2018-06-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.
Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku (Żródło: Axi Immo)

Seifert Polska jest częścią Seifert Logistics Group, niemieckiej grupy logistyczno-spedycyjnej, która sumarycznie zarządza magazynami o powierzchni 524 000 mkw. Specjalizuje się w obsłudze logistycznej branży automotive, ADR, branży papierniczej, jak również wspiera logistycznie rynek farmaceutyczny, budowlany i dóbr konsumenckich. Ze wspomnianą Czeladzią włącznie, posiada 44 centra logistyczne zlokalizowane w całej Europie.

Sukcesywny rozwój Seifert Polska potwierdzany jest rokrocznie nowym projektem logistycznym. W styczniu przyszłego roku, w Poznaniu rusza kolejny. Będzie to wyspecjalizowany magazyn ADR klasy A, z bocznicą kolejową.

Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska w następujący sposób skomentował bieżącą sytuację: -Górny Śląsk to nasza centralna lokalizacja biznesowa. Tu rośniemy razem z naszymi klientami, czego efektem jest wzrost zatrudnia w naszym zespole i realizacja kolejnych kontraktów zarówno dla naszych stałych, jak i nowych klientów. Zdecydowaliśmy się na Czeladź ze względu na dogodną lokalizację oraz możliwość organizacji strefy z temperaturą kontrolowaną. -Natomiast myślami jesteśmy już w Poznaniu, w naszym najnowszym projekcie magazynu ADR– dodaje.

-Współpracujemy z firmą Seifert Polska od wielu lat i wiemy, że klientowi zawsze zależy na jakości wybieranej powierzchni, aby świadczyć usługi logistyczne na najwyższym poziomie. Mysłowice i Czeladź to dwie kluczowe lokalizacje na magazynowej mapie Górnego Śląska, która zapewniają dogodne warunki do organizacji łańcucha dostaw w skali regionalnej, krajowej, ale też międzynarodowej. Po dokładnej analizie dostępnych na rynku ofert, wybór nowej powierzchni w Czeladzi oraz decyzja o pozostaniu w Mysłowicach okazały się optymalne dla klienta pod względem technicznym, finansowym i czasowym – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO.

**

Park Logicor Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju o powierzchni 190,000 mkw. Zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie kompleksu zapewnia idealne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz rekrutacji wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Park Alliance Silesia Logistics Centre w Czeladzi to nowoczesny obiekt logistyczny o powierzchni ok. 58,000 mkw. Mieści się na tyłach centrum handlowego M1, w odległości około 8 km od centrum Katowic, przy trasie S86 i niedaleko drogi ekspresowej S1.


Zobacz także

Panattoni Park Warsaw West V - ukończony i sprzedany
Dachser otwiera nowy, większy o 80% obiekt
16 tys. m kw. w Panattoni Park Gdańsk III dla LPP
Połowa magazynu City Flex wynajęta jeszcze przed budową
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA