2018-05-31 | Z ładunkiem w drodze

Transport Market Monitor: możliwości przewozowe maleją

Trzydzieste piąte wydanie magazynu Transport Market Monitor (TMM), opracowywanego przez Transporeon i Capgemini Consulting, pokazuje, że możliwości przewozowe, po sezonowym ożywieniu na początku 2018 roku, od marca znowu maleją.
Transport Market Monitor: możliwości przewozowe maleją (Żródło: Fotolia)

Lars Vitters, Manager ds. Łańcucha Dostaw w Capgemini, zauważa: -Pomimo spodziewanego wzrostu wolumenu handlu europejskiego, wskaźnik możliwości przewozowych osiągnął w lutym 2018 roku rekordowy poziom 131,9. Jednak, w porównaniu do I kwartału ubiegłego roku, w analogicznym okresie br. koszty transportu wzrosły o ponad 7%. Bezpośredni wpływ na to może mieć pogłębiający się niedobór paliwa i niewystarczająca liczba dostępnych kierowców w Europie, a dodatkowo również spodziewany wzrost ich wynagrodzeń. Przewidujemy, że koszty transportu będą rosły w ciągu całego roku.

Oliver Kahrs, Dyrektor ds. Rozwoju w Transporeon, dodaje: -Po sezonowym wzroście możliwości przewozowych na początku roku, w marcu spedytorzy ponownie dysponowali znacznie mniejszą przestrzenią załadunkową. Ceny transportu w I kwartale 2018 roku były o 7% wyższe od ubiegłorocznych. Usługodawcy spodziewają się więc, że w ciągu roku zdolności przewozowe znów się zmniejszą, podobnie jak miało to miejsce w 2017 roku. Przypuszczenia te potwierdzają również nasze najnowsze, wewnętrzne dane oraz sprawozdania Komisji Europejskiej, która nadal przewiduje dynamiczny wzrost gospodarczy w  Europie.

Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie: http://www.transportmarketmonitor.com

Transport Market Monitor to kwartalny raport przygotowany przez Transporeon i Capgemini Consulting, którego celem jest przedstawienie dynamiki rynku transportowego w Europie.

Celem Transport Market Monitor jest przedstawienie kadrze kierowniczej ds. logistyki i wszystkim zainteresowanym informacji na temat tendencji cenowych oraz innych wskaźników pokazujących sytuację na rynku transportowym. Jest to wspólna inicjatywa Transporeon i Capgemini Consulting. Analiza dokonywana przez agencję badawczą bazuje na anonimowych danych pobranych z platformyTransporeon, poprzez którą firmy załadowcze zarządzają procesami logistycznymi zgodnie z ichpotrzebami oraz przydzielają zlecenia transportowe wybranym przewoźnikom. Wyniki przedstawiane w formie miesięcznych indeksów, które są publikowane w magazynie co kwartał.


Zobacz także

Bydgoszcz w sieci oddziałów operacyjnych HWL
Lżejsza naczepa pozawala zaoszczędzić 3 % paliwa
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
Ograniczenia transportowe w Rosji na czas Mistrzostw Świata
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rok 2019 testem siły dla branży transportowej
Brukseli zapadły decyzje w sprawie pracy kierowców
Znacznie większa podaż, nieznacznie niższe ceny
Rośnie liczba upadłości w branży transportowej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA