Przejdź do artykułu
2021-02-11 | Z ładunkiem w drodze

Nowe połączenie Ro-Ro: Hiszpania - Turcja

Firma Ekol Logistics uruchomiła 6 lutego br. nowe połączenie intermodalne między Turcją, a Hiszpanią. Operatorem statków Ro-Ro wykorzystywanych przy realizacji tego połączenia jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie.
Nowe połączenie Ro-Ro: Hiszpania - Turcja (Żródło: Ekol )
 -Uruchamiamy ten serwis  dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia i jego wysokiej jakości. Jednocześnie jesteśmy spójni z niezwykle istotnym dla nas aspektem - rozwijamy transport  intermodalny, który jest  przyjazny  dla środowiska– powiedział  Ahmet Musul, Prezes  Ekol.

To rozwiązanie intermodalne pozwala klientom firmy  Ekol zaoszczędzić 610.000 litrów oleju napędowego i obniża emisję CO2 o 900.000 kg miesięcznie.

Warto dodać, że jest to naprawdę szybkie połączenie  – transport między Hiszpanią, a Turcją trwa zaledwie 60 godzin. Początkowo statek Ro-Ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.

-Ten nowy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Dodatkowo nowe połączenia z krajami bałtyckimi, Rosją i Portugalią, które właśnie wdrożyliśmy, uzupełniają usługi Ekol i umożliwiają oferowanie naszym klientom ekonomicznych  i szybkich  połączeń. Na przykład, jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć w Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – stwierdził Alfio Centocinque, General Manager, Ekol Group Freight. 

Ponadto firma Ekol uruchamia również nowe połączenie do Maroka. Oznacza to, że Maroko zyska nowe połączenia z Europą, Turcją i Bliskim Wschodem. Realizując to połączenie Ekol w Hiszpanii pełni funkcje  Hubu dla przesyłek  z/do Europy, a Ekol w Turcji dla wysyłek z/na Bliski Wschód. 

-Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią, a Marokiem także Ekol Polska  może oferować  swoim  klientom konkurencyjny  transit time oraz korzystną ceną na transport między Polską, a Maroko- dodał Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Polska.

Uruchomienie nowego połączenia Ro-Ro między Hiszpanią a Turcją, wdrożenie nowych połączeń do/z  Maroko, Portugalią  jest częścią planu rozwoju usług Ekol.


Zobacz także

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19
GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transport nietypowych ładunków wymaga dużej wiedzy
Rośnie transport kolejowy z Chin do Europy
Port Gdańsk umocnił pozycję drugiego największego portu kontenerowego na Bałtyku
Co można zrobić, aby ograniczyć koszty transportu?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA