Przejdź do artykułu
2020-12-21 | Z ładunkiem w drodze

Gigantyczny transport do Rosji

GEFCO Rosja, spółka zależna Grupy GEFCO, zrealizowała transport multimodalny towarów ponadgabarytowych z Chin do obwodu kurskiego w zachodniej Rosji, na zlecenie jednego z rosyjskich producentów żywności. Specjaliści GEFCO Rosja w ramach bliskiej współpracy z oddziałem GEFCO w Chinach, w ciągu ośmiu miesięcy dostarczyli 1500 ton ładunków ponadgabarytowych z obsługą celną tranzytu wewnętrznego. Okres przygotowawczy do projektu trwał dwa miesiące.

W czasie restrykcji związanych z pandemią COVID-19, GEFCO Rosja zarządzało transportem morskim towarów z Szanghaju do Konstancy, największego portu handlowego w Rumunii, następnie barką do Rostowa nad Donem (Rosja), gdzie odbywał się przeładunek. Ostatnim etapem był transport drogowy ładunków ponadgabarytowych do fabryki producenta żywności w obwodzie kurskim, gdzie obecnie trwa budowa największego w Europie zakładu przetwórstwa nasion roślin oleistych.

Najbardziej wymagającym etapem był transport drogowy ładunków ponadgabarytowych o szerokości 6,5 m i wadze do 92 ton. Ponieważ taki transport przekraczał normy dla przewozu ładunków na autostradach, specjaliści GEFCO Rosja wytyczyli i sprawdzili z wyprzedzeniem trasę biegnącą drogami drugorzędnymi, omijając drogi federalne i autostrady. Ponadto uzyskali pozwolenie na wstrzymanie ruchu w miejscach na trasie, w których szerokość ładunku przekraczała szerokość jezdni.

Wieża kontrolna GEFCO 1520 zadbała o szybką i skuteczną łączność pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w projekt oraz pomogła w koordynacji wszystkich ogniw łańcucha transportowego. Pozwoliło to uniknąć poważnych zakłóceń i opóźnień przy pierwszej dostawie, a także w organizacji dwóch kolejnych, które są w drodze do portu w rumuńskiej Konstancy.

„Ten projekt jest przykładem dobrze skoordynowanej pracy międzynarodowego zespołu GEFCO z Chin, Turcji, Rosji i krajów bałtyckich" - podkreśla Valeria Seledkova, Dyrektor Generalny GEFCO Rosja. „Pomimo poważnych ograniczeń w związku z pandemią, ładunek został dostarczony do fabryki klienta bezpiecznie i na czas. Ten projekt daje możliwość dalszej współpracy logistycznej z jednym z rosyjskich producentów żywności, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem” – dodaje.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
Nowe połączenie kolejowe GEFCO z Azji do Europy w 30 dni
O stanie branży TSL opowiada Katarzyna Syta, Prezes Zarządu KAES Logistics.
Covid-19: kulminacja czarterów ze środkami ochrony medycznej z Chin
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Odbieranie samochodu z salonu to już przeszłość
Jakie wyzwania stawia rynek części zamiennych
Jaki asortyment przyciąga uwagę na wschodzie?
Na trasie Chiny – Polska kursuje nowy pociąg
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA