2020-02-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Uniq Logistic w Prologis Park Łódź

Uniq Logistic wynajął 6 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Łódź stawiając na lokalizację, wyjątkową jakość nieruchomości oraz obsługę klienta. Polski operator logistyczny powierzchnię magazynową wybrał dla swojego klienta z branży FMCG.

„Przy poszukiwaniu powierzchni logistycznej kluczowa była dla nas lokalizacja parku oraz jakość nieruchomości. Prologis Park Łódź znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, co sprawia, że jest to dla nas doskonały węzeł transportowo-logistyczny. Wysoki standard, w jakim została wykonana inwestycja oraz szeroki zakres usług oferowanych w parku pomogły nam w podjęciu jednoznacznej decyzji” – powiedział Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

„W naszym łódzkim parku stawiamy na nowoczesną infrastrukturę oraz zrównoważone rozwiązania, oferujemy też liczne narzędzia ułatwiające zarządzanie nieruchomością. Nasz klient docenił też bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej. W sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy, co umożliwia pracownikom szybki i łatwy dojazd do pracy” – podkreśla Kamila Pruk, senior leasing manager Prologis.

W transakcji najemcy doradzała firma Axi Immo. „Klient miał dokładnie sprecyzowane parametry dotyczące nowego obiektu magazynowego, spośród przedstawionych propozycji oferta parku Prologis okazała się najlepsza ze względu na dogodną lokalizację blisko centrali firmy, bardzo dobrą ekspozycję z drogi, jak też standard powierzchni” – powiedział Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistic w Axi Immo.

Budynek ma cofniętą pierwszą linię słupów, co ułatwia manewrowanie wózkami w strefie przydokowej, a lepsze doświetlenie tej strefy światłem dziennym zapewniają świetliki, które zajmują 5 procent powierzchni dachu.

Obiekt wyposażony jest w system ESFR, energooszczędne oświetlenie LED oraz system smart meteringu do zdalnego monitorowania zużycia mediów, zintegrowany z dedykowaną klientowi platformą on-line do zarządzania nieruchomością.

Park oferuje liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, szerokie, wygodne place manewrowe oraz całodobową ochronę. Do dyspozycji najemców jest także obsługa techniczna dostępna na terenie parku oraz zespół zarządców nieruchomości Prologis.  

Zlokalizowany jest w dzielnicy Widzew - Olechów, zaledwie trzy kilometry od autostrady A1 (Katowice- Łódź-Gdańsk), 12 kilometrów od centrum Łodzi i 21 kilometrów od węzła Stryków (skrzyżowanie autostrad A1 i A2).

Park docelowo zajmie 93 000 metrów kwadratowych przeznaczonych na najwyższej klasy magazyny oraz reprezentacyjne biura, których wyposażenie będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. 

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Centrum logistyczne Zalando pod Łodzią rozpoczęło działalność
PBS Connect Polska kolejnym najemcą w Hillwood Marki
FM Logistic w Panattoni Park Poznań VII
Panattoni Park Legnica obsłuży Spreadshirt
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rynek nieruchomości logistycznych w obliczu epidemii COVID-19
14 000 metrów kwadratowych w Park Budapest-Harbor
Współpraca trzech firm przy wynajmie magazynu
FIEGE wynajmuje kolejny budynek w Budapeszcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA