Przejdź do artykułu
2022-09-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni Park Nadarzyn II już w budowie

Panattoni, deweloper rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z budową Panattoni Park Nadarzyn II. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni blisko 20 ha i zajmie prawie 100 000 m kw.

Panattoni w kolejnym regionie zbliża się do 2 mln m2 dostarczonej powierzchni. 20km od centrum Warszawy deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Nadarzyn II. Firma dostarczy dwa budynki, które zajmą łącznie 91 000 m2. Aż 25 800 m2 – ponad połowę pierwszego z realizowanych obiektów – zajmie międzynarodowy operator logistyczny. Będzie stąd prowadzić operacje dla jednego z globalnych liderów rynku wyposażenia wnętrz. Przedsiębiorstwo skorzysta m.in. ze specjalnych doków kurierskich, stref ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo, Panattoni zwiększy zabezpieczenia przeciwpożarowe powierzchni ze względu na wrażliwość obsługiwanych produktów. Najemca uzyska wczesny dostęp do obiektu już w lutym 2023 roku. Realizacja będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Siłą rynku warszawskiego są liczne ośrodki w niedużej odległości od stolicy, które łącznie z możliwościami samego miasta, decydują o ogromnym potencjale regionu. Takie miejscowości i ich okolice jak Pruszków, Radzymin, Konotopa czy Grodzisk, już przyciągają liderów, a kolejnym rosnącym rynkiem jest właśnie Nadarzyn. Niedawno ogłaszaliśmy wynajęcie powierzchni w pierwszym wybudowanym w tej okolicy parku przez giganta światowego e-commerce – a teraz, w drugim realizowanym już parku, blisko 30 proc. wynajmuje operator logistyczny. Wygląda na to, że Nadarzyn staje się kluczowym ośrodkiem logistycznym w regionie, a jego znaczenie będzie tylko rosło – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Panattoni ruszyło z budową drugiego nadarzyńskiego parku od razu po ukończeniu Panattoni Park Nadarzyn. Pierwsza inwestycja w tej okolicy powstała w Urzucie i zajęła 54 000 m2. Doskonale sprawdziła się jako zagłębie logistyczne, ponieważ funkcjonują w niej dwaj międzynarodowi operatorzy. Wynajęcie ponad 25 000 m2 w Panattoni Park Nadarzyn II przez kolejnego operatora, tylko potwierdza atrakcyjność tej okolicy dla branży.

Niesłabnące zainteresowanie okolicami Warszawy. Panattoni stale poszerza swoje portfolio w regionie stolicy. W I kwartale 2022 r. popyt na powierzchnie przemysłową w okolicach Warszawy był drugim, największym w Polsce. To jeden z najprężniej rozwijających się rynków w Europie, który korzysta z doskonałej lokalizacji na przecięciu europejskich szlaków transportowych i dostępu do zasobów ludzkich – w regionie stołecznym mieszka ponad 5 mln ludzi.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Żary nowym celem ekspansji Panattoni
Rynek inwestycyjny ma się lepiej niż rok temu
Dassault Systèmes stawia krok milowy w dziedzinie medycyny
UE wprowadzi cyfrową wersję Paszportu Produktowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni buduje centrum logistyczne dla Zalando
Prologis znacząco rozszerza ofertę magazynów miejskich
Panattoni realizuje kolejną inwestycję dla MediaExpert
AXI IMMO podsumowuje 1 poł. 2022r. rynku magazynów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów