Przejdź do artykułu
2023-01-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R Park Poznań East II sprzedany

7R, deweloper wysokiej magazynów oraz fundusz inwestycyjny DWS sfinalizowali transakcję dotyczącą projektu 7R Park Poznań East II. DWS kupił park magazynowy o powierzchni ponad 51 000 mkw.

DWS, działając w imieniu jednego ze swoich niemieckich instytucjonalnych funduszy nieruchomości, zakupił w pełni wynajęty magazyn składający się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 51 105 m2.

Cieszymy się z partnerskiej współpracy z DWS przy tak ekscytującym projekcie. Podobnie jak w przypadku pozostałych obiektów 7R strategiczne znaczenie miał dla nas wybór lokalizacji obiektu. Jest ona kluczowa dla najemców, nie tylko ze względów biznesowych, ale także z racji na dogodny dojazd dla przyszłych pracowników. Zrównoważony transport jest dla nas ważny i m.in. w ten sposób realizujemy naszą strategię ESG – podkreśla Jakub Budych, Senior Transaction Manager, Capital Markets w 7R

DWS pozyskał atrakcyjne aktywo na rozwiniętym rynku logistycznym. To rynek o silnych podstawach, na którym działają najemcy z wielu branż i tym samym jest odporny na cykle koniunkturalne. Wysokie parametry techniczne budynku pozwalają na adaptowanie go do potrzeb najemców, a bliskość miasta i kluczowych autostrad umożliwia wynajmującemu wspieranie i uczestniczenie we wzroście gospodarczym regionu – zaznacza Marek Jakubiak, dyrektor działu Europy Środkowo-Wschodniej w DWS.

7R Park Poznań East II znajduje się zaledwie 7 kilometrów od centrum Poznania, w dzielnicy Franowo. Odległość do autostrady A2 wynosi jedynie 3,5 km. Bliskość dzielnic mieszkaniowych umożliwia pracownikom dotarcie do obiektu komunikacją miejską. 7R wybudował również drogę dojazdową ze ścieżką rowerową, która została połączona z miejskimi ścieżkami. 7R Park Poznań East II posiada ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

W procesie transakcji firmie 7R doradzała kancelaria prawna Wolf Theiss.

 Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Webfleet analizuje korzyści elektrycznych flot
NDI pracuje nad powiększeniem szczecińskiego portu
Instytut Staszica o wpływie wojny na polskie koleje
Rozwój w logistyce od 75 lat
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

WPIP realizuje magazyn w formule Zaprojektuj i wybuduj
Najciekawsze oferty najmu na jednej platformie
Prologis Park Chorzów z nowym klientem
GLP kupuje budynek logistyczny w Gdańsku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów