2018-09-19 | W magazynie

Platforma w górę [VIDEO]

Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w wynajmie, sprzedaży oraz serwisie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, jak również sprzedaży części zamiennych. Dla firmy priorytetem są innowacyjność, najwyższe standardy świadczonych usług oraz bezpieczeństwo. O intensywnym rozwoju świadczy powiększająca się flota najwyższej jakości sprzętu.
Riwal dostarcza efektywne i bezpieczne rozwiązania przeznaczone do realizacji prac na wysokości. Firma działa dwutorowo: z jednej strony oferuje wynajem i sprzedaż maszyn gwarantując ich doskonały stan techniczny, z drugiej umożliwia operatorom i konserwatorom podnoszenie kwalifikacji szkoląc ich z prawidłowej i bezpiecznej obsługi podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy z międzynarodową organizacją IPAF (International Power Access Federation), Urzędem Dozoru Technicznego oraz autorskimi programami edukacyjnymi. Każdy planujący pracę na wysokości przy użyciu podnośników powinien pamiętać o konieczności posiadania odpowiednich uprawnień – kategoria 1P.
 
Wśród wielu kategorii maszyn, jakie Riwal posiada w swojej ofercie, na uwagę zasługują podnośniki nożycowe zasilane elektrycznie. Doskonale sprawdzą się podczas inwentaryzacji towaru, obsługi regałów magazynowych, komisjonowania stoku, a także montażu urządzeń i instalacji w miejscach trudno dostępnych, np. pod zadaszeniami hal lub budynków. Są wykorzystywane także przy wykonywaniu trudno dostępnych prac związanych z utrzymaniem obiektów magazynowych i produkcyjnych. Kompaktowe wymiary umożliwiają poruszanie się w miejscach o ograniczonym polu manewrowania. Podnośniki nożycowe JLG z napędem elektrycznym to rozwiązanie energooszczędne, zapewniające dłuższy cykl roboczy w porównaniu do innych urządzeń tego typu, minimalizujące zużycie płynów hydraulicznych, a dodatkowo niezatruwające środowiska. Konstrukcja maszyn była wielokrotnie testowana – tak, aby zapewnić jak najlepszą wytrzymałość i ograniczyć konieczność przeglądów.
 
Podesty nożycowe z napędem elektrycznym są przeznaczone do pracy na wysokości, szczególnie wewnątrz budynków, jednak wybranych modeli – z zachowaniem wytycznych producentów – można używać także na utwardzonej powierzchni na zewnątrz. Jeśli chcemy pracować w różnych środowiskach, najlepszym rozwiązaniem są podesty nożycowe JLG z najnowszej serii R – nowość na rynku. Podesty nożycowe serii R to maszyny o najbardziej korzystnych parametrach wśród podnośników w swojej klasie. Wytrzymała konstrukcja ze stali oraz grubsze niebrudzące koła sprostają wymaganiom w najtrudniejszych warunkach oraz zwiększają trwałość podestów. Dodatkowo maszyny mają ułatwiony dostęp do podzespołów oraz są wyposażone w mniejszą ilość części w celu zminimalizowania usterek. Mechanizm unoszący w podestach nie wymaga smarowania. Zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie usprawnić ich obsługę i serwis.

 JLG 1932R posiada kompaktowe wymiary, dzięki temu idealnie sprawdzi się w zamkniętych przestrzeniach. Szerokość podnośnika wynosi 0,81 m i pozwala na swobodny przejazd przez drzwi. Rozsuwana platforma zwiększa zasięg roboczy. Wewnątrz budynków w maszynie mogą pracować na platformie 2 osoby, a maksymalny udźwig wynosi 250 kg. Na zewnątrz – 1 osoba, a udźwig pozwala na podniesienie w sumie 125 kg.

JLG 4045R, o wysokości roboczej 13,96 m, to najwęższa maszyna tego typu na rynku. Szerokość 1,14 m sprawia, że podest jest odpowiedni do użytku w magazynach i wąskich korytarzach między regałami w centrach dystrybucyjnych. Co więcej, sprawdzi się również na zewnątrz. Podnośnik może pracować przy pewnym przechyle, dopuszczalnym według zaleceń producenta. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, model ten został wyposażony w wysuwaną płozę stabilizującą urządzenie. Udźwig 350 kg pozwala na pracę na platformie 3 osób wewnątrz budynków. W strefie z wiatrem według wytycznych producenta JLG udźwig jest ograniczony do 249 kg i jednej osoby, a wysokość podnoszenia wynosi 8,8 m.

To jedyna maszyna o takich parametrach mogąca pracować wewnątrz obiektu oraz na zewnątrz. Użytkownik ma więc dwa urządzenia w jednym.

Istotnymi elementami usprawniającymi planowanie i wykonywanie pracy na wysokości są:

– udoskonalona ładowarka akumulatorów informująca o stanie naładowania;

– ergonomicznie umiejscowiony panel sterowania na platformie;

– prosty system zabezpieczający przed nierównościami z mniejszą liczbą ruchomych części w celu ograniczenia zgłoszeń serwisowych.

Podnośniki JLG serii R to maszyny o wysokiej jakości i najlepszych parametrach, w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami na rynku. Nowatorskie rozwiązania zastosowane w konstrukcji i obsłudze podnośników zapewniają wydajniejszą oraz bezpieczniejszą pracę.

 

 

Zobacz także

Nadal dochodzi do poważnych wypadków powodowanych przez wózki widłowe
Malowanie linii i natryskowe oznaczenia poziome
Systemy Pick by Voice to rozwiązania, które stają się coraz popularniejsze
Jak zmienia się zarządzanie magazynem w dobie Internetu Rzeczy?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jungheinrich i Riwal podejmują międzynarodową współpracę
Riwal jako pierwszy w branży wprowadza portal dla klienta
ROTHLEHNER – niezastąpiony partner przy pracach wysokościowych
Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA