Przejdź do artykułu
2022-11-15 | Z ładunkiem w drodze

FourKites nawiązuje partnerstwo z Sony

Liderzy w branży nawiązują współpracę w celu świadczenia lepszych usług na rzecz klientów dzięki niezrównanemu zasięgowi globalnej, multimodalnej sieci i wiodącym na rynku przewidywanym czasom dostawy

Wiodąca firma w obszarze widoczności łańcucha dostaw FourKites ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Sony Network Communications Europe. Partnerstwo będzie skutkować integracją danych pochodzących z systemu Visilion – rozwiązania Sony do śledzenia przesyłek i towarów w czasie rzeczywistym – z platformą FourKites zapewniającą bieżącą widoczność łańcucha dostaw. Współpraca ta pomoże klientom firmy w rozwiązywaniu nawet najbardziej złożonych problemów. Teraz klienci będą w stanie wyświetlać w czasie rzeczywistym dane dotyczące przesyłek w transporcie i w magazynach pochodzące z FourKites wraz ze szczegółowymi danymi z systemu Visilion dotyczącymi lokalizacji przesyłki w czasie rzeczywistym, co umożliwia zapewnienie najlepszych w swojej klasie przewidywanych czasów dostawy i usprawnienie obsługi klienta końcowego.

W obliczu ciągłych zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw przedsiębiorstwa potrzebują bardziej miarodajnych danych, aby ograniczać możliwe do uniknięcia opóźnienia i szkody oraz stale transportować towary do ich miejsc docelowych. Widoczność w czasie rzeczywistym i praktyczne analizy lokalizacji, temperatury i statusu przesyłek mają krytyczne znaczenie, zwłaszcza dla podmiotów prowadzących działalność w branży dóbr szybko zbywalnych, żywności i napojów oraz środków farmaceutycznych, które wysyłają produkty wymagające specjalnych warunków transportowych w celu zachowania jakości.

Obecnie przedsiębiorstwa potrzebują większych ilości wysokiej jakości danych dotyczących łańcuchów dostaw, pozyskiwanych w czasie rzeczywistym – powiedział Nimesh Patel, wiceprezes ds. globalnych sojuszy i partnerstw w FourKites. – Rozwiązanie Visilion od Sony zapewnia dodatkowe szczegółowe dane na temat zawartości kontenerów i statusu przesyłek wrażliwych lub warunków kontrolowanej temperatury. Nasze partnerstwo zapewni większą niż kiedykolwiek dotąd dostępność tych danych dla przedsiębiorstw z całego świata.

Visilion, rozwiązanie Sony do śledzenia przesyłek i towaróww czasie rzeczywistym, oferuje między innymi wiodące w branży zdolności do wykrywania wstrząsów, przechyleń i temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej obsługi towarów oraz utrzymywania odpowiednich warunków temperatury wilgotności podczas transportu w celu ograniczenia ewentualnych strat. Ta funkcjonalność, wraz z dostarczaną przez FourKites, wiodącą na rynku usługą Dynamic ETA® we wszystkich środkach transportu, zapewnia spedytorom pełną widoczność potencjalnych zakłóceń i produktów utraconych podczas transportu. Ponadto funkcje śledzenia międzynarodowego opracowane przez FourKites, wraz z danymi z czujników Visilion, zapewniają dodatkowy wymiar szczegółowych danych dotyczących kontenerów morskich, które często pokonują skomplikowane trasy obejmujące wiele miejsc postoju.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

LANCERTO otwiera magazyn w Łańcucie
3DEXPERIENCE "najlepszym oprogramowaniem dla przemysłu"
7R Park Goleniów II w rękach Macquarie Asset Management
3DEXPERIENCE usprawni pracę gigafabryki Verkor
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL Express przyspiesza dekarbonizację lotnictwa
20-lecie logistyki kontraktowej DB Schenker i AMBRA
AXI IMMO poszerza zasięg usług międzynarodowych
Kuehne+Nagel i Capgemini realizują wspólną wizję

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów