Przejdź do artykułu
2023-11-17 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dachser rozszerza swoje możliwości w Rottenburgu

Nowy magazyn Dachser w Rottenburgu nad Neckarem powstał obok istniejącej już powierzchni magazynowej. W rezultacie czego lokalizacja na terenie przemysłowym Ergenzingen-Ost zwiększyła pojemność magazynową do około 46 000 miejsc paletowych. Prace budowlane nad nowym obiektem rozpoczęły się w lutym tego roku. To odpowiedź dostawcy usług logistycznych na wysokie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w regionie metropolitalnym Stuttgartu.

Nowo wybudowany obiekt ma 11 600 m2 powierzchni magazynowej i ponad 18 000 miejsc paletowych.Część hali magazynowej może być chłodzona, aby zaspokoić potrzeby przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. W planach jest również instalacja systemu fotowoltaicznego na dachu nowego obiektu. Energia elektryczna wytwarzana w Rottenburgu nad Neckarem zostanie wykorzystana przez Dachser m.in. do obsługi nowo wybudowanego magazynu.

– Fakt, że miejsca paletowe w nowym obiekcie zostały w pełni wynajęte jeszcze przed rozpoczęciem działalności, wyraźnie pokazuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej w regionie. Ponadto jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy dalej rozszerzać naszą współpracę z klientami, z którymi cieszymy się wieloletnim i pełnym zaufania partnerstwem – powiedział Marco Geiger, Branch Manager w Dachser w Rottenburgu, podczas oficjalnego otwarcia magazynu. – Jednocześnie cieszymy się z pozyskania nowych klientów, którzy idealnie pasują do naszej strategicznej orientacji. Otwarcie dodatkowego magazynu jest ważnym krokiem w rozwoju Dachser Rottenburg – kontynuuje Geiger.

30 nowych miejsc pracy

Powstanie dodatkowego magazynu przyczyniło się do zwiększenia zatrudnienia o 30 nowych miejsc pracy. Łącznie w Dachser w Rottenburgu pracuje około 260 osób. Oprócz powierzchni magazynowej i biur, obiekt wyposażono również w nowoczesne pomieszczenia socjalne. – Zapewniamy naszym pracownikom środowisko pracy, które wychodzi naprzeciw ich indywidualnym potrzebom – mówi Marco Geiger.

Oddział Dachser w Rottenburgu został założony w 1999 roku i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A81. Lokalizacja ta stanowi dogodne połączenie z europejską siecią lądową DACHSER i umożliwia szybką dystrybucję magazynowanych towarów w całej Europie. Dachser Rottenburg, z rocznymi przychodami w wysokości około 70 milionów euro, oferuje usługi magazynowania i transportu dla klientów z różnych sektorów, takich jak farmaceutyczny, spożywczy, elektrotechniczny, chemiczny i dóbr konsumpcyjnych. Ofertę uzupełniają usługi dodatkowe, takie jak specjalne pakowanie, sztauowanie kontenerów i licencje na odprawy celne.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Znamy zwycięzców Kodu Innowacji GS1 Polska
Konferencja Executive Innovation Forum startuje 29.11!
Rusak Business Services wyjaśnia prawo składów celnych
Zebra ogłasza wyniki 16th Annual Global Shopper Study
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
Jan-Peter Müller o przejęciu Müller Fresh Food Logistics
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical
Lineage rozbudowuje magazyn w Lęborku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów