Przejdź do artykułu
2021-03-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

LPP uruchomi kolejny magazyn w Rosji

LPP podpisało umowę na wynajem powierzchni magazynowej w moskiewskim Parku przemysłowym „PNK Park Zhukovsky”. Wybudowane na zlecenie gdańskiej spółki Fulfillment Center o powierzchni 30 tys. m2 będzie dedykowane obsłudze sprzedaży e-commerce na terenie Rosji. Nowy obiekt w sieci dystrybucji LPP, zlokalizowany 19 km od obwodnicy Moskwy, to kolejny krok w kierunku wzmacniania sprzedaży wielokanałowej polskiego producenta odzieży.

Firma LPP podpisała z rosyjską spółką deweloperską długoterminową umowę najmu wmoskiewskim parku przemysłowym. Obiekt o powierzchni 30 tys. m2 będzie pełnił rolę Fulfillment Center w sieci logistycznej gdańskiej spółki. Magazyn wybudowany w ramach kompleksu „PNK Park Zhukovsky” w odległości 19 km od obwodnicy Moskwy, ze względu na swoją lokalizację, pozwoli gdańskiej spółce znacząco usprawnić obsługę zamówień internetowych klientów na jednym z kluczowych rynków.

- Strategia LPP w zakresie rozwoju omnichannel w Rosji stawia przed nami nowe wyzwania, związane z ekspansją sieci i ciągłym usprawnianiem infrastruktury logistycznej. Od dawna obserwujemy duże zainteresowanie ofertą naszych sklepów internetowych wśród klientów ztego regionu, a okres pandemii dodatkowo umocnił ten trend. Inwestycja w nowoczesne Fulfillment Center w kompleksie „PNK Park Zhukovsky” stanowi tym samym istotny krok wstronę realizacji celów związanych z dynamicznym wzrostem sprzedaży w kanale
e-commerce – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Pierwszy etap inwestycji realizowanej przez Grupę PNK na zlecenie LPP jeszcze w bieżącym sezonie, zakłada budowę obiektu o powierzchni 30 tys. m2. Zgodnie z ustaleniami, drugi etap będzie kontynuowany w 2022 roku wraz z rosnącymi potrzebami powierzchniowymi gdańskiej firmy.

Polski producent odzieży od 2012 roku posiada w Rosji Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 15 tys. m2, które zapewnia zaopatrzenie dla ponad 400 sklepów stacjonarnych LPP w Rosji iKazachstanie. Spółka w 2017 roku powiększyła swoją sieć logistyczną i uruchomiła pod Moskwą magazyn dedykowany sprzedaży internetowej o powierzchni 17 tys. m2. Dzięki nowemu obiektowi LPP planuje potroić liczbę realizowanych zamówień internetowych w tym regionie.

- Pierwsze rozmowy na temat najmu w tej lokalizacji rozpoczęły się jeszcze przed pandemią. Ata z kolei istotnie wpłynęła na zmianę układu sił pomiędzy naszymi kanałami sprzedaży zwiększając rolę e-commerce. Mając to na uwadze, szczególnie ważne dla nas było, aby obiekt wpisywał się w nowe potrzeby naszej infrastruktury logistycznej, posiadał optymalną centryczną lokalizację oraz zapewniał możliwość dynamicznego zwiększania powierzchni wtym kompleksie. Nowy magazyn typu Fulfillment Center, który znajdować się będzie wbliskim sąsiedztwie rosyjskiej stolicy, spełnia te oczekiwania – wyjaśnia Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Inwestycja LPP w Rosji nie jest pierwszą realizowaną we współpracy z Grupą PNK. W 2019 roku polska spółka wynajęła budynek przemysłowy w kompleksie PNK Sered na Słowacji opowierzchni 32,5 tys. m2. Słowackie Fulfillment Center obsługuje zamówienia online w regionie Europy Środkowej.

LPP od lat rozwija swoją globalną sieć zaopatrzenia i dystrybucji, w ramach której cała powierzchnia magazynowa wynosi obecnie ponad 250 tys. m2. Długoterminowa inwestycja najmu powierzchni w obiekcie PNK Zhukovsky, to dla polskiej spółki kolejny krok realizacji strategii omnichannel. W ramach transformacji procesów logistycznych, technologicznych isprzedażowych firma dokonała w ubiegłym roku pełnej integracji kanałów sprzedaży. Obecność LPP w tej lokalizacji dodatkowo wspiera realizację strategii biznesowej LPP w nowej rzeczywistości handlowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Produkcja Paczkomatów nabiera tempa
MW Logistics inwestuje w dodatkowe magazyny
W Rzeszowie otwarto nowoczesny terminal DB Schenker
Prologis opublikował przegląd czynszów rynkowych w 2020 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Targi Taropak 21 odbędą się w formie hybrydowej
Firmy muszą nadrabiać zaległości po pandemii
Zwiększenie mocy produkcyjnych w Mazop Group
E-commerce potrzebuje więcej powierzchni logistycznej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA