Przejdź do artykułu
2023-05-31 | Wydarzenia

Continental na targach Volvo 4Poland

Europejskie roadshow Continental Commercial Vehicle Tires już trwa, a pokazowa ciężarówka Continental przemierza obecnie polskie drogi. Wszyscy, którzy chcieliby przyjrzeć się jej z bliska oraz zapoznać się z prezentowanymi rozwiązaniami, będą mieli taką okazję już w najbliższy piątek, 2 czerwca podczas targów Volvo 4Poland, które odbędą się na terenie Autodromu Jastrząb.

Ciężarówka będzie dostępna dla wszystkich osób odwiedzających targi. Na miejscu obecni będą również eksperci Continental, którzy zaprezentują innowacyjne rozwiązania firmy wszystkim chętnym.

Opony 5. generacji i Conti VanContact Ultra

Pokazowa ciężarówka Continental podkreśla wszystkie kluczowe zagadnienia, które mają obecnie wpływ na branżę transportową i logistyczną. Nowa linia opon Conti Hybrid, która zapoczątkowuje rozwój opon 5. generacji, oferuje wydłużenie przebiegu aż o 20% w stosunku do poprzedniej generacji. Modele Conti Hybrid HS5 i HD5 będą dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach już do końca tego roku. W ciężarówce pokazowej jest również prezentowana niedawno wprowadzona na rynek opona Conti VanContact Ultra. Ogumienie to, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o tzw. dostawach ostatniej mili, posiada wyjątkowo mocną ścianę boczną zapewniającą doskonałą trwałość.

Bieżnikowanie, LODC i rozwiązania cyfrowe

Continental demonstruje również za pomocą swojej ciężarówki pokazowej ogromny potencjał koncepcji ContiLifeCycle. Ponowne wykorzystanie karkasów opon pomaga obniżyć koszty. Przy bieżnikowaniu zużywa się mniej surowców i emituje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku produkcji nowej opony. Kolejnym kluczowym tematem jest koncepcja LODC. To kompleksowe podejście doradztwa w zakresie zarządzania oponami firmy Continental pomaga flotom obniżyć koszty operacyjne i utrzymać je na niskim poziomie. LODC oznacza Lowest Overall Driving Costs (najniższe całkowite koszty jazdy). Jeśli chodzi o cyfryzację floty, monitorowanie opon i konserwację predykcyjną, Continental przychodzi swoim klientom z pomocą dzięki pakietowi rozwiązań cyfrowych ContiConnect, również prezentowanemu w ciężarówce pokazowej. Rejestracja danych o oponach, takich jak ciśnienie, temperatura, głębokość bieżnika i stan opon, oznacza przejście od klasycznego monitorowania opon do inteligentnego zarządzania aktywami.

Zapraszamy wszystkich uczestników targów 4Poland do odwiedzenia stoiska Continental i zapoznania się z naszą pokazową ciężarówką, zanim wyruszy w dalszą drogę po kolejnych europejskich krajach. Nasz kierowca Ronny ma jeszcze do odwiedzenia ponad 30 państw i blisko 50 000 kilometrów do przejechania! Przebieg trasy europejskiego roadshow Continental można śledzić na specjalnie przygotowanym blogu.


Zobacz także

Prologis Park Chorzów z własnym sklepem Żabka
Na rynku brakuje młodych kierowców
Pokazy Robotów AIUT Formica na targach MODERNLOG 2023
Branżę automotive czekają kolejne lata wyzwań
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Produkty kształtujące przyszłość – Targi Packaging Innovations
3DEXPERIENCE pomaga przemysłowi lotniczemu i obronnemu
targi MODERNLOG 2024 już w czerwcu na MTP
Platforma 3DEXPERIENCE i robot OMRON na pokazach w Hanowerze

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów