Przejdź do artykułu
2020-12-28 | Z ładunkiem w drodze

UPS dostarczył kolejne szczepionki na COVID-19

Firma UPS dostarczyła kolejne dawki szczepionek Pfizer-BioNTech COVID-19 w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Dostawy następują po historycznych transportach w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, stanowiąc kolejny przełomowy krok w walce z pandemią COVID-19.

Na lotnisku Chopina wylądowała dostawa kolejnych szczepionek, które zostaną rozdystrybuowane w 240 polskich szpitalach. W sumie w poniedziałkowym transporcie znalazło się 300 tys. dawek.

“UPS z dumą dostarczył kolejne dawki szczepionek do Unii Europejskiej, dając nadzieję i zdrowie obywatelom na całym kontynencie. W okresie tej wzmożonej aktywności, nasze bogate doświadczenie w zakresie logistyki w sektorach medycznym i farmaceutycznych pozwoliło nam na sprawne opracowanie nowych produktów i sposobów transportu. Dzięki temu możemy zapewnić dostawy tego, co najważniejsze, we właściwym czasie, we właściwej temperaturze, do społeczności na całym świecie” – komentuje Scott Price, Prezes UPS International.

Z kolei Wes Wheeler, Prezes UPS Healthcare twierdzi, że firma jest zaangażowana w walkę z COVID-19 od samego początku i ma świadomość, jak bardzo liczy się każda szczepionka.

“Lata inwestycji w naszą sieć w sektorze medycznym i farmaceutycznym oraz miesiące planowania i przygotowań sprawiają, że napędzamy świat, dostarczając szczepionki na niespotykaną dotąd skalę”.

UPS Healthcare posiada na całym świecie milion metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej zgodnej z cGMP lub cGDP. Usługi UPS Healthcare obejmują: zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu


Zobacz także

GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
Nowe połączenie kolejowe GEFCO z Azji do Europy w 30 dni
Niemcy, Czechy, Słowacja z liniami weekendowymi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

O 30% wzrosną wydatki na medykamenty
Nowe usługi dla branży medycznej
Pandemia znacząco spowolniła rozwój technologiczny
DB liczy straty po roku pandemii
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA