2020-06-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni stawia swój pierwszy magazyn w Niderlandach

Niderlandzki oddział Panattoni rozpoczyna realizację parku w Venlo South. Inwestycja o łącznej powierzchni 43 225 m kw. składa się z dwóch obiektów o metrażach 25 175 m kw. i 18 080 m kw. W celu jej realizacji Panattoni podpisał umowę zakupu gruntu z Ontwikkelingsmaatschappij Midden Limburg (OML). Centrum dystrybucyjne Venlo South to pierwszy projekt dewelopera w Holandii od rozpoczęcia działalności firmy w regionie, w grudniu 2019 r.

Budowa pierwszego parku Panattoni w Niderlandach rozpocznie się w 2021 r. Dwa obiekty o wysokości 12,20 m w świetle każdy, wyposażone zostaną w 37 doków, zaś parking zaprojektowano na 265 miejsc dla samochodów osobowych i 9 dla ciężarowych. Kompleks ma zostać ukończony we wrześniu 2021 r.

Nowy kompleks powstanie zgodnie ze standardem BREEAM na poziomie „Very Good”, a na dachy wchodzących w jego skład budynków, dostosowane będą do umieszczenia paneli słonecznych.

Inwestycję komentuje Jeroen Gerritsen, Dyrektor Generalny Panattoni w Niderlandach: „To fantastyczny początek naszych działań, zaledwie sześć miesięcy od wejścia Panattoni do Niderlandów. Widzimy przyszłość w środkowej i południowej Limburgii ze względu na lepszą dostępność personelu, który pozwoli nam odpowiednio obsłużyć centra dystrybucji. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie wiosek Linne, Herten i miasta Roermond, dzięki temu pracownicy mogą dojeżdżać rowerem lub chodzić do pracy. Lokalizacja ma również te same zalety multimodalne i dodatkowo znajduje się blisko niemieckiego rynku sprzedaży, jak inne popularne miejsca w Limburgii. Myślę, że logistyka i wszystko, co jest z nią związane, udowodniła swoją wartość w czasie kryzysu koronawirusowego. I właśnie teraz, kiedy ponownie rośnie liczba bezrobotnych, dzięki tego rodzaju inicjatywom możemy przyciągać nowe miejsca pracy w regionie”.

Jeroen Bertjens, starszy konsultant ds. Marketingu i Sprzedaży: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji centrum zrównoważonej dystrybucji przez Panattoni w Niderlandach, w środkowej Limburgii. Daje to nowe możliwości rozwoju dla firm w regionie, a także możliwości dla tych przedsiębiorstw, które dopiero chcą rozpocząć działalność. Region ma już dobrze prosperującą kulturę i infrastrukturę logistyczną, w tym duże centra dystrybucyjne Hansen Dranken, UPS, Plus, Lidl, Aldi, Actio i Dick Vijn Logistiek. Wraz z rozwojem centrum dystrybucyjnego przez niderlandzki odział Panattoni do tego portfolio dołączy wiele wspaniałych firm”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

PEKAES powiększy magazyny w Krakowie i Kielcach
Projekty magazynowe na własność, jako odpowiedź na nową podaż w czasach post COVID-19
Dachser stawia dwuhektarowy magazyn w Erfurcie
Jak będzie wyglądał rynek magazynowy po koronawirusie?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
Panattoni wynajęło ponad 1 100 000 m kw. w pierwszym półroczu
Kolejny najemca w trójmiejskim parku Panattoni
Projekt Accolade w Legnicy z finansowaniem i bez opóźnień
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA