Przejdź do artykułu
2023-09-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

 

Otwarcie nowego Centrum Logistycznego Seifert Polska – Daimler Truck Stryków Parts Center

6 września, w Strykowie dokonano wspólnie oficjalnego otwarcia nowego Centrum Logistycznego Seifert Polska - Daimler Truck Stryków Parts Center. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Daimler Truck Polska, jak również goście z Niemiec oraz międzynarodowy, operacyjny zespół Daimler Truck. Wstążkę Daimler Truck i Seifert Logistics przeciął uroczyście Prezes Zarządu Daimler Truck Polska Pan Przemysław Rajewski oraz Prezes Seifert Polska Jan Brachmann. Otwarciu towarzyszyła krótka prezentacja założeń funkcjonowania magazynu.

4

Na zdjęciu: Prezes Seifert Polska Jan Brachmann i Szymon Szczepanik, Członek Zarządu i Dyrektor Logistyki Seifert Polska

 

1 września, po kilku miesiącach intensywnych przygotowań i szkoleń, jako wspólny sukces obu firm, magazyn w Strykowie rozpoczął swoją operacyjną działalność. Odpowiada on za kompleksową obsługę zindywidualizowanych zamówień części zamiennych dla punktów serwisowych sieci Daimler Truck, jednego z największych światowych producentów pojazdów użytkowych klasy premium.

W sumie Seifert Polska zarządza niemalże 300 000 różnego rodzaju i typów elementów magazynowych, przy wielkości SKU rzędu 12 000. Potrzebne części zamienne z magazynu w Strykowie w systemie JUST IN TIME trafiają wprost do warsztatów. Seifert Polska dostarcza je na dedykowanych trasach po całej Polsce, w trybie nocnym, z gwarantowaną dostawą do godziny 6 rano następnego dnia po złożeniu zapotrzebowania, 6 dni w tygodniu. Tak, by punkt serwisowy już następnego dnia od wskazania potrzebnej części zamiennej mógł przystąpić do jej montażu.

– Magazyn w Strykowie ma powierzchnię ok. 7 000 m2 (z opcją dalszego rozwoju) i zapewnia docelowo możliwość przechowywania do 15 000 pozycji asortymentowych (SKU), zarówno w strefie wysokiego składowania, jak również składowania półkowego, blokowego oraz w wydzielonej strefie ADR przeznaczonej dla substancji niebezpiecznych – wyjaśnia Szymon Szczepanik, Członek Zarządu, Dyrektor Logistyki Seifert Polska.

Koncepcja nowego centrum logistycznego Seifert Polska bazuje na węźle transportowym "Łódź - Północ" (tzw. węźle "Stryków"), drugim co do wielkości węźle drogowym w Polsce, który zapewnia bezkolizyjny ruch, bez potrzeby zatrzymywania pojazdów, w którymkolwiek kierunku kraju. Węzły pełnią kluczową rolę w systemie transportowym, optymalizują czas oraz koszty łańcuchów dostaw. Koncepcja lokalizacyjna przedstawiona przez firmę Seifert, oparta na szczegółowej analizie potrzeb klienta – została najlepiej ocenionym projektem. W efekcie czego Daimler Truck Stryków Parts Center leży na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności.

– Branża motoryzacyjna od lat stanowi motor napędowy naszej Group. Nie inaczej jest i w Polsce. Od teraz również w zakresie płynnego serwisowania ciężarówek klasy premium. Dziękujemy za zaufanie – podsumowuje Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska.


Zobacz także

ID Logistics Polska zwiększł wydajność magazynów o 15%
Ferag AG i dereOida zaoferują wspólne rozwiązania intralogistyczne
DHL z największą siecią automatów paczkowych w Europie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical
Lineage rozbudowuje magazyn w Lęborku
Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów