Przejdź do artykułu
2021-07-25 | Z ładunkiem w drodze

Nowe połączenie między Bolonią a Krakowem

DB Schenker stale rozwija swoją ofertę i optymalizuje czas realizacji zleceń. Teraz importerzy i eksporterzy mogą korzystać z nowej regularnej linii między Bolonią a Krakowem.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wymiana handlowa z Włochami w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku wykazała eksport towarów z Polski w wysokości 3,3 mld euro (wzrost o 24,9%), także tyle samo wyniósł nasz import z Włoch, dokładnie 3,3 mld euro (przy wzroście o 9,6%). Oznacza to idealną równowagę między eksportem a importem.

Włochy są niewątpliwie w czołówce partnerów handlowych Polski, a polscy przedsiębiorcy bardzo cenią sobie tę współpracę. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wymiany towarów z Włochami, DB Schenker uruchomił kolejne połączenie drogowe. Od marca tego roku towary z całej Polski transportowane są przez Kraków i Bolonię 5 razy w tygodniu. Produkty „Made in Italy” trafiają do Polski w zaledwie 20 godzin. To samo w drugą stronę, towary do włoskich przedsiębiorców wyjeżdżają z krakowskiego terminala od wtorku do soboty.

Najczęściej przewożonymi ładunkami są: metale, produkty z branży elektronicznej, optycznej, wyroby przemysłu elektromaszynowego, materiały i wyroby włókiennicze, towary z branży wykończeniowej oraz artykuły spożywcze.

Nowe połączenie daje także dodatkową możliwość dla klientów, którzy chcą dostarczyć swoje przesyłki na Maltę. Po dotarciu towarów do Bolonii włoski oddział operatora organizuje dalszą dystrybucję do Neapolu, a następnie promem na wyspę.

Specjalnie na potrzeby tego połączenia, do sieci DB Schenker w Polsce włączono kolejne nadwozia wymienne (swap body, BDF). Zastosowanie BDF pozwala nie tylko efektywniej realizować cele operacyjne, ale również środowiskowe. Zestawy swap body z podwójną podłogą mają większą przestrzeń ładunkową niż tradycyjna naczepa, co oznacza mniejszą liczbę pojazdów na drogach i, co się z tym wiąże, niższą emisję spalin.

DB Schenker dysponuje 430 terminalami w Europie przeznaczonymi do obsługi transportu drogowego dla klientów z różnych branż. Nowe połączenie z Włochami pozwala zwiększyć obroty towarowe handlu zagranicznego oraz przyspieszyć dostawy importowanych, jak i eksportowanych produktów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rynkowa współpraca, na której skorzystają klienci
DACHSER Polska podąża ścieżką wzrostu
Wyższy poziom doskonałości w logistyce kontraktowej
MHC Mobility dołącza do Mitsubishi HC Capital inc.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker zwiększa swój potencjał w USA
Polski rynek TMS ma nowego lidera
DB Schenker przesiada się na zieloną energię
DB Schenker uruchamia czartery do Ameryki Południowej

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów