Przejdź do artykułu
2022-12-30 | Głos z rynku

Nowe projekty logistyczne Seifert Polska

Trzy projekty, które przyniosą dwucyfrową kwotę przychodu w milionach polskich złotych

Widok z autostrady A8 na nowe centrum logistyczne grupy Seifert Logistics

Seifert Polska przygotowuje się właśnie do uruchomienia nowego magazynu we Wrocławiu, 2 kilometry od granic miasta, przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (AOW), która zapewnia sprawne połączenie z trasą S8, w kierunku Łodzi, Warszawy, Białegostoku i autostradą A4, w stronę Opola, Oławy czy Jelcza-Laskowic.

Ten nowy magazyn typu multi-user odpowiadać będzie przede wszystkim za obsługę logistyczną niemieckiego giganta produkcji, w tym w zakresie artykułów higienicznych, stąd dedykowany jest towarom neutralnym.

Jednocześnie w Bielsku-Białej na Górnym Śląsku, gdzie od 25 lat wzrasta ilość firm z branży motoryzacyjnej, silnie skupionych na obszarze Bielska – Seifert Polska uruchamia kolejny magazyn dla producenta części samochodowych. W Bielsku-Białej Seifert Polska działa już od 6 lat. Zna potrzeby tego rynku, a nowa lokalizacja zabezpieczy logistycznie już trzecią z kolei fabrykę. Tym razem jednak, producent części powierzył swojemu sprawdzonemu operatorowi logistycznemu całokształt odpowiedzialności. Seifert Polska odpowiadać będzie za pełen „krwiobieg produkcji” – dostawę surowca, odbiór gotowych części oraz ich transport do odbiorcy.

Oba te przedsięwzięcia, wraz z trzecim dużym, wygranym projektem, o szczegółach którego dowiemy się po nowym roku – wygenerują dla Seifert Polska dwucyfrowy przychód liczony w milionach polskich złotych.

Otwarto nowe centrum logistyczne i siedzibę administracyjną Grupy Seifert w Ulm Nord

To największa inwestycja w historii Seifert Logistics Grup. Budowa centrum logistycznego z bezpośrednim połączeniem z autostradą A8 i w sąsiedztwie terminala kontenerowego w Ulm ostatecznie zamknęła się na powierzchni ok. 90 000 mkw. Po przeniesieniu siedziby firmy wraz z istniejącym centrum logistycznym Ulm Nord I – obiekty Seifert ciągną się w sumie na długość jednego kilometra autostrady i tworzą miejsce na ponad 100 000 palet z opcją składowania blokowego. Ważną funkcję nowego centrum logistycznego pełni dach. Na wysokości 22 metrów zapewnia maksymalnie dużą powierzchnię logistyczną dla obecnych i nowych klientów. Na nim osadzono nową siedzibę – nowe centrum administracyjne Grupy, a

pozostała powierzchnia dachu wyposażona jest w instalację fotowoltaiczną, która generuje 5,5 MWp energii elektrycznej. Moc taka odpowiada potrzebom energetycznym i wystarczyłaby do zaopatrzenia wszystkich 45 lokalizacji Grupy. Wykorzystując energię słoneczną, SLG dba o środowisko, a nowe centrum logistyczne jest w całości samowystarczalne. Wytwarzana energia elektryczna pokrywa jego wszystkie potrzeby, zapewnia oświetlenie i ciepło geotermalnego, dostarcza mocy elektrycznym stacjom ładowania wózków przemysłowych, ciężarówek i samochodów osobowych, a w przyszłości także do produkcji wodoru.

Wśród uczestników ceremonii otwarcia centrum obecna była ministra Marion Gentges oraz burmistrz miasta Ulm Gunter Czisch. Podczas uroczystości Harald Seifert został uhonorowany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości wręczeniem medalu kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

4

Wręczenie Medalu Gospodarczego Landu Badenii-Wirtembergii przez Panią Marion Gentges, Minister Sprawiedliwości i Migracji oraz Manuela Hagela, Przewodniczącego Grupy Parlamentarnej CDU w Parlamencie Krajowym, Haraldowi Seifertowi, Przewodniczącemu Rady Doradczej Grupy Logistycznej Seifert.

Zebranych Klientów i Partnerów oprowadzono po nowo wybudowanym Centrum Logistycznym – dając wgląd w nowoczesny świat logistyki, od elektrycznych ciężarówek i dronów po robotykę i druk 3D. Goście zwiedzali również wyjątkowo urządzony świat biurowej administracji głównej Grupy Seifert, który charakteryzuje rodzinna i otwarta przestrzeń,

Cieszę się, że ukończenie nowej siedziby na 75. rocznicę przebiegło zgodnie z planem, pomimo obecnie trudnej sytuacji dostawczej – komentował Harald Seifert, Przewodniczący Rady Doradczej Seifert Logistics Group.

Nowa strefa biurowa łączy nowoczesne koncepcje otwartych przestrzeni z przytulnymi drewnianymi detalami, co tworzy przyjazną atmosferę pracy i odzwierciedla wartości firmy rodzinnej.

Inwestycja posiada wewnętrzne forum Seifert, studio fitness oraz firmowy bufet „Franzl”, nazwany tak na cześć założyciela firmy, Franza Xavera Seiferta, który zapewnia pracownikom zbilansowaną dietę na poziomie restauracyjnym.

W nowej siedzibie, nie brakuje licznych polskich akcentów.

1 3

Sala konferencyjna Katowice

Firmowe bistro "Franzl" nazwane
na cześć założyciela firmy Franza Xavera Seiferta.

W Grupie siła

O ile od początku Seifert Logistics Group, jako firma rodzinna rozrasta się systematycznie (z lokalnego lidera rynku transportowego firma wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej), w ostatnich latach odnotowuje zdecydowany i przyspieszony rozwój w perspektywie porównawczej względem ubiegłej dekady.

– Rozwijamy się raz z Grupą i wzorem polityki prowadzonej przez całą Grupę Seifert, szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi nasz solidny fundament i atut, co ma szczególne znaczenie w niepewnych czasach konfliktu wojennego, aby zabezpieczać logistycznie i optymalizować łańcuchy dostaw naszych klientów oraz dostarczać na rynek niezbędnych produktów – ocenia Szymon Szczepanik, Dyrektor Logistyki i Członek Zarządu Seifert Polska.

Należy jednak podkreślić - dodaje Ilona Urbańczyk, Specjalistka ds. Marketingu, że to zdecydowanie „Automotive is our motive” oraz projekty, w których się spotyka motoryzacja i logistyka.

– Jako operator logistyczny od lat równolegle rozwijaliśmy się wraz z nią. Nie inaczej jest i teraz, w kierunku elektromobilności, także w Polsce – podsumowuje Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska, obecnej na polskim rynku TSL już od ponad 20 lat, z siedzibą główną w Mysłowicach na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Jaworzna.


Zobacz także

Liczba zarejestrowanych "elektryków" wzrosła o 40%
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy
W maju zaczną się największe logistyczne targi w Poznaniu
AXI IMMO zwiększa swój zasięg na polskim rynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AddSecure przejmuje europejski oddział telematyczny Astrata
DPD Polska otwiera Oddział WA4 w City Point Targówek
Avon otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Garwolinie
DHL otwiera nowe centrum logistyczne w Poznaniu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów