2020-08-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Rohlig Suus Logistics inwestuje na Pomorzu

Trójmiasto staje się kluczowym miejscem na logistycznej mapie Polski. Świadczy o tym rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

Obiekt o powierzchni 12 tys. metrów kw. będzie łączył funkcję magazynową i przeładunkową. Zastosowane w nim zostały rozwiązania umożlwiające dostęp do terminala przeładunkowego typu cross-dock z trzech stron magazynu – dzięki temu czas realizacji operacji magazynowych jest znacznie krótszy. Nowy obiekt, zlokalizowany na terenie Centrum Logistycznego 7R Gdańsk Kowale, jest wyposażony w 27 doków, 2 bramy „drive-in” oraz rampę przeładunkową. W magazynie znajdą się również automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.

Nowy obiekt w dużym stopniu wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług będzie także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Firma Rohlig Suus Logistics planuje również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania, miejsce uznane oraz skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z dalekiego wschodu.

Perspektywiczne Pomorze

Biznes na Pomorzu intensywnie się rozwija, a inwestycje w infrastrukturę dynamicznie rosną. Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia Portu Gdańsk, który dzięki rekordowej liczbie przeładunków zajął czwarte miejsce na Bałtyku. Port ten uzyskuje także najlepsze wyniki spośród wszystkich polskich portów. W zeszłym roku jego udział w wymianie towarowej Polski wyniósł 48,2 proc.

„Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu wolumenów. Wzrosnąć może także zapotrzebowanie na usługi logistyczne, dlatego zdecydowaliśmy się rozwijać nasze centrum w tym regionie” – powiedział Jarosław Bomba dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Gdańsku.

Gdański obiekt jest kolejną inwestycją Rohlig Suus Logistic w powierzchnie magazynowe. Na początku lipca firma otworzyła największy w swojej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. jest zlokalizowany w Sokołowie koło Warszawy.


Zobacz także

Colian rozpoczyna budowę magazynu w zakładzie w Opatówku
Prawie 21,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej przy granicy z Niemcami
Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
DB Schenker przenosi operacje z Lublina do Świdnika
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rohlig Suus Logistics wprowadza bezgotówkowe i bezdotykowe dostawy
Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics otwarte pod Warszawą
Rohlig Suus sprawdził elektrycznego dostawczaka w praktyce
Pierwszy taki magazyn logistyczny w Małopolsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA