Przejdź do artykułu
2023-02-22 | Kaizen&Lean

 

Jak ułatwić sobie rozliczanie delegacji dzięki dedykowanemu programowi?*

Wydelegowanie przez pracodawcę pracownika poza miejscowość, w której znajduje się firma, wiąże się z obowiązkiem wypłaty zatrudnionemu środków finansowych na pokrycie kosztów podróży służbowej. Planowanie i rozliczanie delegacji nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli robi się to ręcznie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie do tego celu z dedykowanego oprogramowania online.

jak ulatwic sobie rozliczanie delegacji dzieki dedykowanemu programowi

Oprogramowanie do rozliczania delegacji online - jakie wybrać?

Na rynku dostępne są różne systemy umożliwiające planowanie i rozliczanie delegacji online. Warto postawić na przejrzystość i łatwość w obsłudze. Oprogramowanie powinno być wyposażone w funkcję umożliwiającą komunikację między pracownikiem działu kard, kierownikiem i pracownikami. Znacząco przyspieszy to wymianę informacji między wszystkimi uczestnikami procesu planowania i rozliczania podróży służbowej. Pamiętać bowiem trzeba, że oprogramowanie służące do zarządzania delegacjami online w dużej mierze opiera się na elektronicznej wymianie dokumentów. Oprogramowaniem spełniającym powyższe warunki jest m.in. system InEwi.

Jak zaplanować delegację w dedykowanym oprogramowaniu online?

Planowanie delegacji z wykorzystaniem tego typu oprogramowania jest niezwykle proste. W tym celu wystarczy wybrać odpowiedni formularz i go wypełnić, podając niezbędne dane. Mowa tu o:

  • terminie wyjazdu i powrotu,
  • docelowej lokalizacji,
  • danych pracownika,
  • wysokości zaliczki oraz diety (pozwala to na wcześniejsze zaplanowanie kosztów związanych z delegacją).

Co ważne, formularz daje także możliwość wyboru środka transportu (auto służbowe, auto prywatne, komunikacja publiczna), co ma znaczenie w kontekście późniejszego rozliczenia delegacji.

jak zaplanowac delegacje w dedykowanym oprogramowaniu online

Po przesłaniu dokumentu pracownik jest niemal natychmiast informowany o planowanej delegacji. Wszystkie informacje otrzymuje na dedykowaną aplikację. Dzięki temu może się on właściwie przygotować do wyjazdu z odpowiednim wyprzedzeniem. Ma także możliwość zgłoszenia swoich uwag co do zaplanowanego wyjazdu. Samo zatwierdzenie delegacji przez osobę delegującą także odbywa się online.

Dlaczego warto planować i rozliczać delegacje online?

Korzyści wynikających z planowania i rozliczania delegacji pracowniczych online jest wiele. Takie oprogramowanie daje możliwość analizy danych historycznych. Pozwala to przedsiębiorcy na szybkie dokonanie oceny kosztów związanych z podróżami służbowymi w wybranym okresie.

Zarządzanie delegacjami online wiąże się także z automatyzacją całego procesu. To z kolei oznacza ogromną oszczędność czasu. Jest to również spora optymalizacja procesu obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie. Warto na koniec dodać, że tego typu rozwiązania, jak choćby to proponowane przez InEwi, daje znacznie więcej możliwości niż tylko planowanie i rozliczanie delegacji online. Mowa tu choćby o zarządzaniu ewidencją czasu pracy. Harmonogram pracy online to rozwiązanie znacznie wydajniejsze w porównaniu z przygotowywaniem tego typu dokumentów ręcznie.

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Nie musisz wydawać fortuny na przydatne wyposażenie
Grupa Utz buduje gospodarkę o obiegu zamkniętym
Innowacje w logistyce magazynowej wynikają z konkretnych potrzeb rynkowych
Lepsze kody kreskowe, czy RFID? Jak współcześnie identyfikować półprodukty na linii produkcyjnej?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów