Przejdź do artykułu
2024-05-26 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Świeże dostawy z większego magazynu Lineage

Powiększony magazyn mroźniczy, strategicznie zlokalizowany w województwie pomorskim, w którym Lineage posiada również magazyn w gdańskim porcie, pomoże poprawić wydajność operacyjną i usprawnić łańcuchy dostaw żywności w całej Polsce i poza jej granicami.
Świeże dostawy z większego magazynu Lineage (Żródło: Lineage)

Lineage, jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, ogłosił dzisiaj otwarcie swojego rozbudowanego zakładu magazynowania mroźniczego w Lęborku, w województwie pomorskim.

W związku z ciągłymi staraniami Lineage, aby zaspokoić potrzeby klientów w szybko rozwijających się gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej, rozbudowa zwiększyła pojemność magazynu mroźni o około 30%, powiększając jego całkowitą pojemność do ponad 40 000 miejsc paletowych. W magazynie wdrożono również mobilne systemy regałowe. Otwarcie rozbudowanego magazynu to kolejny, po otwarciu regionalnej siedziby w Warszawie w listopadzie 2023 roku, krok wzmacniający obecność firmy w Polsce.

– Dotrzymujemy naszych zobowiązań wobec Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej podjętych, gdy w zeszłym roku otworzyliśmy naszą regionalną centralę w Warszawie – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. – Oprócz naszego nowo rozbudowanego obiektu w Lęborku, posiadamy również magazyn mroźniczy z ponad 43-tysiącami miejsc paletowych w Gdańsku, w jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie.

Lineage Lebork 1800px 2152 v2

 

– Według danych portu, w ciągu dekady port w Gdańsku odnotował wzrost przeładunków o około 170%, osiągając 68,2 mln ton w 2022 roku. Region pomorski wyraźnie staje się wiodącą siłą polskiej gospodarki. Dzięki ekspansji i rozbudowie magazynu, Lineage dalej umacnia się na pozycji lidera wśród dostawców usług magazynowania w kontrolowanej temperaturze w regionie – powiedział Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage.

Firma Lineage weszła na polski rynek w 2020 roku po przejęciu i rebrandingu Pago sp. z o.o. („Pago”), kluczowego polskiego dostawcy usług magazynowania, dystrybucji i logistyki. W Polsce, firma posiada łącznie sieć sześciu magazynów zlokalizowanych w kluczowych węzłach komunikacyjnych w pobliżu Warszawy, Poznania, Katowic i Trójmiasta.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Peugeot projektuje samochód wyścigowy w 3DEXPERIENCE
Pokazy na żywo w strefie In4Log ruszają już 4 czerwca!
Hal-Mag zrealizował inwestycję typu brownfield
Nowość w systemie Tork Xpress® Multifold
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów