Przejdź do artykułu
2022-11-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Fresh Logistics Polska rozbudowuje swoje magazyny

W ramach rozwoju infrastruktury magazynowej Fresh Logistics Polska, w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 7 500 mkw. Po zakończeniu inwestycji, centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim dysponuje 18 564 mkw. powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od Autostrady Wolności, popularnej „A dwójki”, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki to 3 340 m2 powierzchni przeładunkowej oraz aż 15 224 m2 magazynu wysokiego składowania. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w tym magazynie, w ramach inwestycji wydzielono specjalna strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2°C (m.in. świeże mięso i ryby).

– W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne. Tylko ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu i sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych – wyjaśnia Tomasz Polański, Dyrektor Regionu.

Magazyn został wyposażony w nowoczesną, ekologiczną instalację chłodniczą opartą na amoniaku, zapewniającą jednocześnie możliwość dogrzewania do 15°C. Posiada ona pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT,gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanych produktów.

Firma zainwestowała w nowoczesne, bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego wózki litowo – jonowe, które ze względu na swój długi czas pracy są bardziej wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

– Bezpieczeństwo naszych pracowników, podwykonawców, ale także naszych sąsiadów jest dla nas wartością nienegocjowalną. Stąd, stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. będące pewnym standardem, zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci automatycznych klap dymowych, systemów tryskaczowych i bram przeciwpożarowych, pamiętając również o budowie dźwiękochłonnych płotów akustycznych – komentuje Slawomir Babicz, Dyrektor Operacyjny Regionu.

To jednak nie koniec nowych inwestycji Fresh Logistics w regionie. W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego i samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Będzie on gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy VAS (np. tworzenie zestawów promocyjnych). Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Jak partnerstwa zbliżają Webfleet do pełnego potencjału mobilności
Kierowcy zza granicy zapełniają lukę w transporcie
Prologis ożywia miejską przestrzeń
Nowa wizja symbolu Paryża według Dassault Systèmes
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Savills rozwija ofertę zakupu i sprzedaży gruntów
Terminal intermodalny w Swarzędzu ukończony
Prologis znacząco rozszerza ofertę magazynów miejskich
Panattoni rusza z budową drugiego nadarzyńskiego parku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów