2019-09-19 | Głos z rynku

Międzynarodowa współpraca w branży wynajmu

Jungheinrich – międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży logistyki i Riwal – znany na całym świecie lider w wynajmie i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych podjęły decyzję o podjęciu globalnej współpracy w zakresie wynajmu oferowanego sprzętu.
Jungheinrich wprowadzi podesty ruchome do pracy w centrach logistycznych, natomiast Riwal będzie mógł oferować wózki widłowe swoim klientom z innych segmentów rynku. Głównym celem współdziałania firm jest stworzenie punktów kompleksowej obsługi klienta, oferujących wózki widłowe, jak i podesty ruchome i ładowarki teleskopowe. Dzięki temu partnerzy biznesowi obydwu firm będą mieli szybszy i łatwiejszy dostęp do szerokiej gamy sprzętu odpowiedniego do ich pracy. Program kooperacji wdrożono już w Holandii, Belgii, Słowenii, Niemczech i Polsce. W kolejnych miesiącach tego roku zostanie rozszerzony na kolejne kraje.

Pedro Torres, Prezes Zarządu Riwal mówi: „Cieszymy się, że dzięki umowie z Jungheinrich możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszą gamę sprzętu. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z firmą o tak silnym, międzynarodowym zasięgu w branży logistyki wewnątrzzakładowej”.

Kerk Wichmann, Dyrektor Wynajmu w Jungheinrich AG dodaje: „W Jungheinrich koncentrujemy się na kliencie i jego potrzebach. Współpracując z Riwal możemy obsługiwać rynek dzięki rozszerzonemu, optymalnie dobranemu portfolio produktów. To partnerstwo sprawi, że wynajem wózków widłowych i podestów ruchomych będzie dla klientów obu firm łatwiejszy i szybszy. Z radością patrzymy w przyszłość i współpracę z Riwal i wierzymy w sukces, ponieważ nasze firmy wyznają te same wartości.”

W ubiegłym roku Riwal i Jungheinrich pracowały razem przy projekcie Volvo Ocean Race 2018, kiedy to Riwal jako oficjalny dostawca sprzętu wyposażał mobilne stocznie w swoje podesty nożycowe oraz wózki widłowe Jungheinrich. Wart uwagi jest również fakt, że sprzęt od Riwal i Jungheinrich był używany także do budowy tymczasowych wiosek w zlokalizowanych na całym świecie punktach postoju jachtów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Alcomex Springs pojawi się w Markach
BNP Paribas Real Estate Poland wzmacnia swoje kompetencje
DKV rozwija sieć tanich stacji z "cenami z listy"
20 000 MAN TGE opuścił linię produkcyjną fabryki we Wrześni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

RIWAL potwierdza swój profesjonalizm w działaniu
Jungheinrich pomimo odwołania targów LogiMAT będzie na nich obecny
Dwa dni z najnowocześniejszą intralogistyką
Jungheinrich zmienia definicję usługi serwisu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA