2018-07-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

4,3 tys. mkw. magazynu Panattoni dla dystrybutora stali

Firma Investa wynajęła ponad 4 300 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w najnowszej inwestycji Panattoni City Logistics Wrocław I. Jest to już trzecia transakcja dla firmy Investa, przy której najemcy doradzała agencja AXI IMMO.
4,3 tys. mkw. magazynu Panattoni dla dystrybutora stali (Żródło: Axi Immo)

Firma Investa Sp. z o.o. jest liderem branży dystrybucji stali nierdzewnej, aluminium oraz usług związanych z obróbką metali. Siedziba główna firmy mieści się w Pruszczu Gdańskim. Investa posiada również centralny magazyn w Strykowie oraz sześć oddziałów w różnych miastach w Polsce, gdzie zatrudnia łącznie ponad 500 pracowników.

Wraz z dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniem na stal Investa Sp. z. o.o. rozwija swoje usługi, dlatego też zadecydowała o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-magazynowy na terenie miasta Wrocławia. Firma podpisała długoterminową umowę najmu z deweloperem Panattoni Europe na wynajem 4 300 mkw., z czego prawie 3 800 mkw. to część produkcyjno – magazynowa, a 580 mkw. stanowi nowoczesna powierzchnia biurowa. Nowy magazyn znajduje się tuż obok obwodnicy Wrocławia, na ulicy Kwiatkowskiego. Investa po raz kolejny zaufała konsultantom Axi Immo, którzy kompleksowo doradzali firmie w transakcji.

-Decyzja o relokacji wynikała z dynamicznego rozwoju naszej firmy w skutek m.in. rosnącego na rynku popytu na stal. W obliczu planowanych zmian zależało nam przede wszystkim na nowoczesnym obiekcie magazynowym, spełniającym wymogi techniczne niezbędne do wykonywania obróbki metali w lokalizacji, która będzie znana i rozpoznawalna przez naszych klientów. W związku z tym, że na rynku wrocławskim działamy już od przeszło 10 lat, zadecydowaliśmy się zainwestować w nowoczesną powierzchnię magazynową, a jednocześnie pozostać w granicach miasta Wrocławia dla wygody naszych klientów. Budynek, który wybraliśmy w ramach Wrocław City Logistic I spełnia postawione przez nas warunki – komentuje Zdzisław Żółtański, Dyrektor Oddziału Wrocław w Investa Sp. z o.o.

-Klientowi bardzo zależało na dogodnej lokalizacji, która będzie spełniała oczekiwania nie tylko w stosunku do klientów i sprawnej logistyki towarów, ale również pracowników. Dlatego jednym z głównych priorytetów było zniwelowanie negatywnych skutków zmiany związanej z relokacją, przy jednoczesnym polepszeniu warunków pracy w nowym miejscu, czego efektem będzie nowoczesna powierzchnia magazynowa i biuro o wysokim standardzie”- mówi Sylwia Jagódka, Consultant Industrial & Logisitc w AXI IMMO.

Panattoni City Logistics Wrocław I położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia. Inwestycja docelowo ma mieć sześć budynków o łącznej powierzchni prawie 100,000 mkw. Hale magazynowe charakteryzować będą się najwyższym standardem technicznym. Lokalizacja parku zapewnia szybki dostęp do głównych tras, m.in. do autostrady A4, A8 i dogodne połączenie z pozostałymi regionami Polski oraz krajami sąsiednimi.


Zobacz także

SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
Ponad 20 tys. mkw magazynu wynajęte w 7R Park Tczew
IKEA Industry Lubawa nowy magazyn wyrobów gotowych
PROFI Rom Food zwiększa magazyn w Logicor Ploieşti
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Greencarrier oddział Szczecin przeniósł się do nowej lokalizacji
40 000 m kw. Panattoni Park Bydgoszcz II
Panattoni startuje z olbrzymim A2 Warsaw Park
W Lublinie powstaje inwestycja warta 130 mln zł
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA