Przejdź do artykułu
2023-09-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

ILS wynajmuje park magazynowy w Będzinie

Firma ILS, która w grupie Inter Cars odpowiada za usługi magazynowe, dystrybucyjne oraz transportowe, wynajęła 22 500 mkw. powierzchni magazynowej w parku Mapletree Park Będzin. W transakcji najemcę reprezentowała firma Colliers.

Nowy obiekt w Będzinie to już kolejna lokalizacja na Górnym Śląsku, gdzie firma ILS prężnie się rozwija. Tak duża transakcja stanowi potwierdzenie, że mimo wyzwań, z jakimi muszą się dziś mierzyć zarówno najemcy, jak i wynajmujący – inflacja czy wzrost cen energii – Polska wciąż pozostaje atrakcyjnym kierunkiem. Wysoka podaż dobrej jakości powierzchni, dostęp do wykwalifikowanej kadry i stosunkowo niskie koszty prowadzenia działalności to główne czynniki zachęcaje firmy do dalszej ekspansji lub lokowania biznesu w Polsce – mówi Paweł Nosal, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Mapletree Park Będzin to centrum dystrybucyjne, składające się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni około 46 tys. mkw. Dużym atutem parku jest jego lokalizacja – przy autostradzie A4, będącej częścią trasy E40 – najdłuższego szlaku komunikacyjnego łączącego wschód i zachód kraju, a także w pobliżu trasy E75, która jest z kolei główną arterią prowadzącą z północy na południe i zachód kraju. Oddalone tylko o 13 km Katowice zapewniają dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a dodatkowe linie kolejowe i połączenia autobusowe umożliwiają łatwy i szybki dojazd do centrum logistycznego.

– Niezmiernie cieszy nas zaufanie, którym powtórnie obdarzyła nas tak renomowana firma, jaką jest ILS. Doceniamy wybór naszego najemcy, pomimo silnej konkurencji w regionie Górnego Śląska i Zagłębia. Jestem przekonana, że Mapletree Park Będzin, oferujący wysoki standard powierzchni magazynowej, która została zaadaptowana stricte pod profil działalności ILS, stanie się miejscem dalszego dynamicznego rozwoju firmy w Polsce. Dziękuję ekspertom z firmy Colliers za współpracę i wsparcie w wypracowaniu najlepszych rozwiązań dla obu stron transkacji – mówi Emilia Szyszka, Vice President w Mapletree.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Europejska sieć DPD Classic w standardzie Day Definite
Ferag AG i dereOida zaoferują wspólne rozwiązania intralogistyczne
Shell i IVECO "Na drodze do zerowej emisji netto”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów