2018-05-24 | Z ładunkiem w drodze

Transport kolejowy UPS połączy Europę i Hongkong

Firma UPS poinformowała o uruchomieniu nowej usługi transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) pomiędzy Europą a Hongkongiem, która wykorzystuje istniejące połączenia UPS, w celu ułatwienia wymiany handlowej pomiędzy regionami.
Transport kolejowy UPS połączy Europę i Hongkong (Żródło: UPS)

Usługa, świadczona w obie strony między niemieckim Duisburgiem a Hongkongiem, będzie alternatywną drogą transportu umożliwiającą firmom zrównoważenie czasu dostawy i kosztów. Firmy mogą obecnie korzystać z nawet o 30% szybszych dostaw w porównaniu z przesyłkami FCL wysyłanymi transportem morskim, i zaoszczędzić do 60 procent* w porównaniu z transportem lotniczym.

-Hong Kong jest kluczowym partnerem handlowym dla Unii Europejskiej. W ubiegłym roku, łączna wartość towarów będących przedmiotem wymiany handlowej między tymi regionami wyniosła ok. 50 miliardów euro** – powiedział Mike Harrell, prezes spedycji UPS Europe. -UPS, uruchamiając to nowe połączenie kolejowe wspiera swoich klientów w Europie i Hong Kongu w rozwijaniu ich biznesu i docieraniu do nowych rynków.

Rozszerzona usługa transportu kolejowego umożliwia przedsiębiorstwom dostosowanie wymagań w zakresie transportu i jego kosztów do potrzeb łańcucha dostaw. Firmy z szybko rozwijających się branż: nowoczesnych technologii, handlu detalicznego i produkcji przemysłowej mogą korzystać z szybszego wprowadzania produktów na rynek z pełną widocznością statusu przesyłek o dużej wartości. Mogą również wykorzystać doświadczenie UPS w zakresie usług pośrednictwa, aby dostosować się do skomplikowanych przepisów celnych. Zmniejszy to ryzyko opóźnień i zapewni terminową dostawę towarów.  

Nowa usługa UPS Preferred® FCL-Rail daje następujące korzyści:

  • Wygoda: Klienci pakują towary bezpośrednio do kontenerów; nie ma potrzeby ich przeładowywania.
  • Bezpieczeństwo: Zarządzanie pieczęciami, alarmy i opcjonalna funkcja śledzenia kontenera za pomocą GPS umożliwiają monitorowanie lokalizacji, temperatury, wilgotności i ruchu oraz oświetlenia.
  • Uproszczona kontrola celna: Systemy UPS są elektronicznie połączone z organami celnymi, co zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza proces kontroli celnej.
  • Zrównoważony rozwój: Transport kolejowy emituje 25 razy mniejszą ilość dwutlenku węgla niż transport lotniczy, a także dużo mniejszą ilość tlenków azotu, węglowodorów niemetanowych i dwutlenku siarki niż transport morski, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska.
  • Widoczność: Narzędzie UPS Flex™ Global View zapewnia pełną widoczność statusu przesyłki i informacje o pokonaniu kolejnych etapów trasy, dzięki czemu klienci są cały czas poinformowani o postępie w dostawie towarów.

Firma UPS oferuje bogatą ofertę multimodalnych usług transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) oraz drobnicowych (LCL), które umożliwiają firmom wybór między szybkością dostaw a niskimi kosztami, tak aby spełnić wymagania zarówno w zakresie terminu dostarczenia przesyłek międzynarodowych, jak i zmniejszenia ich kosztów. Usługa transportu kolejowego na szlaku Hongkong–Europa stanowi rozszerzenie oferty multimodalnych usług transportu UPS Preferred®,które łączą cztery przystanki w Europie i sześć stacji kolejowych w Chinach.

*Czasy realizacji dostaw i koszty mogą się różnić w zależności od kraju wysyłki i kraju docelowego oraz towaru i nie są gwarantowane. 

**http://ec.europa.eu/trade/policy/countries-and-regions/countries/hong-kong-sar/

 


Zobacz także

Ograniczenia transportowe w Rosji na czas Mistrzostw Świata
Misja PEKAES w rocznicę bitwy o Monte Cassino
C.H. Robinson uruchomił fracht kolejowy na trasach euroazjatyckich
W 35 dni przesyłki z Pakistanu do Polski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dragony wzmocniły flotę STK, kolejne lokomotywy w drodze
UPS rozszerza działalność o 14 nowych krajów
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
SENT: nowe regulacje przewozu towarów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA