Przejdź do artykułu
2021-01-08 | Z ładunkiem w drodze

Sto lotów w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt – Szanghaj. Dzięki programowi dostawca usług logistycznych zapewnił przepustowość na najważniejszych trasach lotniczych między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Reagując na ograniczenia przestrzeni ładunkowej w przewozach lotniczych spowodowane pandemią Covid-19, DACHSER Air & Sea Logistics już w lutym 2020 roku sporządził awaryjny plan czarterów. Początkowo obejmował połączenia z Frankfurtu do Chin, ale pod koniec lipca DACHSER rozszerzył usługę lotów o cotygodniowe połączenie na linii Frankfurt – Chicago. Firma rekompensowała w ten sposób spadek przepustowości przewozów lotniczych, których liczba znacznie spadła z powodu pandemii i wynikającego z niej prawie całkowitego zawieszenia lotów pasażerskich. 

“Dzięki zintegrowaniu i stabilności naszej sieci oraz zmotywowanemu zespołowi, mogliśmy  zaoferować naszym klientom inteligentne i innowacyjne rozwiązania transportowe” – mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER. „Kiedy nasz świat trzęsie się w posadach, a systemowe znaczenie logistyki jest widoczne bardziej niż kiedykolwiek, podjęliśmy działania odpowiednio wcześnie, aby opracować rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów”.

Zintegrowane rozwiązanie transportowe z jednego źródła

Dzięki gęstej sieci transportu drogowego DACHSER dystrybuuje towary z Frankfurtu w całej Europie z ustalonymi czasami dostaw i standardami jakości. Klienci korzystają ze zintegrowanego rozwiązania transportowego, wychodzącego z jednego źródła, które obejmuje cały łańcuch od nadawcy do odbiorcy. Program czarterowy firmy DACHSER niezawodnie zapewnia zdolności przewozowe, niezależnie od zmian destabilizujących rynek.


Zobacz także

UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19
GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
Nowe połączenie kolejowe GEFCO z Azji do Europy w 30 dni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zmiany w strukturach DSV w Polsce
DACHSER rozwija sieć połączeń z zachodem
Dachser realizuje rotacyjne loty na trasie Frankfurt-Chicago
Przewozy lotnicze wracają do normalności
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA