Przejdź do artykułu
2023-03-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Rohlig Suus zostaje w Prologis

W Europie transport drogowy stanowi fundament łańcucha dostaw. W zapewnieniu efektywnej logistyki ważną rolę pełnią centra magazynowe. Ten element przewagi rynkowej z sukcesem umacnia polski największy operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, który opiera swoją sieć logistyczną na strategicznie położonych obiektach dystrybucyjnych. Firma zdecydowała się przedłużyć umowę najmu 24 000 mkw. w Prologis Park Piotrków.

20230320 rohlig suus

– Hasło przewodnie Rohlig Suus Logistics brzmi „One step Ahead”. Doskonale rozumiemy znaczenie tych słów i są nam one szczególnie bliskie, gdyż Prologis kieruje się hasłem „Ahead of what’s next”. I to właśnie koncentracja na przyszłości i bycie o krok przed tym, co przyniesie przyszłość wiąże nas z tym Klientem już od wielu lat. A co najważniejsze owocuje kolejnymi kontraktami – podkreśla Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager w ​Prologis.

Prologis Park Piotrków można bez wątpienia nazwać centralnym hubem logistycznym na drogowej mapie Polski. Oplatają go kluczowe szlaki transportowe – autostrady północ-południe A1 i zachód-wschód A2 oraz droga ekspresowa S8. Co więcej, znaczenie tego miejsca będzie rosło. Planowana jest budowa nowego odcinka trasy S12 Łódź Południe – Kozenin, którego przedłużeniem będzie, realizowana już droga, ekspresowa S74.

– Naszą niezmienną dewizą jest świadczenie kompleksowych usług logistycznych na najwyższym poziomie. Na tym przez dekady budowaliśmy nasze know-how, ale nie byłoby to możliwe bez współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Zdecydowaliśmy się pozostać pod dachami Prologis głównie ze względu na wysoką jakość zarządzania obiektem oraz z uwagi na lokalizację magazynu w centrum Polski – podkreślił Sylwester Wzorek – Senior Facility Manager, Rohlig Suus Logistics.

Transakcja została sfinalizowana przy wsparciu Huberta Wojtera z agencji Axi Immo.

– Przedłużenie umowy w dotychczasowym parku magazynowym to zazwyczaj sytuacja win-win dla każdej ze stron uczestniczących w transakcji. Najemca pozostaje w dobrze znanej sobie lokalizacji przy zachowaniu obecnej kadry pracowników. Z kolei wynajmujący ma pewność, że Klient jest zadowolony z dostarczanych usług, bardzo wysoko ocenia jego ofertę i profesjonalizm – mówi Hubert Wojtera, z agencji Axi Immo.

Bez względu na to czy priorytetem jest lokalizacja, jakość obsługi czy sprawdzone rozwiązania, partnerstwo jest… Made in Prologis.


Zobacz także

Telematyka we flocie ekologicznego cateringu
GLS rozwija sieć Szybkiej Paczki od ponad 12 lat
Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Czy importer ma szansę na zwrot długu celnego?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Complex SAD pierwszym najemcą nowego magazynu 7R
Logicor podpisał umowę najmu aż 45 tys mkw.
Savills podpisuje dwie umowy w Park Szczecin Trzebusz
Kolejny obiekt Prologis z zielonym certyfikatem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów