Przejdź do artykułu
2021-02-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

CTP wybuduje sieć parków logistycznych w PL

CTP, największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej na-wiązuje strategiczne partnerstwo z działającym w Polsce MDC², by wybudować rozsiane po całej Polsce parki biznesowe z pełnym serwisem. Budowa pierwszych trzech obiektów roz-pocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP za-inwestuje 200 milionów euro.
CTP wybuduje sieć parków logistycznych w PL (Żródło: CTP)
Należąca do pierwszej piątki europejskich deweloperów obiektów przemysłowych firma CTP, mająca w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., wprowadza do Polski swoją sieć CTPark w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w tym regionie. -Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest niezmiernie atrakcyjna z punktu widzenia logistyki- wyjaśnił Remon Vos, prezes CTP. -Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne.

CTP będzie realizować w Polsce ogłoszony dzisiaj projekt we współpracy z MDC², deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach. Hadley Dean, założyciel MDC², przyznaje: „Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP.” MDC² to zespół doświadczonych ekspertów z branży nieruchomości, który w ciągu ostatnich 15 lat zrealizował parki logistyczne o powierzchni ponad trzech milionów m kw.

CTP działa aktywnie na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii i Polsce. Firma posiada w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., kolejnych 700 tys. m kw. jest w trakcie realizacji, tym samym do 2023 roku najprawdopodobniej uda jej się przekroczyć 10 milionów m kw. całkowitej powierzchni najmu. CTP to pierwszy deweloper obiektów przemysłowych w regionie, który uzyskał certyfikat BREEAM dla całego posiadanego przez siebie portfolio obiektów.


Zobacz także

GLP z rekordowym poziomem wynajmu oraz nowych inwestycji
FM Logisitic buduje magazyny w sąsiedztwie CPK
Blisko dwa razy więcej powierzchni magazynowej dla Logista w SEGRO Poznań
Allegro zajmie 36 500 m kw. w A2 Warsaw Park
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

CTP czeka na nowych aukcjonariuszy
Nagroda „Czas Gdyni” dla obiektu biurowo-magazynowego
Sytuacja gospodarcza utrudni funkcjonowanie na rynku nieruchomości
Pierwszy dynamiczny omnichannel wkracza do kompleksu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA