2020-05-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dachser buduje magazyn na 20 tys. mkw.

Dachser rozwija działalność w niemieckiej Turyngii, inwestując w nowe centrum logistyczne w stolicy landu - Erfurcie. Powstaje tam magazyn o powierzchni 20 tys. mkw. z biurem, strefami oczekiwania i parkingiem dla ciężarówek.

„Przez lata pracowaliśmy w Erfurcie w obiektach znajdujących się w różnych miejscach” - mówi dr Rimbert J. Kelber, kierownik centrum logistycznego Dachser w Erfurcie. „Dzięki inwestycji w nowy magazyn centralizujemy je, oferując naszym klientom usługi logistyki kontraktowej, tj. magazynowanie i usługi dodane, w jednej, lokalizacji. Otwiera to możliwości dalszego rozwoju w regionie”.

Dachser wprowadzi się do nowego magazynu jako najemca. Powstaje on niedaleko terminalu przeładunkowego operatora, na działce o powierzchni 28 tys. mkw. Nowy magazyn będzie się składał z dwóch hal - po 10 tys. mkw. powierzchni do składowania każda. W obu halach łącznie znajdzie się 20,3 tys. miejsc paletowych i 8,5 tys. mkw. powierzchni do składowania blokowego. Po zakończeniu budowy nowego obiektu, co ma nastąpić w pierwszym kwartale nadchodzącego roku, Dachser wykorzysta go do obsługi logistyki kontraktowej na rzecz różnych klientów z branży dóbr konsumpcyjnych.

Dachser jest obecny w Turyngii od 2004 roku i świadczy tam usługi logistyczne dla klientów z branży towarów przemysłowych oraz spożywczych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Jak będzie wyglądał rynek magazynowy po koronawirusie?
Projekt Accolade w Legnicy z finansowaniem i bez opóźnień
Ponad 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Piekarach Śląskich
Prawie 6 tys. metrów kw. na wynajem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser realizuje rotacyjne loty na trasie Frankfurt-Chicago
Buchholz Aller kolejną lokalizacją ze stacją LNG
Przewozy lotnicze wracają do normalności
Dachser rozszerza swoją działalność wśród klientów indywidualnych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA