Przejdź do artykułu
2021-09-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

MDC² buduje się w Łodzi

MDC², deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych działający na polskim rynku zapowiada powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce Centralnej. MDC² Park Łódź South będzie zlokalizowane w Głuchowie, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja dostarczy 65 000 mkw. przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane w III kwartale 2022 r.

Kompleks MDC2 Park Łódź South będzie się składać z dwóch budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły, odpowiadające potrzebom klientów wymagających dobrej komunikacji drogowej oraz centralnej lokalizacji zaspokajającej potrzeby logistyczne dla całej Polski. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 14,3 ha położonej przy autostradzie A1 – głównym szlaku komunikacyjnym łączącym północ z południem Polski oraz przy międzynarodowej trasie E75 – biegnącej z Gdańska do granicy polsko-czeskiej.

MDC2 Park Łódź South będzie położony w pobliżu Łodzi – jednego z kluczowych rynków regionalnych w Polsce, z blisko 672 tysiącami mieszkańców i aglomeracją obejmującą ponad milion osób. Ponadto miasta Tuszyn i Głuchów, na których terenie położona jest działka inwestycyjna, znane są z dużych centrów sprzedaży hurtowej działających wzdłuż drogi krajowej nr 91.

MDC2 Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ESG, a zespół budowlany MDC2 dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu, czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

MDC² Park Łódź South 01 2021

MDC2 Park Łódź South stanie się hubem logistycznym dla dużych i średnich operatorów, poszukujących bezpośredniego dostępu do wszystkich rejonów Polski. Budynki kompleksu zostały zaprojektowane tak, by sprostać rosnącym potrzebom najemców i pracowników. Na terenie inwestycji znajdą się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia i strefa relaksu – powiedział Adrian Winiarek, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC2.

Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal przewyższał kraje Europy Zachodniej zarówno pod względem całkowitej aktywności najmu, jak i absorbcji powierzchni netto. Łączny popyt na powierzchnię logistyczną w I półroczu 2021 r. wzrósł o 70% rok do roku do 3,16 mln mkw., co w długim terminie przekłada się na rekordowe inwestycje na polskim rynku magazynowym – komentuje Hadley Dean, założyciel MDC2.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Aspekt Sp. z. o.o. pomaga przenieść się na Androida
BREEAM na poziomie Excellent standardem w Panattoni
Górny Śląsk korzysta na rozwoju sektora logistycznego
Złoty Kompas 2021 w rękach Prologis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Lider branży alkoholowej współpracuje z FM Logistic
Panattoni z 1 mln mkw. powierzchni w Wielkopolsce
BREEAM na poziomie Excellent standardem w Panattoni
Netto z pięcioma centrami dystrybucyjnymi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA