Przejdź do artykułu
2022-11-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowy magazyn LANCERTO do obsługi online

LANCERTO otworzy w Łańcucie nowy magazyn logistyczny. Obiekt o powierzchni aż 2,5 tys. mkw. przeznaczony jest do obsługi zamówień e commerce i platform marketplace. Nowa inwestycja powstaje w odpowiedzi na rozwój sprzedaży online. Otwarcie przewidziane jest jeszcze w tym roku, a pełną wydajność osiągnie w drugim kwartale 2023.

1000 wieszaków na godzinę

W nowym magazynie LANCERTO zaprojektowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Przestrzeń podzielona jest na dwa poziomy składowania – parter i antresolę. Takie rozwiązanie pozwoli przechowywać dwa razy więcej produktów niż ma to miejsce w tradycyjnych magazynach. Sprawna komunikacja między poziomami będzie możliwa dzięki specjalnemu systemowi przenośników pozwalającemu na szybki transport wieszaków ubraniowych w dowolne miejsce magazynu.

Wzrost e-commerce o 500%

Zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowego magazynu ze względu na stale obserwowany wzrost liczby zamówień online. W ciągu zaledwie trzech ostatnich lat nasz kanał e-commerce urósł aż o 500 procent. Taki rozwój wymaga nowych, bardziej efektywnych rozwiązań i usprawnienia logistyki, co będzie możliwe właśnie dzięki naszej nowoczesnej inwestycji. Będziemy mogli teraz dostarczać zamówienia naszym klientom w jeszcze krótszym czasie, a warunki do przechowywania produktów będą optymalne – mówi Michał Grochala, Brand Manager LANCERTO.

W trosce o tkaniny i sprawną obsługę

Technologia budowy i izolacji samego budynku oraz dodatkowe wyposażenie pomogą utrzymywać stałą temperaturę i wilgotność, co jest szczególnie istotne podczas przechowywania odzieży z naturalnych tkanin. Przygotowano też wygodne dla pracowników i efektywne strefy kompletacji przyjęć i wysyłek, które dodatkowo usprawnią pracę i pozwolą w znacznym stopniu zaoszczędzić przestrzeń.

Samowystarczalność energetyczna i nowoczesne systemy

Jeszcze w tym roku magazyn stanie się samowystarczalny pod względem energetycznym – na dachu obiektu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 100 kW. Magazyn będzie wykorzystywał nowoczesne systemy – oprócz pełnego całodobowego monitoringu zastosowanie znajdą tutaj także Systemy Sygnalizacji Pożaru (SAP) oraz nowy system zarządzania magazynem – WMS. Ten ostatni ułatwi i przyśpieszy pracę obecnym pracownikom, a także umożliwi maksymalne skrócenie czasu szkolenia nowo zatrudnionych osób.

Nie tylko magazyn

Nowy obiekt to nie tylko powierzchnia magazynowa – obok pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania ubrań i akcesoriów LANCERTO znajdą się tutaj także nowoczesne powierzchnie biurowe dla pracowników e‑commerce i marketingu oraz biura obsługi klienta i infolinii. Magazyn będzie czwartym już obiektem logistycznym LANCERTO. Dzięki inwestycji powierzchnia magazynowa marki wzrośnie do blisko 8 tys. m2. Obiekt zlokalizowany jest w Łańcucie, w bliskim sąsiedztwie centrali firmy, a także dotychczasowego centrum logistycznego i zakładu produkcyjnego, w którym powstają ubrania marki.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

3DEXPERIENCE usprawni pracę gigafabryki Verkor
Poznaj liderów logistyki bez papieru
Wywiad z Agnieszką Świerszcz – CEO DHL Parcel Polska
Gamber-Johnson LLC poszerza swoje portfolio
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Klucz do sukcesu w sprzedaży online
Mauser Polska powiększa powierzchnię do 9 tys. mkw.
Nowy standard logistyki w Europie
Jak technologia zmienia branżę logistyczną?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów