2020-06-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hillwood z finansowaniem trzech inwestycji

Hillwood podpisał z Bankiem Millennium trzy umowy kredytowe na łączną kwotę 36 mln euro. W ramach współpracy powstają projekty w Gliwicach, Mysłowicach i Słubicach, które w sumie dostarczą na rynek ponad 73 tys. mkw. powierzchni logistycznej.

Wszystkie inwestycje pomimo sytuacji epidemicznej w kraju, zostaną zakończone zgodnie z harmonogramami, w trzecim kwartale tego roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bankiem Millennium, który podziela naszą wizję i filozofię działania. Wspólnie inwestujemy w projekty odpowiadające na coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową – przede wszystkim ze strony firm działających w branżach logistycznej oraz e-commerce” – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

„Doceniamy, że Grupa Hillwood, jeden z najszybciej rozwijających się deweloperów powierzchni magazynowej w Polsce, rozpoczynając działalność w Europie pięć lat temu, wybrała Bank Millennium jako partnera finansującego pierwsze projekty. Od tamtej pory Grupa stała się wiodącym graczem na rynku nieruchomości komercyjnych” – skomentował Tomasz Tomasiak, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego Banku Millennium.

„Nasze podejście do finansowania tego typu projektów jest selektywne, a działanie ukierunkowane na współpracę z najbardziej doświadczonymi inwestorami. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sukcesu Grupy Hillwood w Polsce” – dodała Maria Hołówka-Serafin, Zastępca Dyrektora Departamentu Finansowania Strukturyzowanego Banku Millennium

Magazyn w Gliwicach będzie liczył 27 792 mkw. Hala powstaje przy ulicy Pszczyńskiej, 2 km od centrum miasta przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A1 (węzeł Gliwice Sośnica). Natomiast park Hillwood Mysłowice wybudowany zostanie zaledwie kilka kilometrów od skrzyżowania autostrady A4 z drogą ekspresową S1. Obecnie wznoszona jest pierwsza hala o powierzchni 23 919 mkw. Trzeci budynek magazynowy powstaje w Słubicach, przy drodze krajowej nr 29, zaledwie 2 km od węzła „Świecko” na autostradzie A2. Centrum logistyczne Hillwood Słubice zaoferuje najemcom 21 467 mkw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kolejny najemca w trójmiejskim parku Panattoni
Europejski producent i dystrybutor zabawek dołączy do MLP Pruszków II
InPost wynajmuje więcej powierzchni w P3 Piotrków
Panattoni wystartuje z budową centrum dystrybucyjnego w Venlo South (Niderlandy)
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA