Przejdź do artykułu
2022-06-22 | Głos z rynku

GLS przejmuje francuski start-up Tousfacteurs

Przejęcie umożliwi GLS zastosowanie cyfrowych rozwiązań typu last-mile w celu dalszej optymalizacji doświadczeń klientów.

Grupa GLS, wiodący międzynarodowy dostawca usług kurierskich, podpisała umowę przejęcia francuskiej firmy technologiczno-logistycznej Tousfacteurs. Zajmujący się ostatnim etapem procesu dostawy przesyłki, założony w 2015 r. paryski start-up specjalizuje się w opracowywaniu cyfrowych i zrównoważonych rozwiązań wzbogacających ofertę e-commerce. Przejęcie Tousfacteurs umożliwi Grupie GLS dalszą optymalizację doświadczeń klienta związanych z ostatnim etapem procesu dostawy, pozwalając na udoskonalenie usług opartych na zrównoważonym rozwoju.

GLS 1

Grupa GLS współpracuje z Tousfacteurs od 2019 roku, wykorzystując oferowane przez francuską firmę przyjazne dla środowiska dostawy rowerowe na terenie Paryża. Współpraca między firmami rozszerzyła się wraz z wdrożeniem przez Grupę GLS innowacyjnych rozwiązań cyfrowych Tousfacteurs, w tym autorskiej usługi Track & Engage, dzięki której proces dostawy jest dla odbiorcy doświadczeniem w pełni cyfrowym i wizualnym, jednocześnie działając jako kanał marketingowy pozwalający angażować klientów.

Grupa GLS będzie stosowała usługi Tousfacteur na większą skalę, zapewniając swoim klientom zrównoważone i cyfrowe rozwiązania na etapie doręczenia przesyłki.

Tousfacteurs będzie nadal obsługiwał swoich dotychczasowych klientów pod kierownictwem dwóch założycieli firmy: Benjamina Levine i Youssefa Tagemouati.

Dzięki przejęciu Tousfacteurs wzmocnimy nasz potencjał w zakresie rozwiązań cyfrowych i przyjaznych środowisku – mówi Nicolas Robert, dyrektor zarządzający GLS France. – Tousfacteurs zapewni nam szybki dostęp do wspaniałych, innowacyjnych rozwiązań, co pozwoli nam na doskonalenie w jednym z najważniejszych dla nas obszarów, jakim jest doświadczenie klienta – dodaje.

Bardzo cieszy nas, że możemy otworzyć ten nowy rozdział w naszej podróży – komentują Benjamin Levine i Youssef Tagemouati, założyciele Tousfacteurs. – Mamy teraz dostęp do dużej międzynarodowej sieci GLS i będziemy mogli skalować naszą działalność znacznie szybciej, zachowując jednocześnie cel, który przyświecał nam od samego początku: opracowywanie innowacyjnych, zrównoważonych i efektywnych rozwiązań dla firm kurierskich i ich klientów.


Zobacz także

Nowe urządzenia GoDEX i Newland w ofercie Koncept-L
UE opracowała „Zielony Ład”. Cel: zerowa emisja CO2
Historycznie niski stan pustostanów pod koniec marca
GIP60 z lepszym wynikiem w maju od rynku WIG
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLS umacnia pozycję w Europie Wschodniej
Grupie NX "idealnemu następcą" cargo-partner
GLS rozwija się w Polsce już ćwierć wieku!
Szybka Paczka GLS liczy już ponad 5 tys. punktów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów