Przejdź do artykułu
2023-09-07 | Głos z rynku

ID Logistics Polska wybiera Zebra Technologies

Polski oddział globalnej grupy zajmującej się logistyką kontraktową usprawnia operacje magazynowe dzięki rozwiązaniu mobilnemu Zebra na platformie Android™
Urządzenia dostarczone do ID Logistics800px

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił dziś, że ID Logistics Polska, lider rynku rozwiązań logistyki kontraktowej, wdrożył właśnie kompleksowe rozwiązania firmy Zebra. Narzędzia służą do automatyzacji procesów magazynowych w celu zwiększenia ich wydajności, wzmocnienia możliwości realizacji zamówień e-commerce i wzrostu produktywności pracowników o około 15% w 18 krajowych magazynach.

ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics. Grupa zatrudnia w Polsce 7 000 pracowników w 35 centrach logistycznych, zajmujących łącznie ponad 950 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Ten dedykowany dostawca rozwiązań logistyki kontraktowej zarządza ponad setką tysięcy ładunków całopojazdowych i siedmioma milionami przesyłek rocznie. ID Logistics Polska rozwija również krajową sieć dystrybucji, która obejmuje 15 oddziałów transportowych. Firma zapewnia pełne wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla detalistów z branży spożywczej i specjalistycznej, e-commerce, branżykosmetycznej, modowej i dóbr luksusowych.

Wcześniej, zespoły magazynowe korzystały ze starszych terminali mobilnych, które działały na systemie operacyjnym Windows® CE i zbliżały się już do końca okresu wsparcia technicznego. W związku z tym pracownicy magazynowi ID Logistics Polska musieli przejść na najnowsze, ergonomiczne, lekkie, wytrzymałe i wydajniejsze urządzenia z systemem Android, jednocześnie zwiększając możliwości drukowania. Aby sprostać rozwojowi jednego ze swoich kluczowych klientów i umożliwić wydajną kompletację towarów w operacjach magazynowych, ID Logistics Polska musiało przenieść się do większej lokalizacji i wzmocnić możliwości realizacji zleceń e-commerce.

– Zebra Technologies dostarczała nam doskonały sprzęt i rozwiązania przez ostatnie 20 lat, więc był to też naturalny wybór dla tego projektu – powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska. – Nowe rozwiązania stanowią solidną platformę do dodawania nowych technologii i aplikacji w przyszłości, jeszcze bardziej zwiększając wydajność, co zaobserwowaliśmy dzięki wprowadzeniu bardziej intuicyjnych, całkowicie dotykowych urządzeń, z których nasi pracownicy naprawdę lubią korzystać – dodaje.

ID Logistics Polska wybrała urządzenia Zebra ze względu na ich niezawodne działanie oraz doświadczenie firmy we wsparciu klientów w trakciemigracji z platformy Windows na Android. Ponadto zespoły testujące wyraziły pozytywne opinie na temat jakości, trwałości i użyteczności nowych urządzeń.

Rozwiązania Zebry do automatyzacji magazynów oparte na systemie Android obejmuje terminale mobilne z serii TC52 i MC33xx , zostało wdrożone w 18 polskich magazynach. Urządzenia te współpracują z drukarkami termicznymi Zebra, ręcznymi skanerami kodów kreskowych LS2208 i ultrawytrzymałymi skanerami bezprzewodowymi LI3678. Zintegrowane oprogramowanie Velocity od partnera firmy Zebra, Ivanti Wavelink, przekształca starsze aplikacje w całkowicie dotykowe, graficzne interfejsy użytkownika na urządzeniach, usprawniając przepływy pracy i poprawiając wskazówki dla operatora bez zmiany systemu zarządzania magazynem.

Pracownikom magazynowym ID Logistics Polska podoba się przyjazne dla użytkownika rozwiązanie oparte na systemie Android, które zaowocowało 15% wzrostem produktywności i skróceniem czasu szkolenia od czasu wdrożenia w styczniu 2022 roku. Rozszerzone możliwości tego rozwiązania umożliwiają też wdrażanie dodatkowych procesów, takich jak kompletacja sztukowa do realizacji zamówień e-commerce, a także weryfikacja i walidacja na potrzeby kontroli jakości i pakowania.

– Cieszymy się, że rozwiązanie do automatyzacji procesów magazynowych usprawniło przepływy pracy, zapewniając ID Logistics Polska szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze operacje – powiedział Jacek Żurowski, dyrektor regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową. – W całej Polsce i Europie, Zebra i jej partnerzy w zakresie oprogramowania tworzą rozwiązania sprzętowe i cyfrowe, które pozwalają klientom z branży transportu i logistyki sprostać rosnącym wymaganiom handlu elektronicznego, zwiększając możliwości pracowników pierwszej linii i tworząc nowe standardy pracy.

KLUCZOWE WNIOSKI

  • ID Logistics Polska musiało rozszerzyć swoją działalność magazynową, wzmacniając
  • W celu zwiększenia wydajności i produktywności pracowników, firma ID Logistics Polska przeprowadziła migrację z systemu Windows na platformę Android OS, wdrażając rozwiązanie firmy Zebra obejmujące terminale mobilne, skanery i drukarki.  
  • Od czasu wdrożenia w styczniu 2022 r. ogólna produktywność magazynu wzrosła o około 15% w 18 lokalizacjach magazynowych.
  • Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj studium przypadku.

Zobacz także

Grupa MTP zaprasza na tegoroczne targi Taropak
GLS głównym sponsorem Poland Business Run
Zgłoś swoje wdrożenie do piątej edycji Kodu Innowacji
Jesienne konferencje firmy DataConsult S.A.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Najważniejsze powody automatyzacji magazynów
Operatorzy magazynowi poważnie podchodzą do AI
Nowości od firmy Zebra – komputery MC9400 i MC9450

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów