2017-03-06 | Łańcuch dostaw

Co możesz z kartami UTA?

Profesjonalne karty, takie jak karta UTA, stworzone z myślą o transporcie drogowym i skupiające się na jego potrzebach, poza zakupem paliwa umożliwiają dokonywanie opłat drogowych, wyposażenie pojazdów w urządzenia pokładowe, płatność za mosty, tunele, promy, płatność w serwisach, warsztatach, myjniach czy za pomoc drogową, czyli praktycznie za wszystko co jest niezbędne dla pojazdu podczas drogi.
Wygodne i tanie tankowanie
 
Najlepsze karty paliwowe, takie jak UTA, umożliwiają kierowcy wybranie stacji dowolnego koncernu. Dzięki temu użytkownik nie ma ograniczeń pod względem ceny paliwa czy lokalizacji stacji. Firmom, które poruszają się po całej Polsce lub Europie karta UTA pozwala na większą mobilność i elastyczność w dostosowywaniu się do kontrahenta. Umożliwia to rozbudowana sieć akceptacji kart – blisko 55 000 punktów w 40 krajach, w tym blisko 4 000 stacji w Polsce. Klienci UTA mogą liczyć na wymierne oszczędności dzięki korzystnym warunkom zakupu paliwa: od stacji z niskimi cenami, poprzez wysokie rabaty na tankowania w całej Europie, do rozliczania w oparciu o ceny hurtowe, np. w Polsce klienci UTA tankują z ceną znacznie poniżej SPOT.
 
Urządzenia wielofunkcyjne i pakiet drogowy

Wygodę, jaką można uzyskać dzięki współpracy z UTA, jako pierwsi odczuwają kierowcy, którzy dzięki karcie nie tracą w drodze cennego czasu na pobieranie rachunków, czy też np. dzięki urządzeniom pokładowym automatycznie rozliczają opłaty drogowe, bez konieczności zatrzymywania pojazdu. UTA jest ekspertem w opłatach drogowych – swoim Klientom daje zarówno możliwość zapłaty za drogi w całej Europie, w tym winiety, urządzenia obowiązkowe, wymagane przez poszczególnych operatorów autostradowych, jak też urządzenia dodatkowe, multifunkcyjne, które dają możliwość zapłaty jednym urządzeniem opłat drogowych w kilku krajach.

Jednym z takich urządzeń jest Telepass EU - UTA jako jeden z nielicznych emitentów została partnerem włoskiego operatora przy dystrybucji nowego urządzenia Telepass EU do opłacania płatnych dróg nie tylko we Włoszech, ale w sumie w 6 różnych systemach, w sześciu krajach, w tym również w Polsce na autostradzie A4. Poza Włochami (Autostrade), są to Francja (TIS PL + 15 parkingów strzeżonych), Hiszpania (VIA-T), Portugalia (Via Verde), Belgia (tunel Liefkenshoek) i Polska (autostrada A4 Kraków-Katowice). Ponadto urządzenie daje dostęp do najwyższych możliwych rabatów, sięgających nawet 50%, a dodatkową zaletą korzystania z urządzenia są bezproblemowe i szybkie przejazdy przez bramki myta. Pozwala to na oszczędność pieniędzy, czasu i paliwa.

Z kolei UTA MultiBox®, który jest obecny w ofercie UTA już od kilku lat, zyskał ostatnio istotną funkcjonalność i umożliwia obecnie regulowanie opłat drogowych także w Belgii w systemie ViaPass. Oznacza to, że za pomocą tylko jednego urządzenia UTA MultiBox® można regulować myto w 6 systemach w 5 krajach, czyli  w całej Francji, Hiszpanii, Portugalii i Belgii (tunel i drogi) oraz za tunele w Niemczech.

Jego użytkownicy zyskują także atrakcyjne rabaty: we Francji do 13%, w Hiszpanii do 50%, czy w Belgii do 26% (tunel Liefkenshoek), możliwość zapłaty za parkingi strzeżone, zdalnej zmiany pojazdu przypisanego do urządzenia. Dodatkowo w przypadku Belgii płatność za drogi przy pomocy UTA MultiBox® oznacza jedną zbiorczą fakturę do zwrotu VAT, zamiast drukowania faktur z systemu Satellic do każdego pojazdu oddzielnie.

Box BroBizz® to wygodne i bezproblemowe rozliczanie myta w całej Skandynawii. To malutkie urządzenie umożliwia zapłatę za drogi, mosty, tunele, czy nawet promy  w Norwegii, Szwecji oraz Danii. Poza wygodą, jaką daje automatyczny pobór opłat, bez konieczności zatrzymywania pojazdu, BroBizz® przynosi również wymierne korzyści w postaci wysokich rabatów (do 13%), rozliczenia post-pay z uwzględnieniem VAT w rachunkach UTA, możliwości zmiany numeru rejestracyjnego przypisanego do urządzenia (w ciągu 36h) oraz kompleksowej obsługi (zamówienie i dostawa urządzeń przez UTA). UTA  udostępnia swoim Klientom urządzenie BroBizz® bez opłaty za wydanie, opłaty miesięcznej, czy nawet kaucji.

UTA umożliwia regulowanie opłat drogowych w całej Europie, m.in.: viaToll (Polska), Toll Collect (Niemcy), GO-Box (Austria), karty VIA i urządzenia Telepass (Włochy), Telepass EU (Włochy + Hiszpania, Portugalia, Francja, Polska - A4, tunel Liefhenshoek Belgia), urządzenie UTA Multibox® (Francja, Portugalia, Hiszpania, Belgia tunel Liefkenshoek oraz  system ViaPass), PREMID-Box (Czechy), OBU (Słowacja), karta DARS (Słowenia), e-Rovinieta (Rumunia), e-winieta (Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja), Hu-Go (Węgry), BroBizz (Norwegia, Dania, Szwecja) i inne.

Urządzenia te można doładowywać w trybie pre-pay, jak również rozliczać w trybie post-pay, dzięki czemu kierowca nie musi monitorować środków na urządzeniu. Innymi zaletami rozliczania opłat drogowych z UTA są: odroczona płatność - faktury za wszystkie transakcje dokonane kartami UTA wystawiane są co dwa tygodnie, a termin płatności wynosi 30 dni, opłacanie myta bez zatrzymywania pojazdu, otrzymywanie faktur w pełni zgodnych z wymogami dotyczącymi zwrotu VAT, szczegółowe informacje o przejechanych trasach i ich kosztach.

Ponadto UTA oferuje pomoc przy formalnościach związanych z uzyskaniem zwrotu podatku VAT z zagranicy, dając klientowi do wyboru rożne formy zwrotu w zależności od jego potrzeb (standardowy, terminowy, szybki, czyli tzw. „fakturowanie netto”). Zwrot VAT-u za paliwo oraz inne produkty i usługi (np. opłaty drogowe) przynosi oszczędności rzędu 17 - 27% (w zależności od wysokości podatku). Oferta w tym zakresie jest kompleksowa dzięki temu, że obejmuje także pomoc w odzyskaniu części akcyzy zapłaconej za granicą, a są to także niebagatelne kwoty (rzędu nawet 0,16 centów/l).

Zarządzanie portfelem

Karta UTA daje także możliwość większego kontrolowania kierowców, dzięki np. ustawieniom konkretnych limitów dla wybranej karty, czy dostępowi do specjalnej strefy klienta UTA, gdzie można m.in. sprawdzić bieżące oraz już zafakturowane transakcje, aktualne i historyczne ceny na stacjach, kopie faktur, załączników i innych dokumentów księgowych, alerty dot. podejrzanych transakcji. Na stronie www.uta.pl na bieżąco aktualizowane są też informacje o oferowanych usługach, nowościach, sytuacji na drogach.

Zobacz także

Elektroniczna wymiana danych w logistyce – jakich zasad należy się trzymać wdrażając EDI?
Offerion 4.0 firmy HDF Polska, to proste rozwiązanie w chmurze, które ułatwia pracę, a dodatkowo redukuje długość procesów i narastające koszty.
Pojemniki do dostaw spożywczych w ramach handlu e-commerce.
Branża farmaceutyczna: wymagający klient dla operatora logistycznego.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Analiza zmian w europejskim transporcie drogowym
Jakie parametry porównywać w ofercie dostawców kart paliwowych?
Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
Karty paliwowe IDS dla ciężarówek w 100% bezpieczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA