Przejdź do artykułu
2015-12-08 | Nowości dla TSL

Gorące opony

Długodystansowe opony ciężarowe Goodyear Marathon LH II wzbogacają ofertę opon bieżnikowanych na gorąco, dostępnych w ramach linii Goodyear Dunlop Next Tread. Na rynku pojawia się ogumienie Marathon LHD II na oś napędową w rozmiarach 315/80R22.5, 315/70R22.5 i 295/80R22.5 oraz Marathon LHT II dla naczep w popularnym rozmiarze 385/65R22.5. Goodyear dostarcza operatorom flot kolejne rozwiązanie, które pomoże im w podnoszeniu efektywności kosztowej.
Produkcja nowych opon Next Tread Marathon LH II jest prowadzona w firmowych zakładach bieżnikowania na gorąco w całej Europie i opiera się o zastosowanie tych samych wzorów bieżnika co do produkcji nowych opon Goodyear Marathon LHD II i LHT II. Proces bieżnikowania na gorąco opon Goodyear Dunlop Next Tread jest zbliżony do procesu produkcji nowego ogumienia. Po przejściu surowej oceny technicznej, zużyta osnowa jest oczyszczana i pokrywana niezwulkanizowaną gumą. Następnie opona jest podgrzewana w formie, która odtwarza oryginalną rzeźbę bieżnika. Dzięki temu opony Next Tread Marathon LH II oferują podobne parametry jakościowe jak opony nowe, czyli wysoką efektywność paliwową i wydłużone przebiegi. To pozwala operatorom flot redukować koszt na kilometr.

Oprócz nowych opon bieżnikowanych Next Tread Marathon LHD II i Marathon LHT II dla transportu długodystansowego, niedawno do oferty wprowadzono również opony Next Tread Regional RHD II i Regional RHT II do pojazdów wykorzystywanych w transporcie regionalnym. Obie linie opon są dostępne w rozmiarach 315/80R22.5, 315/70R22.5 i 295/80R22.5 w przypadku opon na oś napędową, oraz w rozmiarze 385/65R22.5 dla naczep.

Wszystkie opony bieżnikowane linii Next Tread powstają w zakładach bieżnikowania na gorąco Goodyear Dunlop w Riom we Francji, Wittlich w Niemczech i Wolverhampton w Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić, że w procesie bieżnikowania na gorąco Goodyear Dunlop stosuje te same normy jakościowe co przy produkcji nowych opon.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle.
Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów