Przejdź do artykułu
2022-12-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowy Oddział Hellmann we Wróblowicach

Ledvance, dostawca źródeł światła oraz opraw, oddał dużą część swoich europejskich magazynów w ręce działającego na arenie międzynarodowej dostawcy kompleksowych usług Hellmann Worldwide Logistics. Nie licząc centralnego magazynu Ledvance w Molsheim we Francji, Hellmann zaopatruje detalistów w Europie w portfolio opraw oświetleniowych Ledvance z magazynów w Polsce i Hiszpanii.

Otwarty w sierpniu tego roku nowy oddział Hellmann Polska we Wróblowicach k/Wrocławia powstał w wyniku rozpoczętej współpracy z klientem logistyki kontraktowej, firmą Ledvance. Nowoczesne centrum dystrybucyjne będzie zaopatrywało nie tylko detalistów w Polsce, ale również odbiorców w krajach Europy środkowo-wschodniej, części zachodniej, Bałkanów i krajów skandynawskich. W rezultacie zmniejszy się o 1 milion kilometrów rocznie, odległość pokonywana do klientów, skróci się czas dostawy, ale także zmniejszy się emisja CO2. Magazyn o powierzchni 21 000 m², będzie wykorzystany przez Hellmann Polska wyłącznie dla potrzeb Ledvance, osiągając pełen poziom operacyjny do końca lutego 2023 r. Celem jest wdrożenie zarówno paletowych, jak i indywidualnych operacji kompletacji, aby skutecznie zaopatrywać supermarkety, markety budowlane oraz hurtownie z centrum logistycznego we Wróblowicach.

Ledvance prowadząc własny magazyn centralny w Molsheim we Francji, obsługuje rynek centralnej Europy, natomiast utworzone przez Hellmann Contract Logistics centrum dystrybucyjne w Borox, w Hiszpanii, zaopatruje Hiszpanię i Portugalię.

– Szukaliśmy dostawcy usług logistycznych, który wspierałby nas jako długoterminowy partner w dalszym rozwoju i wdrażaniu naszej wysokowydajnej i zrównoważonej sieci dystrybucji i logistyki w Europie. Hellmann przekonał nas nowatorską koncepcją, która spełnia wszystkie nasze wymagania stawiane nowoczesnemu magazynowaniu. Współpraca jest ważnym uzupełnieniem działań naszego zespołu w Molsheim i pozwala nam elastycznie i szybko reagować na stale zmieniające się oczekiwania rynku w naszym obszarze działalności. Ponadto jako równoprawnych partnerów, łączy nas tradycja korporacyjna dla której zrównoważony, innowacyjny rozwój zawsze miał kluczowe znaczenie – mówi Gareth Jackson, COO Ledvance.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość wdrożenia naszej innowacyjnej koncepcji dla Ledvance we wszystkich krajach Europy. Zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii posiadamy od wielu lat ugruntowaną pozycję jako kompleksowy dostawca usług, możemy budować naszą strategię na mocnym zespole, który stale powiększamy. Na przykład w nowym magazynie we Wrocławiu zatrudnimy docelowo około 80 nowych pracowników, co łączy się bezpośrednio ze strategią naszego rozwoju w sektorze logistyki kontraktowej – mówi Volker Sauerborn, COO Global Contract Logistics, Hellmann Worldwide Logistics.

Projekt Ledvance jest częścią strategii rozwoju Contract Logistics w Polsce, wzmacniając pozycję Hellmanna jako kompleksowego dostawcy usług logistycznych o globalnym zasięgu – mówi Agnieszka Jóźwiak, Dyrektor Logistyki Kontraktowej Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DKV podpisuje umowę z EG Group
Pierwszy lokal gastronomiczny Panattoni
Powstaje kolejna sortownia Poczty Polskiej
NOSTA Logistik przyspiesza tempo rozwoju
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wykorzystanie MODSIM na platformie 3DEXPERIENCE
Dassault Systèmes w czołówce firm przyjaznych kobietom
GXO rozwija zaawansowane rozwiązania z RAD
Telematyka firmy Webfleet w naczepach Truck Care

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów