Przejdź do artykułu
2022-11-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowy magazyn LANCERTO do obsługi online

LANCERTO otworzy w Łańcucie nowy magazyn logistyczny. Obiekt o powierzchni aż 2,5 tys. mkw. przeznaczony jest do obsługi zamówień e commerce i platform marketplace. Nowa inwestycja powstaje w odpowiedzi na rozwój sprzedaży online. Otwarcie przewidziane jest jeszcze w tym roku, a pełną wydajność osiągnie w drugim kwartale 2023.

1000 wieszaków na godzinę

W nowym magazynie LANCERTO zaprojektowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Przestrzeń podzielona jest na dwa poziomy składowania – parter i antresolę. Takie rozwiązanie pozwoli przechowywać dwa razy więcej produktów niż ma to miejsce w tradycyjnych magazynach. Sprawna komunikacja między poziomami będzie możliwa dzięki specjalnemu systemowi przenośników pozwalającemu na szybki transport wieszaków ubraniowych w dowolne miejsce magazynu.

Wzrost e-commerce o 500%

Zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowego magazynu ze względu na stale obserwowany wzrost liczby zamówień online. W ciągu zaledwie trzech ostatnich lat nasz kanał e-commerce urósł aż o 500 procent. Taki rozwój wymaga nowych, bardziej efektywnych rozwiązań i usprawnienia logistyki, co będzie możliwe właśnie dzięki naszej nowoczesnej inwestycji. Będziemy mogli teraz dostarczać zamówienia naszym klientom w jeszcze krótszym czasie, a warunki do przechowywania produktów będą optymalne – mówi Michał Grochala, Brand Manager LANCERTO.

W trosce o tkaniny i sprawną obsługę

Technologia budowy i izolacji samego budynku oraz dodatkowe wyposażenie pomogą utrzymywać stałą temperaturę i wilgotność, co jest szczególnie istotne podczas przechowywania odzieży z naturalnych tkanin. Przygotowano też wygodne dla pracowników i efektywne strefy kompletacji przyjęć i wysyłek, które dodatkowo usprawnią pracę i pozwolą w znacznym stopniu zaoszczędzić przestrzeń.

Samowystarczalność energetyczna i nowoczesne systemy

Jeszcze w tym roku magazyn stanie się samowystarczalny pod względem energetycznym – na dachu obiektu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 100 kW. Magazyn będzie wykorzystywał nowoczesne systemy – oprócz pełnego całodobowego monitoringu zastosowanie znajdą tutaj także Systemy Sygnalizacji Pożaru (SAP) oraz nowy system zarządzania magazynem – WMS. Ten ostatni ułatwi i przyśpieszy pracę obecnym pracownikom, a także umożliwi maksymalne skrócenie czasu szkolenia nowo zatrudnionych osób.

Nie tylko magazyn

Nowy obiekt to nie tylko powierzchnia magazynowa – obok pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania ubrań i akcesoriów LANCERTO znajdą się tutaj także nowoczesne powierzchnie biurowe dla pracowników e‑commerce i marketingu oraz biura obsługi klienta i infolinii. Magazyn będzie czwartym już obiektem logistycznym LANCERTO. Dzięki inwestycji powierzchnia magazynowa marki wzrośnie do blisko 8 tys. m2. Obiekt zlokalizowany jest w Łańcucie, w bliskim sąsiedztwie centrali firmy, a także dotychczasowego centrum logistycznego i zakładu produkcyjnego, w którym powstają ubrania marki.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

3DEXPERIENCE usprawni pracę gigafabryki Verkor
Poznaj liderów logistyki bez papieru
Wywiad z Agnieszką Świerszcz – CEO DHL Parcel Polska
Gamber-Johnson LLC poszerza swoje portfolio
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów