Przejdź do artykułu
2024-06-25 | Nowości dla TSL

Metamorfozy MAN TGE

MAN Truck & Bus wprowadza w Polsce na kolejny poziom swoją udaną gamę modeli VAN.
Metamorfozy MAN TGE (Żródło: MAN)
  • Większy poziom bezpieczeństwa czynnego i pasywnego 
  • Dostępnych jest jedenaście nowych systemów wspomagających, co daje łącznie 27 takich systemów w ofercie
  • Najnowocześniejszy w pełni cyfrowy wyświetlacz dotykowy MAN Media Van zapewniający bezpieczną obsługę systemów informacyjno-rozrywkowych i funkcji pojazdu 
  • Najważniejsze nowości dla kierowców w standardzie: MAN SmartLink bezprzewodowo umożliwia pokazanie uruchomionej na smartfonie aplikacji na wyświetlaczu samochodu, cyfrowy zestaw wskaźników z możliwością personalizacji ustawień, Keyless Go – bezkluczykowe uruchamianie/wyłączanie silnika, nowa wielofunkcyjna kierownica, elektryczny hamulec postojowy z funkcją autohold 
  • Poprawa cyberbezpieczeństwa 
  • Wersja premierowa z nowymi elementami wzorniczymi 

Pojazdy MAN TGE, na rok modelowy 2025, przeszły dużą modernizację funkcjonalną i wnętrza. Dzięki nim nasza „ciężarówka pośród vanów” doko-nuje największego skoku technologicznego w swojej historii. Z dumą prezentujemy ją w Polsce.

– Od rozpoczęcia produkcji w 2017 roku, na drogach całej Europy pojawiło się ponad 100 000 egzemplarzy naszego MAN-a VAN TGE. Nasza "ciężarówka pośród vanów" z powodzeniem i mocno ugruntowała swoją pozycję na rynku. Nasi klienci doceniają oferowane przez nas kompletne i wydajne rozwiązania transportowe. Teraz, dzięki nowemu modelowi nowej generacji, w połączeniu z naszymi usługami serwisowymi, cyfrowymi i nowymi rozwiązaniami finansowymi MAN, zrobiliśmy kolejny ogromny krok w kierunku naszego celu, jakim jest wspieranie naszych klientów w zwiększaniu efektywności ich działalności – powiedział Claus Wallenstein – dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.

– MAN TGE Next Level przeszedł znaczną liczbę zmian, które w ogromnym stopniu przyczyniają się do poprawy zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu pracy kierowcy. Mnogość systemów asystenckich, wygodny fotel, system bezkluczykowego uruchamiania pojazdu, elektryczny hamulec ręczny i wiele innych zupełnie nowych elementów powoduje, że korzystanie z samochodu MAN TGE Next Level sprawia przyjemność: kierowca w pracy może czuć się jak w domu – dodał Grzegorz Rogalewicz – dyrektor ds. produktu i sprzedaży VAN-ów MAN Truck & Bus Polska

MAN TGE 19 13 00 43 MR5 5082 700px444

Nowy van firmy MAN Truck & Bus otrzymał zupełnie nową architekturę sieci pokładowej. Nowa generacja jednostek sterujących z jednej strony spełnia wyższe wymagania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a z drugiej strony znacząco poprawia bezpieczeństwo czynne i bierne kierowców oraz innych użytkowników dróg, dzięki nowym asystentom wspomagającym pracę kierowcy. Dzięki temu pojazdy MAN TGE są lepiej chronione przed próbami cyfrowych manipulacji i nieautoryzowanych zmian oprogramowania pojazdu, a także są idealnie wyposażone pod kątem przyszłych usług online. Kolejną zaletą jest możliwość bezprzewodowej aktualizacji. Wyeliminuje to wiele wizyt w warsztatach, których celem była aktualizacja oprogramowania oraz zapewni stałą poprawę stabilności oprogramowania.

Dzięki nowym jednostkom sterującym i nowym radarom oraz kamerom znacznie poprawiono działanie systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Całkowicie nowymi są na przykład system monitorowania martwego pola oraz ostrzeżenia przy ruszaniu. Są one obecnie w standardowym wyposażeniu wszystkich pojazdów MAN TGE o masie powyżej 3,5 tony z homologacją N2 oraz w ramach opcji w pojazdach z homologacją N1. Nowością są także opcjonalne systemy asystentów: Cruise Assist, Aktywny tempomat z elementami jazdy autonomicznej i asystent skrętu. Ponadto prawie wszystkie systemy zostały zmodyfikowane. Rozszerzono też ich funkcje. Na uwagę zasługuje także rozbudowana lista systemów wspomagających, które są obecnie standardowym wyposażeniem pojazdów.

Każdy pojazd MAN TGE Next Level jest wyposażony w funkcje: wykrywania zmęczenia, informacji o znakach drogowych, inteligentnego asystenta prędkości, asystenta hamowania awaryjnego[1], asystenta parkowania[1], aktyw-nego asystenta utrzymywania pasa ruchu, tempomatu oraz w system kon-troli ciśnienia powietrza w oponach. Dzięki temu bezpieczeństwo czynne samochodów dostawczych MAN osiągnęło zupełnie nowy poziom.

Nowością w wyposażeniu standardowym pojazdów MAN TGE z homologa-cją N1 jest także poduszka powietrzna pasażera oraz system rejestracji danych z wypadków. System ten rejestruje i przechowuje krytyczne parametry i informacje związane z kolizją, które są zapamiętywane na krótko przed, w trakcie oraz bezpośrednio po zderzeniu. Dzięki niemu w pamięci przechowane zostaną ważne dane, które umożliwią badanie wypadków i analizowanie działania urządzeń zabezpieczających. Poduszka powietrzna pasażera z przodu jest dostępna jako opcja w pojazdach z homologacją N2.

Pojazd TGE Next Level wyposażony jest także w wiele nowych funkcji poprawiających komfort: w nową deskę rozdzielczą z cyfrowymi wskaźnikami oraz duży ekran dotykowy MAN Media Van umożliwiający sterowanie funk-cjami pojazdu i systemem informacyjno-rozrywkowym. Gruntownie zmodernizowana instalacja elektryczna i elektronika pojazdu w połączeniu z nowym miejscem pracy kierowcy oraz nowymi i unowocześnionymi systemami wspomagającymi przenoszą pojazd MAN TGE na nowy poziom i dlatego otrzymał on przydomek „Next Level”. Produkcja pierwszych wariantów modelu rozpocznie się w czerwcu 2024 r., a w ciągu roku będą pojawiać się kolejne.

Pod maską, MAN TGE, w wersji na rok modelowy 2025, jest nowoczesnym i przyszłościowym pojazdem. Jednak jego zwracający uwagę, dynamiczny wygląd zewnętrzny praktycznie nie zmienił się. Dlatego firma MAN Truck & Bus stworzyła subtelną, przyciągającą wzrok wersję TGE Next Level Edition, wyróżniającą się akcentami wizualnymi. Wersję tę można już zamawiać. Jest ona dostępna w premierowej kolorystyce Pale copper metallic, z osłonami lusterek w kolorze Piano black, wygiętą listwą na zderzaku w kolorze srebrnym, emblematem „Next” na przednim grillu oraz z 17-calowymi felgami aluminiowymi w kolorze srebrnym lub opcjonalnie czarnym.

MAN TGE 19 13 33 51 MR5 5266700copper7

Co ważne limitowana edycja premierowa „Next level” jest w specjalnej ofercie z bezpłatnym wyposażaniem o wartości ok. 13 000 zł.

Jeśli chodzi o napęd, w ofercie pojawiły się też zmiany i nowości. 2,0-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny oraz możliwość wyboru pomiędzy 6-biegową manualną a 8-biegową automatyczną skrzynią biegów nie zmieniają się. Poprzedni silnik podstawowy o mocy 75 kW (102 KM) nie będzie już oferowany.

W standardzie dostępne są teraz silniki o trzech mocach: 103 kW (140 KM), 120 kW (163 KM) i 130 kW (177 KM) oraz nowość: silnik o mocy 150 kW (202 KM), ten ostatni w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Nie zmienia się także wysoka jakość serwisu MAN TGE, dzięki specjalistycznej wiedzy na temat pojazdów użytkowych, całodobowej pomocy drogowej i długim godzinom otwarcia wielu oddziałów. W MAN TGE Next Level do-stępna będzie także cyfrowa usługa MAN ServiceCare, która zapewni płynną komunikację pomiędzy operatorem pojazdu, a warsztatem. MAN Service-Care, to cyfrowy system zarządzania konserwacjami i naprawami dla użytkowników pojazdu.

MAN TGE 19 13 14 09 MR6 8108 700bok5

Ultranowoczesny kokpit

Deska rozdzielcza w MAN TGE została całkowicie przeprojektowana i obecnie zyskała w części środkowej niezależny wyświetlacz. Przeprojektowano także ergonomiczną kierownicę, za pomocą której można teraz bezpośrednio obsługiwać nowe systemy asystentów. Nowy zestaw wskaźników jest te-raz w pełni cyfrowy i oferuje kierowcom duże możliwości dostosowań formy prezentacji danych.

Jednak najbardziej rzucającym się w oczy elementem nowego kokpitu jest nowy system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van, będący nowocze-snym centrum sterowania umożliwiającym kontrolę i sterowanie multimediami i funkcjami pojazdu. Dostępne są trzy warianty tego systemu: MAN Media Van z ekranem 10,4", MAN Media Van Navigation z ekranem 10,4" (plus funkcje opcjonalne) oraz MAN Media Van Navigation Business, z ekranem 12,9" (plus funkcje opcjonalne). Opcjonalne funkcje obejmują na przykład strumieniowe przesyłanie multimediów z serwisu streamingowego Tidal oraz sterowanie głosowe. W standardzie jest indukcyjna ładowarka umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych. W celu zapewnienia lepszej komunikacji z pasażerami na tylnym rzędzie siedzeń w kabinie, pojazd można wyposażyć w mikrofon z przodu i głośniki z tyłu. Ta opcjonalna funkcja nosi nazwę In-Car Communication.

MAN TGE 19 13 15 17 MR5 5208700srodek6

Tuner DAB, interfejs Bluetooth oraz interfejs MAN SmartLink do bezprzewo-dowej integracji ze smartfonami (Android Auto lub Apple CarPlay) są stan-dardowo dostępne w MAN Media Van. Dzięki nim wybrane aplikacje mogą być również wyświetlane na ekranie MAN Media Van, dzięki czemu można sterować nimi bezpośrednio z ekranu dotykowego lub za pomocą elementów sterujących MAN TGE.

Inne nowe funkcje standardowe, dzięki którym jazda MAN TGE staje się jeszcze bardziej przyjemna, bezpieczna i łatwa, to system dostępu bezkluczykowego Keyless Go, elektryczny hamulec postojowy i do czterech portów USB-C. Ponadto w pojazdach TGE z automatyczną skrzynią biegów nie ma już znanej z poprzednich modeli dźwigni zmiany biegów. Do wybierania trybów jazdy dostępny jest teraz selektor umieszczony przy kierownicy. To rozwiązanie zwiększa dostępną przestrzeń w kabinie, podobnie jak nowy elektryczny hamulec postojowy, który jest uruchamiany za pomocą przycisku w kokpicie. Dźwignia hamulca ręcznego, która w poprzednich modelach znajdowała się obok fotela kierowcy nie jest już potrzebna. Po włączeniu za pomocą innego przycisku, dodatkowa funkcja „Auto Hold” zabezpieczy pojazd przed stoczeniem się podczas postoju na wzniesieniu, automatycznie uruchamiając hamulec postojowy bez konieczności naciskania pedału hamulca przez kierowcę. Odciąża to kierowcę m.in. podczas jazdy w korkach, zatrzy-mywania się na światłach lub na przejeździe kolejowym i wszędzie tam, gdzie droga jest pochyła.

Dzięki nowej funkcji Keyless Go zapłon można włączyć zdalnie, a nie przekręcając kluczyk. Dodatkowy przycisk w kokpicie umożliwi potem uruchomie-nie silnika pojazdu (a także wyłączenie), tak samo bez użycia kluczyka. To bardzo wygodna funkcja oszczędzająca czas.

Dostępnych jest do czterech nowych portów USB-C, służących do przesyłania danych i ładowania urządzeń mobilnych z ładowarki o mocy 45 W. Dwa pod konsolą środkową, jeden u góry deski rozdzielczej i jeden nad przednią szybą.

Systemy asystentów na wyposażeniu standardowym

Wraz z wprowadzeniem wersji TGE Next Level, liczba systemów dostępnych w standardzie znacznie wzrosła. Pojazdy TGE z homologacją N2 są standardowo wyposażane w całkowicie nowe systemy wspomagania kierowcy, ostrzegające o martwym polu i ostrzegające przy ruszaniu, które są oferowane jako opcja w pojazdach TGE z homologacją N1.

Funkcja ostrzeżenia o martwym polu wykorzystuje czujniki radarowe monitorujące martwe pole obok pojazdu (w zależności od tego czy pojazd porusza się w ruchu prawo-,czy lewostronnym), zmniejszając ryzyko kolizji z rowerzystami, szczególnie podczas skręcania. Opcjonalnie system ten można rozszerzyć tak, aby monitorował obie strony pojazdu. Funkcja Ostrzeżenia przy ruszaniu wykorzystuje wielofunkcyjną kamerę i radar do monitorowania obszaru przed pojazdem i pomaga uniknąć kolizji z pieszymi lub rowerzystami podczas wycofywania. W przypadku obu systemów kierowca jest ostrzegany wizualnie i akustycznie.

Nowością na wyposażeniu standardowym są też następujące systemy: aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu, wspomaganie parkowania, wykrywanie zmęczenia, informacje o znakach drogowych, inteligentny asystent prędkości i system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach. Dostępne są także systemy: tempomat oraz ogranicznika prędkości. Nadal do standardowego wyposażenia należy Asystent hamowania awaryjnego. Oznacza to, że pojazdy MAN TGE są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek, nawet w wyposażeniu standardowym.

Aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu

Aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu pomaga kierowcy w utrzymywaniu pojazdu na pasie ruchu, korygując działanie układu kierowniczego. W szczególności poprawiono rozpoznawanie granic pasów ruchu, które teraz wykrywa także trawę i pobocza. Brzegi pasa ruchu są wykrywane przez kamerę. System dodatkowo ostrzega kierowcę za pomocą wibracji na kierownicy lub sygnału dźwiękowego w przypadku niezamierzonego przekroczenia granicy pasa ruchu.

Wspomaganie parkowania

System wspomagania parkowania wykorzystuje czujniki parkowania monitorujące otoczenie przed i za pojazdem oraz pomaga kierowcy podczas par-kowania wyświetlając odległość do przeszkód statycznych, zarówno na ze-stawie wskaźników, jak i na ekranie MAN Media Van. Nowością jest automatyczne rozpoczęcie hamowania awaryjnego w przypadku nieuchronnej kolizji. W pojazdach otwartych z płaską ramą nie ma możliwości montażu żadnego układu wspomagania przy parkowaniu.

MAN TGE 19 13 31 31 MR6 8165700tyl8

Wykrywanie zmęczenia

W przypadku wykrycia krótkotrwałej lub długotrwałej utraty skupienia kie-owcy, system wykrywania zmęczenia powiadomi kierowcę zarówno wizualnie, na zestawie wskaźników i na ekranie MAN Media Van, jak również w sposób fizyczny, poprzez krótkotrwałe napięcie pasa bezpieczeństwa. System wyświetla aktualny poziom senności i rozproszenia oraz czas jazdy od ostatniej przerwy, wraz z zaleceniami dotyczącymi przerw w jeździe i propozycjami znalezienia miejsca na odpoczynek.

Informacja o znakach drogowych

Funkcja informacji o znakach drogowych informuje kierowcę na zestawie wskaźników i na ekranie MAN Media Van o znakach drogowych rozpozna-nych przez kamery lub ustalonych na podstawie danych nawigacyjnych i informacji o trasie. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości kierowca zostaje ostrzeżony wizualnie i akustycznie.

Inteligentny asystent prędkości

Inteligentny asystent prędkości określa obowiązujące ograniczenie prędkości na podstawie włączonego ogranicznika prędkości, rozpoznanych znaków drogowych i przewidywanych danych o trasie i automatycznie zmniejsza prędkość jazdy do dopuszczalnej wartości. Po skasowaniu ograniczenia prędkości tak samo automatycznie przyspiesza do prędkości ustawionej wcześniej na wyświetlaczu. Jeżeli kierowca przekroczy dozwoloną prędkość, system wygeneruje ostrzeżenie wizualne i dźwiękowe.

Asystent hamowania awaryjnego

Asystent hamowania awaryjnego pomaga uniknąć kolizji z poprzedzającym pojazdem. Pomaga on kierowcy automatycznie rozpoczynając hamowanie i ostrzegając wizualnie i akustycznie o zbyt małej odległości od poprzedzają-cego pojazdu i może sam rozpocząć automatyczne hamowanie awaryjne, jeśli pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Nowa, zintegrowana funkcja wykrywania pieszych i rowerzystów rozszerza zakres funkcjonalności o ochronę innych użytkowników dróg.

Wskaźnik kontroli ciśnienia powietrza w oponach

Wskaźnik kontroli ciśnienia powietrza w oponach jest teraz dostępny także w przypadku kół z podwójnymi oponami. Za pomocą czujników zainstalowanych w kołach (nowością jest także czujnik w kole zapasowym) określa on aktualne ciśnienie w oponach i informuje kierowcę przed i w trakcie podróży, ostrzegając wizualnie i akustycznie w przypadku zbyt niskiego ciśnienia w oponach lub jego gwałtownego spadku.

Systemy asystentów na wyposażeniu opcjonalnym

Zaawansowanie technologiczne nowych sterowników, czujników i kamer montowanych w pojeździe umożliwia wprowadzenie nowych, udoskonalo-nych systemów wspomagających. Jest to możliwe dzięki dostępnej większej mocy obliczeniowej systemów pokładowych pojazdu. Dzięki systemom wspomagającym pojazdy MAN TGE zapewniają jeszcze lepszą ochronę pasażerów pojazdu i innych użytkowników dróg, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Całkowicie nowe, opcjonalne systemy wspomagania kierowcy to asystent skręcania i Aktywny tempomat z elementami jazdy autonomicznej (w tym asystent awaryjny). Zauważalne udoskonalenia obejmują asystenta parkowania, Kamerę cofania z dynamicznymi liniami prowadzącymi, funkcję ACC Stop & Go oraz funkcję asystenta awaryjnego.

MAN TGE 19 13 35 30 MR5 5280 700px3

Asystent skrętu

Asystent skrętu pomaga uniknąć czołowych kolizji z nadjeżdżającymi pojaz-dami, automatycznie hamując w przypadku skierowania pojazdu na przeciwny pas ruchu.

Asystent parkowania

Asystent skrętu podczas parkowania pomaga kierowcy podczas parkowania równoległego i poprzecznego. Jego czujniki wykrywają najpierw miejsce parkingowe i wyświetlają kierowcy informację o jego wielkości. Podczas wspomaganego parkowania kierowca używa pedałów przyspieszenia i hamulca, a asystent przejmuje kontrolę nad kierownicą mogąc automatycznie zainicjować hamowanie awaryjne, jeśli prędkość będzie zbyt duża lub jeśli kolizja będzie nieuchronna.

Kamera cofania

Kamera cofania pokazuje kierowcy otoczenie za pojazdem na ekranie MAN Media Van wraz ze zmieniającymi się dynamicznie liniami prowadzącymi. Poprawia to orientację kierowcy, ponieważ linie prowadzące cały czas dopasowują się do trasy. Wyższa rozdzielczość kamery poprawiła także jakość obrazu wyświetlanego na ekranie MAN Media Van, a tym samym widoczność.

Tempomat aktywny ACC Stop & Go

Tempomat aktywny ACC Stop & Go, to półautomatyczne sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem działające w oparciu o prędkość zadaną przez kierowcę lub odległość od pojazdu poprzedzającego. Po całkowitym zahamowaniu, może też półautomatycznie ruszyć; po wyświetleniu monitu kierowca musi potwierdzić automatyczne ruszenie pojazdu z miejsca naciskając pedał przyspieszenia. System ACC Stop & Go dostępny jest wyłącznie w pojazdach wyposażonych w funkcje Cruise Assist lub Aktywnego tempomatu z elementami jazdy autonomicznej.

MAN TGE 19 13 32 15 MR6 8172700kierownica9

Aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu i asystent jazdy w korku

Aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu i asystent jazdy w korku również kontrolują przyspieszanie i hamowanie zależnie od zadanej przez kierowcę prędkości lub odległości od pojazdu poprzedzającego. Korygują one także ruchy kierownicy utrzymując pojazd na pasie ruchu. Po całkowitym wyhamowaniu system może też automatycznie ruszyć i kontynuować jazdę, utrzymując pojazd na środku pasa ruchu. Aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu i asystent jazdy w korku są dostępne wyłącznie w połączeniu z funkcją ACC Stop & Go w tempomacie.

Asystent awaryjny

Asystent awaryjny stale monitoruje operowanie przez kierowcę pedałem przyspieszenia, kierownicą i hamulcami. Jeżeli, w wyjątkowej sytuacji, np. w związku z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia lub z powodu innego rodzaju utraty zdolności prowadzenia pojazdu system nie wykryje aktywności kierowcy, asystent awaryjny może przejąć kontrolę nad pojazdem, zatrzymać go całkowicie, a następnie odpowiednio go zabezpieczyć (włączając światła awaryjne, uruchamiając usługę eCall oraz odblokowując drzwi).

Dzięki temu może on pomóc w uniknięciu niebezpiecznych konsekwencji, takich jak opuszczenie jezdni najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz wyeliminować inne zagrożenia dla pozostałych użytkowników drogi, działając w zadanych granicach.

Funkcja asystenta awaryjnego dostępna jest wyłącznie z funkcjami ACC Stop & Go, w Cruise Assist Plus, a zatem tylko w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Cruise Assist

Funkcja Cruise Assist łączy funkcje tempomatu aktywnego ACC Stop & Go, aktywnego asystenta utrzymywania pasa ruchu i asystenta jazdy w korku, pomagając kierowcy w utrzymywaniu odległości, prędkości i pozycji na pasie ruchu. Półautomatyczne sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem połączono w tym celu z kontrolą ruchów kierownicy, umożliwiając kontrolę toru jazdy pojazdu i utrzymywanie pasa ruchu.

Aktywny tempomat z elementami jazdy autonomicznej

Funkcja Aktywnego tempomatu z elementami jazdy autonomicznej obejmuje funkcje: aktywny tempomat ACC Stop & Go, asystent awaryjny, aktywny sys-tem utrzymania pasa ruchu i asystent jazdy w korku. Jest ona dostępna tylko dla pojazdów z automatyczną skrzynią biegów.

Asystent zmiany pasa ruchu

Asystent zmiany pasa ruchu wspomaga kierowcę podczas zmiany pasa ruchu, aktywnie monitorując otoczenie – teraz, dzięki nowym czujnikom, ze znacznie zwiększonym zasięgiem detekcji. Ponadto zintegrowane ostrzeże-nia zapewniają teraz jeszcze lepsze ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z tyłu, podczas wyjeżdżania tyłem z bramy lub miejsca parkingowego. System automatycznie rozpoczyna hamowanie awaryjne w przypadku nieuchronnej kolizji. W obu przypadkach pozwala to skutecznie uniknąć kolizji z innymi pojazdami. Asystent zmiany pasa ruchu jest dostępny wyłącznie dla furgonów. Pod tym linkiem udostępniony jest oficjalny film premierowy. Pojazdy MAN TGE Next Level: po prostu wyjątkowe. Do codziennych wyzwań. Warto kliknąć!

MAN Financial Services Polska

Od czerwca tego roku, nowo powstała spółka MAN Financial Services Polska będzie oferować specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów marki MAN, zarówno nowych, jak i używanych. Firma ma na celu wyjść naprzeciw pojawiającym się wymaganiom firm transportowych, wspierając je w czasie istotnych przemian w branży.

[1] Niedostępny jako wyposażenie standardowe w podwoziach z niepełną kabiną i podwoziach z niepełną kabiną i niską ramą

Artykuł sponsorowany


Zobacz także

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Logicor wspiera Program Stypendialny Horyzonty
XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
Polski debiut elektrycznego samochodu Maxus e-Deliver
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów