2020-08-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazyn na 13,5 mln butelek

W pierwszych dniach sierpnia spółka Colian przystąpiła do realizacji inwestycji polegającej na budowie nowego magazynu w zakładzie w Opatówku. W obiekcie będą składowane napoje marki Hellena.

Z uwagi na szereg niekonwencjonalnych rozwiązań, funkcjonalności i odpowiednich warunków przechowywania produktu, będzie to jedyny taki obiekt w powiecie kaliskim i jeden z najnowocześniejszych w kraju.

Całość prac ma potrwać do końca 2021 r., a ich efektem będzie powierzchnia magazynowa umożliwiająca jednoczesne składowanie 27 tysięcy palet, co daje liczbę 13 500 000 butelek. Generalnym wykonawcą jest firma Trasko-Inwest sp. z o.o. z Ostrzeszowa.

„Rozpoczęcie inwestycji, polegającej na budowie nowego magazynu na terenie zakładu w Opatówku, to strategiczny moment nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej lokalnej społeczności. Skala działań wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo i komfort pracy naszych pracowników, ale przyniesie też wiele korzyści Gminie Opatówek. Przewidujemy, że inwestycja przełoży się na wzrost zatrudnienia oraz zasili dodatkowymi wpływami gminny budżet” – mówi Jan Kolański, Prezes Zarządu.


Zobacz także

Prawie 21,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej przy granicy z Niemcami
Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
DB Schenker przenosi operacje z Lublina do Świdnika
MLP inwestuje w OZE i stacje ładowania elektryków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Colian przenosi się do magazynu pod Wrocławiem
Spółka Colian Logistic została wyróżniona w IX edycji konkursu „Gepardy Biznesu” 2014.
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA