2020-05-04 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Żabka Polska uruchomi 6. centrum logistyczne pod Wrocławiem

Żabka Polska w trzecim kwartale tego roku otworzy kolejne centrum dystrybucyjne, tym razem w Tyńcu Małym pod Wrocławiem. W centrum zapewnionych będzie ok. 200 miejsc pracy, firma właśnie rozpoczęła rekrutację. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kandydatom, rozmowy prowadzone są również telefonicznie lub online. Obecnie funkcjonuje 5 centrów logistycznych Żabki, z których dystrybuowane są produkty do ponad 6 tys. sklepów sieci w całej Polsce.

„Mając na uwadze rozwój naszej sieci pod kątem liczby placówek, jak również asortymentu produktowego, podejmujemy działania nastawione na rozbudowę łańcucha dostaw, czyniąc go jednocześnie jak najbardziej nowoczesnym, optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Powstanie nowego Centrum Logistycznego Żabki w okolicy stolicy Dolnego Śląska, pozwoli nam jeszcze lepiej reagować na potrzeby naszych klientów w południowo-zachodniej Polsce oraz podnieść efektywność dostaw do sklepów. Stworzymy w regionie także nowe miejsca pracy – prowadzimy już pierwsze rekrutacje” – zaznacza Katarzyna Słabowska, Dyrektor Departamentu Logistyki w firmie Żabka Polska. Dzięki technologiom, rekrutacje odbywają się obecnie w znacznej większości bez wychodzenia z domu, telefonicznie lub przez Skype’a. W przypadku rozmów w biurze, kandydaci przyjmowani są pojedynczo przez pracownika, przy zachowaniu bezpiecznej odległości i udostępnieniu im środków dezynfekujących.

Powstające pod Wrocławiem centrum dołączy do sieci logistycznej Żabki obejmującej centra logistyczne w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego, w Tychach oraz w Szałszy k. Gliwic. Centrum logistyczne w Tyńcu Małym będzie miało łączną powierzchnię magazynowo-biurową wynoszącą ponad 20 tys. mkw. Obsługiwać będzie blisko 1000 sklepów zlokalizowanych przede wszystkim w obszarze Polski południowo-zachodniej. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie blisko 200 osób w tym m.in. pracownicy na stanowiskach kierowniczych, specjaliści obsługujący procesy magazynowe oraz operatorzy wózków widłowych.

Działania rekrutacyjne na większość stanowisk prowadzi w imieniu Żabka Polska certyfikowana agencja doradztwa personalnego i pracy Work Service, aplikacje należy wysyłać na adres: wroclaw@workservice.pl. Nowi pracownicy firmy będą mogli liczyć na korzystne warunki zatrudnienia, w tym umowę o pracę oraz system wynagrodzeń, uwzględniający premie, dodatki transportowe czy wsparcie w dojazdach do i z pracy oraz premię wakacyjną. Będą mogli również korzystać z szerokiego wachlarza szkoleń oraz dodatkowych benefitów w postaci pakietu sportowego i medycznego, ubezpieczenia grupowego czy świątecznych upominków.

Logistyka Żabka Polska to do tej pory 5 centrów logistycznych i 21 terminali przeładunkowych. Dostawy do placówek sieci realizowane są w całej Polsce sześć dni w tygodniu. Ponad 80 proc. sklepów obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień. Sieć stale doskonali serwis logistyczny, podejmując także szereg działań w samych centrach logistycznych, uwzględniających aspekty ekologiczne. Przeprowadza m.in. automatyzację magazynów (automatyczne ładowanie baterii, monitorowanie chłodnictwa itp.), zakończyła niedawno instalację oświetlenia LED w centrach dystrybucyjnych i akumulatorowni dla wózków z systemem zarządzania bateriami. W tym roku Żabka kupiła dwa w pełni elektryczne samochody dostawcze Volkswagen e-Crafter, które będą testowane przez sieć w Warszawie i Poznaniu, w ramach codziennych dostaw do sklepów w centrach miast, w lokalizacjach o najwyższym ruchu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dobry rok w Biurze Inwestycji Kapitałowych
Panattoni zakupiło grunt pod park w Strykowie
Investa pozostaje w MLP Pruszków II
SPAR uruchamia magazyn na prawie 9 tys. m kw.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SPAR uruchamia magazyn na prawie 9 tys. m kw.
Centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem zmieniło właściciela
Palisander inwestuje 30 mln złotych w centrum dystrybucyjne
Żabka poszukuje operatorów wózków widłowych i logistyków
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA