Przejdź do artykułu
2021-07-07 | Z ładunkiem w drodze

Kolejna linia drobnicowa w DACHSER

W maju DACHSER Polska uruchomił codzienne połączenie z rzeszowskiego oddziału do Koszyc. To pierwsza linia drobnicowa ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Dzięki niej dostawy między regionami oddalonymi od siebie o zaledwie 200 km w linii prostej są możliwe już następnego dnia.

Stała linia Rzeszów-Koszyce jest odpowiedzią na potrzeby klientów, jak również ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej sieci transportowej DACHSER. Dzięki strategicznemu położeniu Koszyc w pobliżu dróg krajowych i szlaków międzynarodowych nowe połączenienie tylko przyspiesza dostawy na rynek słowacki, ale także otwiera europejskim i polskim eksporterom drzwi do pozostałych krajów Europy Środkowej – powiedział Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży w oddziale DACHSER w Rzeszowie.

Partner dla lokalnych eksporterów

Rzeszowski oddział DACHSER, obsługujący nową linię, jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych oraz terminalem przeładunkowym z dziewięcioma rampami przeładunkowymi. Podobnie jak pozostałe osiem oddziałów DACHSER w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR. Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze.

W rzeszowskim oddziale DACHSER pracuje zespół ekspertów, którzy zapewniają obsługę logistyczną na najwyższym poziomie. Umiejętnie łączą standardy obowiązujące w globalnej sieci DACHSER ze znajomością potrzeb i oczekiwań lokalnych producentów. Jakość i zakres usług przyciągają największych eksporterów m.in. z branży meblarskiej, kosmetycznej czy DIY z województwa podkarpackiego, wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Oddział obsługuje dziennie kilkaset międzynarodowych przesyłek o łącznej wadze blisko 100 ton.

DACHSER w Polsce od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów w zakresie transportu, magazynowania i szerokiego zakresu usług dodatkowych dopasowywanych do potrzeb klientów w ramach globalnej sieci DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Panattoni Park Legnica największy w okolicy
Branża transportowa ucierpiała z powodu pandemii
Trwa przebudowa terminala przeładunkowego w Łodzi
Bank Pocztowy umożliwia zdalne założenie konta
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Powodzie paraliżują łańcuchy dostaw
DB Schenker rozwija swoją ofertę
DACHSER Polska podąża ścieżką wzrostu
Jak przetransportować towar z Chin? Nowa rzeczywistość polskich importerów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA