2018-06-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.
Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku (Żródło: Axi Immo)

Seifert Polska jest częścią Seifert Logistics Group, niemieckiej grupy logistyczno-spedycyjnej, która sumarycznie zarządza magazynami o powierzchni 524 000 mkw. Specjalizuje się w obsłudze logistycznej branży automotive, ADR, branży papierniczej, jak również wspiera logistycznie rynek farmaceutyczny, budowlany i dóbr konsumenckich. Ze wspomnianą Czeladzią włącznie, posiada 44 centra logistyczne zlokalizowane w całej Europie.

Sukcesywny rozwój Seifert Polska potwierdzany jest rokrocznie nowym projektem logistycznym. W styczniu przyszłego roku, w Poznaniu rusza kolejny. Będzie to wyspecjalizowany magazyn ADR klasy A, z bocznicą kolejową.

Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska w następujący sposób skomentował bieżącą sytuację: -Górny Śląsk to nasza centralna lokalizacja biznesowa. Tu rośniemy razem z naszymi klientami, czego efektem jest wzrost zatrudnia w naszym zespole i realizacja kolejnych kontraktów zarówno dla naszych stałych, jak i nowych klientów. Zdecydowaliśmy się na Czeladź ze względu na dogodną lokalizację oraz możliwość organizacji strefy z temperaturą kontrolowaną. -Natomiast myślami jesteśmy już w Poznaniu, w naszym najnowszym projekcie magazynu ADR– dodaje.

-Współpracujemy z firmą Seifert Polska od wielu lat i wiemy, że klientowi zawsze zależy na jakości wybieranej powierzchni, aby świadczyć usługi logistyczne na najwyższym poziomie. Mysłowice i Czeladź to dwie kluczowe lokalizacje na magazynowej mapie Górnego Śląska, która zapewniają dogodne warunki do organizacji łańcucha dostaw w skali regionalnej, krajowej, ale też międzynarodowej. Po dokładnej analizie dostępnych na rynku ofert, wybór nowej powierzchni w Czeladzi oraz decyzja o pozostaniu w Mysłowicach okazały się optymalne dla klienta pod względem technicznym, finansowym i czasowym – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO.

**

Park Logicor Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju o powierzchni 190,000 mkw. Zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie kompleksu zapewnia idealne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz rekrutacji wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Park Alliance Silesia Logistics Centre w Czeladzi to nowoczesny obiekt logistyczny o powierzchni ok. 58,000 mkw. Mieści się na tyłach centrum handlowego M1, w odległości około 8 km od centrum Katowic, przy trasie S86 i niedaleko drogi ekspresowej S1.


Zobacz także

Panattoni Park Warsaw West V - ukończony i sprzedany
Dachser otwiera nowy, większy o 80% obiekt
16 tys. m kw. w Panattoni Park Gdańsk III dla LPP
Połowa magazynu City Flex wynajęta jeszcze przed budową
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Obsługa branży farmaceutycznej i FMCG jest obecnie szczególnie wymagająca
Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników
Jubileusz firmy Seifert Polska pod znakiem ekspansji
Seifert przejmuje zaopatrzenie produkcji w fabryce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA