2020-05-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

21 mln euro na inwestycję w Legnicy

Na sfinansowanie budowy projektu Panattoni Park Legnica I, Bank Pekao S.A. udzielił Accolade – spółce inwestującej w nieruchomości przemysłowe – kredytu w wysokości 21 milionów euro. Mimo trwającej epidemii pierwsza faza inwestycji o powierzchni 26,2 tys. m2 zostanie ukończona zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Pierwszymi najemcami obiektu będą firmy Spreadshirt i MiTek. Polski rynek magazynowy wciąż rośnie i wspiera gospodarkę.

,,Infrastruktura magazynowo przemysłowa w czasach epidemii nabrała jeszcze większego znaczenia. Mając świadomość roli, jaką odgrywają w funkcjonowaniu całej gospodarki nasze obiekty, szczególnie ważne było dla nas zachowanie ciągłości prac w ramach najnowszej inwestycji w Legnicy. Sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw to kluczowa kwestia w opanowywaniu kryzysu gospodarczego, dlatego zależało nam na przekazaniu gotowych przestrzeni najemcom zgodnie z planem, na początku lipca. Tym bardziej doceniamy i jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że zarówno proces realizacji budowy jak i jej finansowania przebiegają płynnie w czasach dużej niepewności’’ – mówi Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

Prace budowlane w Panattoni Park Legnica I rozpoczęły się w styczniu bieżącego roku i realizowane są zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Legnicki obiekt powstaje na terenie byłego lotniska i jest to kolejna inwestycja Accolade wpisująca się w strategię transformacji terenów poprzemysłowych. Projekty typu brownfield stanowią już ponad 50% polskiego portfolio. Inwestowanie w tego typu obiekty pozostaje atrakcyjną alternatywą dla Accolade, jako że wiele z nich znajduje się w najlepszych lokalizacjach, które z kolei pozostają kluczowym kryterium dla najemców. Wszystkie obiekty w portfolio Accolade powstają zgodnie z ekologicznymi standardami BREEAM, co świadczy o ich przyjazności dla pracowników i środowiska.

„Cieszymy się, że możemy wspierać Accolade w realizacji kolejnego projektu. Inwestycja w Legnicy łączy w sobie doskonałą lokalizację, doświadczonego inwestora oraz dobry portfel najemców. Będzie to już szósty projekt Accolade, finansowany przez nasz bank. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego. Chcemy wspierać rozwój klientów Pekao, działających w tym sektorze nawet w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego” – skomentował transakcję Łukasz Białecki, Dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

„Sektor magazynowy oraz nowoczesna logistyka to obszary, które powinny być odporne na obecne zawirowania rynkowe, a nawet być ich beneficjentami. Uważamy, że rozwój e-commerce oraz zwiększenie zapasów utrzymywanych przez firmy, spowodowane przywiązywaniem większej wagi do ryzyk związanych z ciągłością globalnego łańcucha dostaw, przyczynią się do dalszego rozwoju rynku magazynowego w Polsce oraz do wzrostu jego znaczenia na logistycznej mapie Europy” – mówiDieterLobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej oraz Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

Województwo dolnośląskie, w którym mieści się Legnica to jeden z najbardziej uprzemysłowionych oraz zurbanizowanych regionów w Europie Środkowo – Wschodniej. Bliskość do granicy z Niemcami oraz Czechami, powoduje, że lokalizacja jest atrakcyjna dla najemców, którzy odbiorców swoich usług poszukują między innymi w krajach ościennych. Miejsce, w którym rozpoczęła się budowa parku jest dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i trasą szybkiego ruchu S3 ze Szczecina do Pragi oraz autostradą A4 łączącą Drezno z przejściem granicznym z Ukrainą w Korczowej. Projekt Legnica, podobnie jak sieć 26 parków przemysłowych należących do Accolade w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji, otrzyma certyfikat BREEAM, który gwarantuje zrównoważone i przyjazne podejście do środowiska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ponad 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Piekarach Śląskich
Prawie 6 tys. metrów kw. na wynajem
Pandemia niestraszna Green Factory Logistics
Trwają już nabory do nowego centrum Żabki pod Wrocławiem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Regesta zwiększa zajmowaną powierzchnię o 10 700 m kw.
Rhenus Logistics S.A. zajmie 18 000 m kw. w Panattoni Park Poznań IX
Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
Panattoni wynajęło ponad 1 100 000 m kw. w pierwszym półroczu
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA