Przejdź do artykułu
2021-09-14 | Kaizen&Lean

Kreatywność i nowoczesność*

Marka SIT S.p.A od ponad 50 lat zajmuje się opracowywaniem i wytwarzaniem nowoczesnych i niezawodnych produktów do przeniesienia napędu. Doświadczenie firmy SIT opiera się na innowacyjnych projektach oraz wysokiej jakości i niezawodności produktach posiadających certyfikaty ISO 9001, ATEX i ROHS. Dzięki umiejętności połączenia ludzkiej kreatywności i nowoczesnych technologii, SIT to niekwestionowany lider w branży.

Sprzęgła SIT: szeroki asortyment rozwiązań skrojonych na miarę

Przykładając bardzo dużą uwagę do rosnących potrzeb klientów, SIT, marka z długoletnimi doświadczeniem w rozwiązaniach przeniesienia napędu, oferuje bogaty asortyment sprzęgieł i tulei zaciskowych. Dzięki nieprzerwanej współpracy z biurami technicznymi klientów, SIT opracował szerokie portfolio sprzęgieł i elementów zaciskowych. Ich nieustanny rozwój umożliwia zachowanie elastyczności przy doborze rozwiązań dla konkretnych zastosowań.

ZDJĘCIE 1 Sprzęgła i tuleje mocujące SIT

Fot. 1: Sprzęgła i tuleje mocujące SIT
 

SIT szczyci się bogatą historią w produkcji układów przeniesienia napędu i oferuje obecnie wszystkie komponenty takich zespołów: sprzęgła, napędy pasowe, systemy mocujące, wsporniki i łączniki, serwo reduktory, pasy modułowe i instrumenty kontrolujące pracę przekładni. W szczególności SIT poświęca dużo uwagi produktom do przenoszenia napędu w sposób bezluzowy, takim jak modele TRASCO ES i SERVOPLUS. Są to najbardziej innowacyjne produkty stworzone specjalnie dla branż, w których obecność SIT jest wyraźnie zaznaczona: zautomatyzowanychmaszynach pakujących, siłownikach elektrycznych i suwnicach. Wszystkie podzespoły są produkowane w zakładach SIT.

Szeroki asortyment sprzęgieł wytwarzanych przez SIT obejmuje:

- Sprzęgła ogólnego przeznaczenia:

  • Z łącznikiem z poliuretanu lub gumy
  • Sztywne, z zębami
  • Sztywne, z płytkami

- Sprzęgła do serwonapędów lub sprzęgła bezluzowe:

  • Z łącznikiem z poliuretanu
  • Mieszkowe
  • Sztywne, z płytkami

Mówiąc bliżej o sprzęgłach elastycznych, są one zasadniczo wykonane z dwóch podzespołów: piasty i elastycznego łącznika.

Piasty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zapewniają doskonałą wydajność w optymalnej cenie. Są dostępne w wielu wersjach, co pozwala na dobranie ich pod określone zastosowania.

Sercem sprzęgła jest elastyczny łącznik, który jednocześnie determinuje termomechaniczne parametry działania takiego elementu. SIT to jedno z niewielu włoskich przedsiębiorstw tej branży, wytwarzające elementy elastyczne we własnym zakładzie produkcyjnym, a nie pozyskujące je od firm zewnętrznych. Dzięki znajomości konstrukcji i pochodzącej z pierwszej ręki wiedzy na temat łącznika sprzęgła, SIT dokładnie wie jakie będą parametry działania konkretnego sprzęgła.

Sprzęgło z wałem pośrednim opracowane na zamówienie

W ramach obecnej już od dawna na rynku rodziny TRASCO ES, SIT nieprzerwanie opracowuje produkty spełniające nowe oczekiwania klientów. GES LR3, sprzęgło z wałem pośrednim, to mocna strona oferty SIT, powszechnie stosowany w suwnicach do łączenia siłowników liniowych z pasami z poliuretanu. To optymalny sposób na wykonanie połączenia dwóch oddalonych od siebie wałów, umożliwiający ponadto bezluzowe przeniesienie napędu.

SIT z powodzeniem oferuje ten produkt do zastosowań w zautomatyzowanych systemach paletyzujących i przeładunkowych. Wykonany całkowicie z aluminium produkt ma niską bezwładność. Wsparcie ze strony biura technicznego SIT pozwala na projektowanie niestandardowych rozwiązań, nawet z użyciem wałów z włókna węglowego, które pozwalają na uzyskanie bardzo dużych prędkości obrotowych.

ZDJĘCIE 2 Sprzęgło Trasco ES z wałem pośrednim GE LR3Fot. 2: Sprzęgło Trasco ES z wałem pośrednim GE LR3 - wersja z wałem pośrednim o zwiększonej sztywności.

Sprzęgła SIT można stosować zamiennie. Przykładowo, trzech różnych klientów może stosować trzy różne rodzaje sprzęgieł dla takiego samego zastosowania. Ponieważ nie regulują tego żadne konkretne przepisy, dobór optymalnego przegubu jest zadaniem projektanta. Dlatego właśnie SIT oferuje produkt uzupełniający - sprzęgło: złącze mieszkowe SERVOPLUS, które charakteryzuje się wysoką sztywnością skrętną, brakiem luzów i niską bezwładnością, a więc cechami eliminującymi wady złącz elastycznych w zastosowaniach, w których wymagana jest zwiększona sztywność.

ZDJĘCIE 3 Sprzęgło mieszkowe SERVOPLUS

Fot. 3: Sprzęgło mieszkowe SERVOPLUS

Nowy zakład produkcyjny tulei zaciskowych.

Nieustanny rozwój firmy SIT S.p.A przyczynił się między innymi do powołania do życia nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Zogno (BG), we Włoszech.Będzie on wytwarzać w szczególności elementy zaciskowe dla połączeń piasty z wałem serii SIT-LOCK® zaprojektowane i wytwarzane z myślą o zaspokojeniu potrzeb płynących z różnych obszarów rynku. Bogate doświadczenia w produkcji tulei zaciskowych było doskonałym bodźcem do zainwestowania w zaawansowane technologie, które w przyszłości staną się wyznacznikiem standardów.

ZDJĘCIE 4 Tuleje zaciskowe SIT LOCK

 

Fot. 4: Tuleje zaciskowe SIT-LOCK

Powierz przeniesienie napędu w swoim przedsiębiorstwie silnej i pewnej marce z 50 letnim doświadczeniem.

Baner Autoryzowany Dystrybutor

Zapewniamy profesjonalne i fachowe doradztwo Specjalistów Albeco przy zakupie produktów SIT:

Albeco, ul. Południowa 71, 62-064 Plewiska
e-mail: sprzegla@albeco.com.pl
tel. 61 60 00 193

 
*Artykuł sponsorowany
 
Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Kaizen – dostępnym w naszym sklepie

Zobacz także

Wywiad z Bartoszem Michalskim – Dyrektorem Developmentu SEGRO
Roboty mobilne w przestrzeni produkcyjnej funkcjonują w otoczeniu innych urządzeń
Smart fabryka to nadal wizja, czy już rzeczywistość?
Czyszczenie i konserwacja maszyn wpływają na wyniki firmy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów