz także

Obejrzyj webinar ekspertów z KUKA i EY
Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Popraw wydajność i obniż koszty operacyjne!
Obejrzyj webinar ekspertów z KUKA i EY
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL przygotowało się na szczyt paczkowy
SEGRO powiększa swój potencjał w granicach Warszawy
Inwestycja GLP wynajęta przed rozpoczęciem budowy
City Park Warsaw powiększony o 9 000 mkw.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów