2016-07-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowa sortownia w GO! Express & Logistics Polska

Międzynarodowa sieć kurierska GO! Express & Logistics rozbudowuje swoją sortownię w miejscowości Niederaula w środkowych Niemczech. Jej obecna powierzchnia i możliwości adaptacyjne powodują, że nowy obiekt GO! może osiągnąć wydajność rzędu 15 000 posortowanych przesyłek na godzinę. Łączna powierzchnia sortowni - 40.000 mkw - to także możliwość rozbudowy zakładu o kolejne elementy w najbliższych latach.
Nowa sortownia w GO! Express & Logistics Polska (Żródło: GO! Express & Logistics Polska)
Nowa sortownia wyposażona jest w pakiet energooszczędnych, wysokowydajnych maszyn sortujących. Wszystkie informacje o przesyłkach gromadzone są w centralnym systemie wolumenowym, wagowym i skanującym. Sortowanie odbywa się w tempie do 2,5 metra na sekundę. Cały układ może być rozszerzony o kolejne sortowniki, co zapewnia potencjał do późniejszej rozbudowy.
 

Michał Grotkowski, Dyrektor Zarządzający GO! Polska, wskazuje na znaczenie faktu, że: - Modernizacja sortowni i wynikające z tego korzyści dotyczą całej międzynarodowej sieci GO!, dotychczas hub mógł obsługiwać do 7 milionów przesyłek rocznie, obecnie możliwości zwiększyły się do 11 milionów przesyłek.
 
Z kolei Mirosław Wirkijowski, Dyrektor Oddziału we Wrocławiu przyznaje, że: - Stały rozwój europejskiej sieci połączeń uzależniony jest od wysokiej jakości i tempa realizacji - teraz zapewniliśmy sobie te warunki na najbliższe lata.
 
A co to oznacza dla Klientów GO!? - Poprawienie płynności przesyłek, utrzymanie wysokiej jakości usług przy jednoczesnym zwiększeniu ich ilości - oczywiście dla satysfakcji naszych klientów – wyjaśnia Michał Grotkowski.
 
Więcej o ofercie GO! Express & Logistics Polska na: http://www.general-overnight.pl/
 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Magazyny stały się obecnie hubami, które łączą producentów i klientów końcowych
Eksperci Profix doradzają jaka kurtka jest najlepsza na zimę
Promag zaprasza na forum online MAGAZYN PRACUJĄCY ZDALNIE
Najlepsze lokalizacje magazynowe w Polsce – jak zmienia się rynek w ostatnich miesiącach?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA