Przejdź do artykułu
2023-05-31 | Wydarzenia

Wszystko, co musisz wiedzieć na rok przed obowiązkowym wejściem KSeF

Krajowy System e-Faktur funkcjonuje już co prawda od zeszłego roku dla chętnych, ale obowiązkowy stanie się dopiero w lipcu 2024 – dla wielu przedsiębiorców będzie to całkowita nowość. Zgodnie z założeniem, jego zadaniem jest przyspieszenie i uproszczenie rozliczania dokumentacji finansowo-księgowej. Fakt, że w przyszłym roku stanie się obligatoryjny dla wszystkich podatników VAT, budzi jednak wiele obaw i pytań.

Postanowiliśmy zebrać je wszystkie i udzielić na nie wyczerpującej odpowiedzi – tak narodził się pomysł organizacji webinaru „Wszystko, co musisz wiedzieć na rok przed obowiązkowym wejściem KSeF”. Spotkanie odbędzie się już 14.06.2023 o godzinie 11:00, a z Państwem i z nami spotka się ekspert – Mieczysława Szymańska, doradca finansowy z TaxAGroup.

Rok do wejścia w życie obowiązkowego KSeF – wszystko, co musisz wiedzieć

Podstawowym założeniem Krajowego Systemu e-Faktur było uproszczenie i przyspieszenie rozliczania dokumentacji finansowo-księgowej. Mimo to, wprowadzenie tego rozwiązania budzi wiele obaw i wątpliwości. Organizowane przez nas spotkanie ma na celu odpowiedzenie na pytanie: Jak przygotować swoje przedsiębiorstwo do obowiązkowego wejścia KSeF?

Podczas webinaru zostaną poruszone m.in. następujące kwestie:

– Czym jest i po co został wprowadzony Krajowy System e-Faktur?
– Jakie zmiany do ustawy o KSeF wprowadziła aktualizacja z 15.03.2023?
– Jak wygląda korzystanie z tego rozwiązania i jak radzą z tym sobie przedsiębiorcy, którzy dobrowolnie korzystali z niego przez ostatni rok?
– Jakie procedury trzeba wprowadzić, by dostosować się do nowych przepisów?
– W jaki sposób wewnętrzne systemy informatyczne używane w działach księgowych będą wspierać korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur?

Swoją wiedzą dotyczącą KSeF 14.06.2023 o godzinie 11:00 podzieli się:

Mieczysława Szymańska
Prawnik i doradca podatkowy. Menadżer w spółce doradztwa podatkowego TaxAGroup we Wrocławiu. Jest autorką publikacji książkowych i artykułów z zakresu prawa podatkowego. Prowadzi liczne kursy dla kandydatów na doradców podatkowych, księgowych, biegłych rewidentów, notariuszy, komorników na terenie całego kraju. Wykładowca prawa podatkowego, uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz wykładowca studiów podyplomowych uczelni wrocławskich.

Zarejestruj się na webinar >> https://sente.pl/rejestracja-na-webinar-wszystko-co-musisz-wiedziec-na-rok-przed-obowiazkowym-wejsciem-ksef/?utm_campaign=webinar%20ksef&utm_medium=logistyczny&utm_source=media


Zobacz także

Politechnika Śląska z nowym wyposażeniem firmy AIUT
Jakie korzyści możemy osiągnąć dzięki danym?
Pokazowy Continental na terenie Autodromu Jastrząb
Pokazy Robotów AIUT Formica na targach MODERNLOG 2023
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Premiera nowej publikacji od Sente
Konferencja FutureWARE już 21 maja w Katowicach!
Zapisz się na webinar firmy Dassault Systèmes
Już 17 kwietnia kolejny webinar firmy Sente!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów