Przejdź do artykułu
2022-06-23 | Z ładunkiem w drodze

Pełna widoczność przesyłek na intuicyjnej platformie Tive

Jeden system, pełna widoczność, platforma z możliwością całkowitej integracji z systemem CRM i ERP

Pełen monitoring przesyłek w czasie rzeczywistym jest kluczowy dla sukcesu firm z różnych gałęzi gospodarki. Dziś liczy się nie tylko czas przejazdu – coraz większą rolę odgrywa informacja, w jakich warunkach przewożony jest towar. Historie różnych klientów udowadniają, że jest to ogromnie ważne nie tylko w przypadku przewozu towarów o wysokiej jednostkowej wartości, jak dzieła sztuki, czy też wrażliwych na wzrost temperatury jak np. leki i szczepionki, ale też produktów niezbędnych w codziennym życiu, jak owoce i warzywa. Czasem wystarczy skok temperatury o 1 stopień czy też minimalna zmiana wilgotności, a cała partia towaru musi zostać poddana utylizacji, co ma bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być wdrożenie systemu monitoringu i pełnej widoczności przesyłek w czasie rzeczywistym, czyli rozwiązaniami, które już dziś oferuje Tive Incl.

– Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, nasze rozwiązanie jest bardzo efektywne, dokładne i proste we wdrożeniu oraz obsłudze z punktu widzenia klienta. Pozwala także ograniczyć straty w transporcie z powodu uszkodzonej przesyłki czy też niewłaściwych warunków transportu i może być zaimplementowane w dowolnym momencie umożliwiając śledzenie różnych parametrów przesyłki od chwili wciśnięcia przycisku „start” na Trackerze – powiedział Radosław Różycki, Manager of Account Management EMEA, Tive, Inc.

Technologia wykorzystywana przez Tive oparta jest o dwa elementy, które łączą rozwiązanie softwareowe i hardwareowe. Trackery, czyli specjalne urządzenia montowane są bezpośrednio na przesyłce (paczce, palecie, kontenerze – w zależności od potrzeb) zbierają dane i w czasie rzeczywistym przekazują je na platformę Tive SaaS dzięki wykorzystaniu triangulacji sieci komórkowej, sieci Wi-Fi, a także GPS. Platforma może być wykorzystywana samodzielnie jako dodatkowe narzędzie, lub może być w pełni zintegrowana z systemem CRM czy ERP klienta, dzięki czemu wszystkie informacje na temat frachtów i raporty są automatycznie częścią systemu klienta.

02 platforma Tive grafika nr 2 system screenshot

– Platforma Tive SaaS jest bardzo intuicyjna. Po zalogowaniu automatycznie otwiera się panel klienta, gdzie widzimy wszystkie obsługiwane przez nas trasy i przypisane do konta Trackery – powiedział Radosław Różycki. – Dla każdego urządzenia możemy indywidualnie ustawić wszystkie kluczowe parametry, jak zadana trasa, zakres temperatur, wilgotność, czy też wrażliwość na wstrząsy.

Po zalogowaniu na platformę użytkownik ma dostęp do wszystkich obsługiwanych przesyłek / tras i możliwość konfiguracji wszystkich Trackerów. Może monitorować ich trasę na mapie podobnie jak w przypadku monitorowania przejazdu samochodów i innych pojazdów kołowych. Planując nowy fracht, możne zdefiniować zakładaną trasę, moment startu i planowany czas dostawy. Pozwala to zweryfikować, czy dana przesyłka wyruszyła zgodnie z planem (wyjazd przesyłki można uruchomić ręcznie lub automatycznie – jeśli Tracker wyruszy w drogę o zadanej godzinie, system odnotuje zmianę lokalizacji urządzenia, co będzie jednoznaczne ze startem podróży). System odnotuje także wszelkie opóźnienia oraz zmiany trasy przejazdu i powiadomi o tym użytkownika oraz wskaże w którym punkcie trasy znajduje się nasza przesyłka.

 

02 platforma Tive grafika nr 3 system screenshot

Parametry przewozu każdej przesyłki ustawiane są indywidualnie, w tym m.in. zakres temperatur, czy też wskazania dopuszczalnego poziomu wilgotności. Prosta, graficzna forma pozwala na precyzyjne zdefiniowanie, w jakich warunkach może być przewożony towar – można śledzić lokalizację, sprawdzić otwarcie przesyłki, zmianę natężenia światła (np. jeśli ktoś otworzy kontener lub wręcz paczkę), temperaturę, wilgotność, upadek czy też wstrząs, a nawet orientację przesyłki. W przypadku zmiany jednego z monitorowanych parametrów, użytkownik dostaje powiadomienie sms, email lub powiadomienie systemowe.

02 platforma Tive grafika nr 4 system screenshot

Każdy Tracker zbiera informacje na bieżąco, w każdej minucie transportu, przy czym platforma Tive SaaS pozwala także na ustawienie częstotliwości komunikacji pomiędzy urządzeniem a systemem, co wpływa na długość pracy baterii. W zależności od interwału przesyłu danych na platformę, urządzenie może działać od kilkudziesięciu godz. do 4 miesięcy bez ładowania. Przy regularnym ładowaniu można je wykorzystywać przez ok. 20 lat.

Po ustawieniu wszystkich parametrów transportu, platforma pozwala na wygenerowanie linku, który można przesłać do odbiorcy przesyłki, dzięki czemu on także będzie mógł monitorować transport na bieżąco.

02 platforma Tive grafika nr 5 system screenshot

Dodatkową zaletą jest możliwość generowania raportów z wykonanych frachtów, dzięki czemu można przenalizować wszelkie aspekty podjętych działań w celu optymalizacji przyszłych transportów.

02 platforma Tive grafika nr 6 system screenshot

– Nasze rozwiązania są przyszłością rynku dostaw. Tive jako jedna z pierwszych firm na świecie skupia się nie tylko na monitorowaniu środka transportu, ale samych przesyłek i warunków, w jakich są przewożone zarówno w transporcie drogowym, jak i w transporcie intermodalnym – podsumował Radosław Różycki.

Więcej na: tive.com.pl/Tive


Zobacz także

UE opracowała „Zielony Ład”. Cel: zerowa emisja CO2
Jak poradzić sobie z najpoważniejszym kryzysem?
DPD podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów
GLS zastosuje cyfrowe rozwiązania typu last-mile
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak nie paść ofiarą sukcesu własnego e-sklepu
Ekologiczny koszt szczytu handlowego
DACHSER i Fraunhofer z Niemiecką Nagrodą Logistyczną
Ekspansja Włoch w sprzedaży produktów nieżywnościowych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów