Przejdź do artykułu
2021-12-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Logicor z kolejnym magazynem w Rumunii

Logicor, właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, zakończył budowę magazynu w Mogoșoaii w Rumunii. Nowo wybudowany budynek D o powierzchni 38 000 m2, w całości wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy, jest częścią parku logistycznego Logicor Bucharest I, którego lokalizacja gwarantuje szybki dostęp dystrybucyjny do Bukaresztu i reszty kraju.

Po zakończeniu prac nad budynkiem D, park logistyczny składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 125 000 m2, które stanowią wysokiej jakości powierzchnię magazynową w atrakcyjnej lokalizacji, zapewniającej klientom szerokie możliwości połączeń komunikacyjnych w ramach transportu publicznego.

Logicor Bucharest photo5

Zarówno międzynarodowe jak i lokalne firmy podpisały z Logicor umowy typu pre-let w ramach długoterminowego wynajmu. Najemcy reprezentują szeroki zakres branż, w tym produktów szybkozbywalnych (Kaufland Romania, Top Line Distribution, B&B Romania), branży farmaceutycznej (Fildas Romania), logistycznej i dystrybucyjnej (Vector International, Pro-Natur, SLS Cargo, Eurovet).

Dostrzegając potrzeby klientów Logicor przewidział także w parku Bucharest I dodatkowy, dedykowany magazyn o powierzchni 22 000 m2, który zapewni przyszłym najemcom nową powierzchnię i zagwarantuje dotychczasowym możliwość wzrostu w ramach jednej infrastruktury parkowej. Logicor zastosował w projekcie elementy wyposażenia, takie jak inteligentne oświetlenie LED czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Dlatego też nowa infrastruktura będzie ubiegać się o certyfikat klasy BREEAM z oceną na poziomie Very Good.

Bartosz Mierzwiak, Managing Director, CEE & Northern Europe w Logicor, powiedział – Popyt na wysokiej jakości nieruchomości logistyczne w okolicach Bukaresztu wciąż rośnie, co czyni ten region jednym z najbardziej dynamicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W parku logistycznym Bucharest I nasi klienci znajdą wysokiej klasy powierzchnie magazynowe, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb celem wsparcia ich potencjału rozwojowego. W Rumunii posiadamy grunty pozwalające na budowę ponad 450 000 m2 wysokiej jakości powierzchni w najlepszych regionach logistycznych i jesteśmy świetnie przygotowani do spełnienia wymagań klientów.

Mihai Diaconescu, Senior Asset and Development Manager w Logicor Romania, dodał – Cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów dostarczając im powierzchnie magazynowe w regionie Bukaresztu. Chcąc pomóc najemcom w ekspansji, staramy się tworzyć idealne możliwości poprzez oferowanie elastycznych, przyjaznych środowisku powierzchni o wysokiej jakości.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Powstaje coraz więcej obiektów ostatniej mili
Arra Group zdobywa prestiżowe wyróżnienie
Inwestycje w robotyzację bardziej korzystne cenowo
Transpharma International partnerem Arra Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

LPP Logistics buduje centrum dystrybucyjne w Rumunii
GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
System WMS wdrożony w rekordowym czasie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów